• LALAPAŞA VE MUTLU MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

  Manisa ili Yunusemre ilçesi Lalapaşa ve Mutlu mahallelerini kapsayan 08/04/2015 tarihinde 2015/7599 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Riskli Alan ilan edilen alan 10,81 hektar büyüklüğünde 1558 nüfusa sahip 609 hak sahibi, 462 adet konut 2 adet işyeri bulunmaktadır. Yaklaşık 80 yıllık eski yapıların bulunduğu sağlıksız çevre şartları sosyal donatı alanlarının ve altyapı sistemlerinin yetersiz olması sebebiyle alanda yaşam standartlarının kısıtlandığı bir alana haline gelmiştir. Eğimli arazi yapısına sahip Riskli Alan, 1989 yılında onaylanmış imar planı kapsamında imarlı olmakla birlikte yıllarca uygulama aşamasındaki sorunlar nedeniyle imar uygulaması yapılamamış bir alandır. Riskli Alan içerisindeki tüm parseller, daha önce 3194 sayılı İmar Kanuna göre 18. Madde imar uygulaması ile kesinti yapılmamış parseller olduğundan kadastral parsel niteliğindedirler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Belediyemiz tarafından yürütülen bu kentsel dönüşüm projesi ile imar sorunları, sağlıksız yapı ve altyapı sorunları çözüm bulması hedeflenmektedir. Lalapaşa ve Mutlu mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi ile toplam 1428 adet daire ve yaklaşık 30 adet işyeri yapılması planlanmaktadır. Projemiz etaplar halinde uygulanacak olup 1. Etap çalışmalarına başlanmış olup uzlaşma görüşmelerinin tamamlanmasının ardından inşaat ihalesi yapılarak 6 blok inşa edilecektir. Bu blokların zemin katlarında işyerileri yer alacak, zemin katların üstü 6 kat konut olacak şekilde uygulanacaktır. Konut alanlarının içerisindeki yapılacak olan ortak alanlarda yer alan yeşil alanlar hariç olmak üzere proje alanının %24’ü kamuya açık yeşil alan olarak ayrılmıştır. Alan içerisinde 1 adet mevcut Lalapaşa Camiine ek olarak 1 adet camii yapılması planlanmaktadır. Kentsel Dönüşüm Projemiz kapsamında Anaokulu, İlkokul, Aile Sağlığı Merkezi, Sosyal Tesis Alanı ve Belediye Hizmet Alanı yapılacaktır. Kentsel Tasarım Projesinde görüldüğü üzere blokların ön, yan ve arka bahçeleri bulunmaktadır. Ayrıca, alanın genelinde Park Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Seyir Terasları ve Dinlenme Alanları bulunmaktadır. Projenin tamamında tasarlanan açık ve kapalı otoparklar ile kentin otopark sorunu çözülmeye çalışılmıştır. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tasarlanan mimari projeler ile güncel mevzuata uygun depreme dayanıklı asansörlü, kaloriferli ve konforlu daireler yapılması amaçlanmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Çapaçarık Sosyal Tesisleri Projesi

      Emlakdere Mahallesi Çapaçarık mevkiinde bulunan türbe ve çevresinin düzenlenmesi için belediyemizce projelendirme yapılmıştır. Yapılan olan projeye göre alanın içerisinde 150 m2 mescid, 800 m2 futbol sahası, 200 m2 kafeterya, ayrıca vatandaşlarımızın güzel zaman geçirebilmeleri için 5300 m2 mesire alanı yapılmıştır.

  DEVAMINI OKU
 • Fevzi Çakmak Mahallesi Kültür ve Taziye Evi

  09.07.2018 tarihinde Fevziçakmak mahallesinde 545 m2 oturma alanına sahip iki katlı kültür ve taziye evinin yapımı tamamlanmıştır. Zemin katında bayanlara özel spor salonu ve 110 m2 alana sahip taziye salonu bulunmaktadır. Birinci katında ise 6 adet derslik bulunmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Osmancalı Doğa Sporları Merkezi

      Manisa’nın Yunusemre ilçesi Osmancalı Mahallesinde bulunan ve dört yanı ormanlarla kaplı 423 bin 745,23 metrekarelik alana Sportif amaçlarda kullanılmak üzere Doğa Sporları Merkezi yapılması planlanmaktadır. Bu alanın içerisinde vatandaşlarımıza hizmet verecek nezih ve kaliteli kahvaltı-yemek mekanları, kır kahvesi, büfeler, mescit, alt yapısı ve çevre düzenlemesi yapılmış piknik alanları, Organik Ürünlerin bulunabileceği Köylü Pazarı, Hobi Bahçeleri, Çocuk Oyun Alanları, Kamp Alanı, Nizami Futbol Sahası, Şenlik Alanı yer alacaktır.Ayrıca bu alan Dağ Bisikleti, Trekking, ATV, Binicilik, Oryantring (zamana karşı hedef noktaya ulaşma), Paintball, Okçuluk, Olta Balıkçılığı gibi spor ve eğlence aktivitelerini yapmak isteyen vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Model uçak ve model araç meraklıları bu alandan yararlanabilecektir. Bu Kompleks içinde Offroad ve Motokros parkurlarının da yapılması planlanmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • ORTAKÖY BİYOLOJİK GÖLET VE REKREASYON ALANLARI UYGULAMA PROJESİ

  Proje Detayları400 m2 restoran6 adet 10 m2 satış büfesi62 m2 mescid1000 m2 biyolojik gölet ve şelaleMini futbol sahasıÇocuk oyun alanları, macera parkuru, mesire alanları

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz