• ORTAKÖY KARAVAN VE KAMP ALANI SOSYAL TESİSLERİ PROJESİ

  Yunusemre ilçemizin Ortaköy Mahallesi’nde konumlu olan 140 ada 1 parsel içerisinde 117,000 m² alanı kapsayan karavan parkı, çadır kamp alanı ve günübirlik kullanım tesisi projesi tasarlanmaktadır. Tesis içerisinde 250 m2 alana sahip idare binası, 248 m2 lik kır kahvesi, 2285 m2 biyolojik gölet, flora ve fauna tanıtım alanı, 4150 m2 çadırlı kamp alanı, 56 araç kapasiteli motorhom ve karavan ünitesi, günübirlik kullanım alanı spor alanları, çocuk oyun alanı,  210 araç kapasiteli otopark alanları ve toplamda 540 m2 uzunluğunda yürüyüş yolları bulunmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Yunus Emre Kültür Parkı

  Mesir Tabiat Parkı’nın üst kısmındaki alana vatandaşlarımıza hizmet vermesi amacıyla 4 adet sosyal tesis binası yapılması planlanmıştır. 335 m2 alana sahip sanat atölyesi binasında bayanlara yönelik kurslar düzenlenmesi amacıyla atölyeler yapılacaktır. 335 m2’lik müze olarak kullanılacak ve içerisinde Manisa’ya özgü yöresel kıyafetlerin sergileneceği Manisa Evi binası yapılacaktır. 515 m2 alana sahip konaklama amacıyla kullanılacak misafirhane binası ile 570 m2’lik sosyal tesis ve kafeterya binası da yapılacaktır. Alanda 41 araçlık otopark, mesire yerleri ve şelale bulunmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Güzelyurt Mahallesi Millet Çarşısı

  Güzelyurt mahallesinde 8000 m2 taban oturma alanına sahip, bodrum katıyla beraber 5 katlı ve betonarme prefabrik olarak kapalı pazar yeri inşaa edilmiştir. Cephe süslemelerinde prekast yapı malzemesi kullanılmıştır. Bodrum katında 160 binek ve 24 kamyonet olacak şekilde 184 araçlık otopark bulunmaktadır. Zemin katında 4800 m2 alana sahip pazar yeri bulunmaktadır ayrıca  zemin katı 140, asma katı 140 m2 toplamda en az 280 m2 olacak şekilde 12 adet dükkan yapılmıştır. 1. Katında 6800 m2 Pazar yeri ve zemin katla bağlantıyı sağlayan yaya rampaları, 2’si yük asansörü olmak üzere toplam 6 asansör  bulunmaktadır. 2. Katta 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya, 4 sınıf, 4 atölye, serfi salonu, fuaye, etkinlik salonu bulunmaktadır. Zemin kattan pazaryerine 4 ayrı noktadan giriş yapılabilmektedir.  

  DEVAMINI OKU
 • LALAPAŞA VE MUTLU MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

  Manisa ili Yunusemre ilçesi Lalapaşa ve Mutlu mahallelerini kapsayan 08/04/2015 tarihinde 2015/7599 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Riskli Alan ilan edilen alan 10,81 hektar büyüklüğünde 1558 nüfusa sahip 609 hak sahibi, 462 adet konut 2 adet işyeri bulunmaktadır. Yaklaşık 80 yıllık eski yapıların bulunduğu sağlıksız çevre şartları sosyal donatı alanlarının ve altyapı sistemlerinin yetersiz olması sebebiyle alanda yaşam standartlarının kısıtlandığı bir alana haline gelmiştir. Eğimli arazi yapısına sahip Riskli Alan, 1989 yılında onaylanmış imar planı kapsamında imarlı olmakla birlikte yıllarca uygulama aşamasındaki sorunlar nedeniyle imar uygulaması yapılamamış bir alandır. Riskli Alan içerisindeki tüm parseller, daha önce 3194 sayılı İmar Kanuna göre 18. Madde imar uygulaması ile kesinti yapılmamış parseller olduğundan kadastral parsel niteliğindedirler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Belediyemiz tarafından yürütülen bu kentsel dönüşüm projesi ile imar sorunları, sağlıksız yapı ve altyapı sorunları çözüm bulması hedeflenmektedir. Lalapaşa ve Mutlu mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi ile toplam 1428 adet daire ve yaklaşık 30 adet işyeri yapılması planlanmaktadır. Projemiz etaplar halinde uygulanacak olup 1. Etap çalışmalarına başlanmış olup uzlaşma görüşmelerinin tamamlanmasının ardından inşaat ihalesi yapılarak 6 blok inşa edilecektir. Bu blokların zemin katlarında işyerileri yer alacak, zemin katların üstü 6 kat konut olacak şekilde uygulanacaktır. Konut alanlarının içerisindeki yapılacak olan ortak alanlarda yer alan yeşil alanlar hariç olmak üzere proje alanının %24’ü kamuya açık yeşil alan olarak ayrılmıştır. Alan içerisinde 1 adet mevcut Lalapaşa Camiine ek olarak 1 adet camii yapılması planlanmaktadır. Kentsel Dönüşüm Projemiz kapsamında Anaokulu, İlkokul, Aile Sağlığı Merkezi, Sosyal Tesis Alanı ve Belediye Hizmet Alanı yapılacaktır. Kentsel Tasarım Projesinde görüldüğü üzere blokların ön, yan ve arka bahçeleri bulunmaktadır. Ayrıca, alanın genelinde Park Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Seyir Terasları ve Dinlenme Alanları bulunmaktadır. Projenin tamamında tasarlanan açık ve kapalı otoparklar ile kentin otopark sorunu çözülmeye çalışılmıştır. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tasarlanan mimari projeler ile güncel mevzuata uygun depreme dayanıklı asansörlü, kaloriferli ve konforlu daireler yapılması amaçlanmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Çapaçarık Sosyal Tesisleri Projesi

      Emlakdere Mahallesi Çapaçarık mevkiinde bulunan türbe ve çevresinin düzenlenmesi için belediyemizce projelendirme yapılmıştır. Yapılan olan projeye göre alanın içerisinde 150 m2 mescid, 800 m2 futbol sahası, 200 m2 kafeterya, ayrıca vatandaşlarımızın güzel zaman geçirebilmeleri için 5300 m2 mesire alanı yapılmıştır.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.