• Yunusemreli Badmintonculardan 21 Madalya

  Yunusemre Belediyespor Badminton Takımı sporcuları, Sağlıklı Beslenme Haftası Turnuvası’nda 21 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Badminton İl Temsilciliği 2021 yılı faaliyet programında yer alan Sağlıklı Beslenme Haftası Turnuvası Manisa Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. 2 gün süren turnuvada erkeklerde U 13-15-17 ve kızlarda U 9-11-13-15 kategorilerinde maçlar yapıldı. Yunusemre Belediyespor kız ve erkek takımları sporcuları müsabakalarda toplamda 21 madalya kazandı. Yunusemre Belediyespor Kulübü badmintoncularını ve antrenörlerini kutlayan Kulüp Başkanı Arif Alkan elde edilen başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek sporculara başarılar diledi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Romanya Yolcusu

  Geçtiğimiz hafta Ankara'da düzenlenen milli takım seçmelerinde derece yapan 2 Yunusemre Belediyespor judo sporcusu milli takım ile birlikte Romanya'ya kampa gidiyor. Ankara'da düzenlenen milli takım seçmelerinde ümit bayanlarda dereceye giren Yunusemre Belediyespor judocuları Sümeyye Kaya ve Emine Mihrace Çelen milli takım ile Romanya kampına katılacak. Elde edilen başarıların mutluluk ve gurur verdiğini ifade eden Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan, sporculara kampta başarılar dileyerek, "Sporcularımıza milli takımda başarılar dileriz. Sporcularımızın bundan sonraki uluslararası turnuva ve şampiyonalarda ülkemizi ve kulübümüzü başarı ile temsil edeceğine inancım tam. Sporcularımızı, ailelerini ve sporcumuzda emeği geçen antrenörlerimizi kutluyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Üçpınar'da Vatandaşları Dinledi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, haftalık mahalle ziyaretlerine Üçpınar ile devam etti. Vatandaşlarla buluşan Başkan Çerçi, onların talep ve sıkıntılarını dinledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Üçpınar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinleyen Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin bölgede devam eden çalışmalarını inceledi. Üçpınar Mahallesi’nin Yuntdağı’nın merkez mahallelerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Dr. Mehmet Çerçi, burada kurdukları üretici pazarı ile üreticilerin ürünlerini bu pazarda tüketici ile buluşturma imkanı bulduklarını söyledi. Yunusemre Belediyesi’nin Yuntdağı’na yaptığı yatırımlarla bölgedeki üreticilerin kalkınmasının hedeflendiğini ifade etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Üçpınar Mahallesi’nde muhtarlara yönelik düzenlenen temel ilk yardım eğitimine katıldı. Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Muhtarlar Derneği anlamlı bir projeye imza attı. Merkezefendi Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri biriminde çalışan Sağlık Memuru Nurullah Şengül’ün hazırlayıp başvurduğu, Avrupa Birliği Projesi Öğren ve Yaşat Projesi ile Yunusemre’de Yuntdağı’nın dağlık yerleşkesinde yaşayan 52 mahallede muhtarlara ve mahallede ikamet eden aza, bakkal, kahveci gibi vatandaşların da katıldığı 2 günlük teorik ve pratik eğitim veriliyor. Merkezefendi Devlet Hastanesi Acil Serviste görevli Uzman Doktor Çağdaş Can tarafından verilen temel ilk yardım eğitimi Üçpınar Mahallesi ile devam etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi eğitime katılan muhtarlarla bir araya geldi. Eğitimde emeği geçenleri tebrik eden Başkan Çerçi, belediye olarak bu tür programları destekleyeceklerini kaydetti. Eğitimini tamamlayan muhtarlara ve eğitime katılanlara katılım belgeleri 28 Temmuz’da Merkezefendi Devlet Hastanesi konferans salonunda verilecek. Projeye katkı olarak eğitim alan tüm muhtarlara içerisinde ilk yardımın yapılabileceği tıbbi gereçlerin yer aldığı ecza dolabı verilecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Sağlıksız Gıdaya Geçit Yok

  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Yunusemre İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gelen şikayet üzerine ilçede sağlık ve hijyen kurallarına uymayan işletmeyi denetledi. Denetimlerde hijyen kurallarına uymayan işletmeye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ceza uygulandı. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri halkın sağlığı için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ilçede hijyen kurallarına uymayan işletmelere yönelik denetimlerini artırdı. Vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik gıda tüketebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yunusemre Zabıtası gelen ihbar üzerine Yunusemre İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Gıda Teknikeri ve Zabıtalar eşliğinde söz konusu işletmeyi denetledi. Denetime Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar ile Yunusemre İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Güleç de katıldı. Yapılan kontrollerde hijyen kurallarına uymayan ve halkın sağlığını tehlikeye atan 500 kilogram kokoreç imha edildi. Denetimlerde hijyen kurallarına uymayan işletmeye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ceza uygulandı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz