• Yunusemre'de Kurum İçi Eğitimler Devam Ediyor

  Yunusemre Belediyesi belediye personeline yönelik verdiği kurum içi eğitimlerini sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi’nin ev sahipliğinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin katkılarıyla belediye personeline yönelik eğitim verildi. Belediye personeline yönelik “Örgüt Kültürü ve Örgüt İçi İletişim” konulu eğitim Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 500 personelin katıldığı eğitimde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mina Furat, örgüt ikliminin çalışanın davranışsal ve tutumsal özellikleri, örgüt kültürü, örgütün görünen öğeleri hakkında bilgi verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Wushucular Milli Takım Seçmelerine hazırlanıyor

  Yunusemre Belediyespor Kulübü Wushu Kung Fu Takımı, milli takım seçmeleri hazırlıklarına devam ediyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü Wushu Kung Fu Takımı, yoğun antrenman programıyla milli takım seçmelerine hazırlanıyor. Kulübün, Yunusemre Belediyespor’un 7 sporcu ile katılacağı Wushu Kung Fu Milli Takım Seçmeleri Şampiyonası, Sakarya’da 04-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan sporculara ve antrenörlerine başarılar dileyerek, sporcularının milli takıma seçilmelerinin kendilerini gururlandıracağını ifade etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Eğitimlerine Bir Yenisini Daha Ekliyor

  Yunusemre Belediyesi öncülüğünde evcil hayvanların satışı yapmak için işyeri açmak isteyen vatandaşlara yönelik eğitim verilecek. 6 Temmuz Salı günü zoom üzerinden yapılacak tek günlük eğitime katılan kişilere sertifika verilecek. Yunusemre Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ile birlikte anlamlı bir çalışmaya imza atıyor. Evcil hayvanların satışı yapmak için işyeri açmak isteyen vatandaşların hayvan hakları hakkında bilgi, bakımının nasıl yapılması gerektiğine ilişkin eğitim verecek. Eğitim, 06 Temmuz Salı saat 10.00’da zoom üzerinden yapılacak. Tek gün sürecek eğitime katılanlara sertifika verilecek. Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 vesikalık fotoğraf ve ikametgah belgesi ile Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Tekerlekli Sandalyelerine Yunusemre ile Kavuştular

  Yunusemre Belediyesi, ilçede yaşayan 4 ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın tekerlekli sandalye isteğine duyarsız kalmadı. Yunusemre Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine kulak veriyor. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede yaşayan ve yardım talebinde bulunan 4 engelli bireyin tekerlekli sandalyelerini teslim etti. Belediye ekipleri bir engelli vatandaşın da akü yenileme talebini yerine getirdi. Engelli bireylere yönelik çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, bizim de sorunumuzdur. Bugüne kadar ilçemizde yaşayan engelli bireylerimize nasıl sahip çıktıysak bundan sonra da çalışmalarımız ve desteğimiz devam edecek.” şeklinde konuştu. Tekerlekli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar büyük mutluluk yaşarken duyarlılığı için Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Filenin Sultanları Valilik Kupası'nda 2. Oldu

  Yunusemre Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı, Valilik Kupasını 2. tamamladı. Manisa Valiliği’nin erkek ve bayanlarda düzenlediği Valilik Kupası sona erdi. Turnuvaya katılan Yunusemre Belediyespor Genç Bayan Voleybol Takımı ikinci oldu. Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen ödül töreninde Yunusemre Belediyespor Kulübü’nün sporcularına kupa ve madalyaları Ataspor Kulübü Başkanı Hasan Uygun tarafından verildi. Sezonu 3 kupa ile kapatan Mavi Beyazlı Takımı Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan başarılarından dolayı sporcuları ve antrenörleri kutladı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz