• Yunusemre Liderliği Tescilledi

  Süper Amatör Lig A grubunda mücadelesini sürdüren Yunusemre Belediyespor, ligin 8. haftasında karşılaştığı Horozköy Gençlik İhtisasspor’u 1-0 yendi. Bu galibiyet ile Yunusemre Belediyespor ligde liderliğini sürdürdü. Yunusemre Belediyespor, Ertuğrul Dilek Tesislerinde oynanan müsabakada Horozköy Gençlik İhtisasspor ile karşılaştı. Zorlu mücadele gülen taraf, rakibini 1-0 yenen Yunusemre Belediyespor oldu. Yunusemre Belediyespor’a galibiyeti ilk yarıda Kadir Kaya’nın attığı gol getirdi. 3 puanı hanesine yazdıran Yunusemre Belediyespor, Süper Amatör Lig A grubundaki liderliğini devam ettirdi. Yunusemre Belediyespor Teknik Direktörü Tansu Yanık, yaptığı açıklamada, galip gelmekten dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak, “1. ve 2. sıradaki takımların mücadelesiydi. Oldukça gergin geçen müsabakada daha fazla mücadele eden taraf bizdik. Galip geldiğimizden dolayı mutluyuz. Horozköy Gençlik İhtisasspor’a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Hedefimiz Bölgesel Amatör Lig. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Poyraz Ailesinin Yüzü Yunusemre'yle Güldü

  Yunusemre Belediyesi,  Pelitalan Mahallesinde çıkan yangında evleri oturulamaz hale gelen Poyraz ailesinin yüzünü güldürdü. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin 2 haftalık çalışmasıyla evleri yenilenen Poyraz Ailesi, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların zor gününde de yanında. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı tamirat ve tadilat ekibi bu kez Pelitalan Mahallesinde yaşayan biri engelli, 3 çocuk sahibi Hayrettin ve Şenay Poyraz çiftinin elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında oturulamaz hale gelen evlerini yeniledi. Çobanlık yaparak ailesinin geçimini sağlayan 42 yaşındaki Hayrettin Poyraz ve ailesini ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Mahalle Muhtarı Arif Şenocak, geçmiş olsun dileklerini iletti. 'ALLAH BAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN' Yunusemre Belediyesi'ne teşekkür eden Baba Hayrettin Poyraz duygularını şu sözlerle anlattı: “Evde elektrik kablosundan yangın çıktı. Evimizde hiçbir şey yoktu. Yunusemre Belediyesi ekipleri evimizi baştan aşağı yeniledi. Allah onlardan ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’den razı olsun” EVİN ÖNÜNE KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞENDİ Pelitalan Mahallesi Muhtarı Arif Şenocak da evin yenilenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, ”Mahallemizde yaşayan Hayrettin Poyraz arkadaşımızın elektrik kaçağından dolayı evi yandı. İçeride engelli çocuğu ve eşi de vardı. Yangında dışarı çıkmayı başardılar ama ev oturulamaz hale geldi. Biz de ailemiz için Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduk. Ekipler çok hızlı bir şekilde bizlere yardımcı oldu. Engelli çocukları bulunan aile için evin etrafı kilitli parke taşı ile döşendi. Yunusemre Belediye Başkanımız ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.    AİLENİN EVİ 2 HAFTADA YENİLENDİ Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer Poyraz Ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'nin sosyal belediyeciliğe önem verdiğini kaydeden Süzer, "Muhtarımız, evi yanan aileye yardım edilmesi için müdürlüğümüze başvuruda bulundu. Biz de mahallemize gelerek evde incelemede bulunduk. İncelemenin ardından evi tadilattan geçirdi. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi bu konularda çok duyarlı. Kendisinin talimatı ile yaklaşık 2 haftada tadilat tamamlandı. Hayırsever vatandaşlarımıza da yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızı da Yunusemre Belediyesi’ne müracaatta bulunmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Badmintonda Türkiye İkincisi Yunusemre’den

  Ankara’da yapılan Badminton 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Finallerinde Yunusemre Belediyespor  Badminton takımı sporcusu Gökay Göl,  Tek Erkekler kategorisinde 146 sporcu içinde Türkiye ikincisi oldu. Yunusemre Belediyespor sportif branşlara doymuyor. Badminton spor takımı sporcusu Gökay Göl, Ankara’da gerçekleştirilen 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda büyük başarı  elde ederek Türkiye ikincisi olurken,  Gökay Göl ve Emirhan Karadağ ise çift erkeklerde Türkiye üçüncüsü oldu. Yunusemre Belediyespor Badminton Hocası İsmet Özel, başarılarından dolayı Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik tarafından İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Gençler Badminton turnuvasına Milli Takım antrenörü olarak davet edildi. Yunusemre Belediyespor Badminton Hocası İsmet Özel, 27 ilden 89 kulüp ve 300 sporcunun katıldığı şampiyonada başarı elde etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek,”Ankara’da yapılan 9 yaş Altı Türkiye Şampiyonası Finallerine 27 ilden 89 kulüp ve 300 sporcu katıldı. Sporcumuz Gökay Göl Tek Erkeklerde 146 sporcu içinde Türkiye ikincisi oldu. Ayrıca çift erkeklerde Gökay Göl ve Emirhan Karadağ Türkiye üçüncüsü oldu. En İyi Kulüp sıralamasında Yunusemre Belediyespor Kulübü  beşinci olduk. Ayrıca En iyi antrenör sıralamasında bende beşinci olarak Federasyon Başkanımız tarafından  İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Gençler Badminton Turnuvasına Milli Takım antrenörü olarak davet edildim. Başarılarından dolayı tüm sporcularımızı tebrik ederim.” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Mevlit Kandili’ni Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisalılar’ın ve tüm İslam Âleminin Mevlit Kandili’ni kutladı. Başkan Çerçi yayınladığı mesajda, “Bu kutlu gün ve mübarek geceler; kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın en yükseğe çıktığı müstesna zamanlardır” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 11 Aralık Pazar Gecesi idrak edilecek olan Mevlit Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, Manisalılar’ın ve İslam Âleminin kandilini kutladı. Bu gece edilen tüm duaların kabul edilmesini dileyen Başkan Çerçi, mesajında, “Bu kutlu gün, âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin yıldönümü. Her sene Rebiulevvel ayının on ikinci gecesi idrak edilen bu mübarek gecede ellerimizi semaya açmamız ve Peygamber Efendimizin ahlakının hepimize sirayet etmesi, âlemlerin barışla yaşamasını niyaz etmeliyiz. Bu kutlu gün ve mübarek geceler; manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın en yükseğe çıktığı müstesna zamanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandili’nin tüm Manisalılar’a ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyor; bu gecede yapılan tüm duaların milletimizin, İslam âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

  DEVAMINI OKU
 • ‘Ortadoğu’da Kıyım Yaşanıyor’

  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü öncesi Ortadoğu’daki iç savaşa dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Bugün dünya üzerine baktığımızda; özellikle yakın coğrafyamızda yaşanan kıyımlar en büyük insan hakları ihlalidir” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Aralık Dünya İnsan Haklar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dünya üzerinde emperyalist güçler tarafından insanın en doğal hakkı olan yaşama hakkının elinden alındığını belirten Başkan Çerçi, konuya ilişkin yayınladığı mesajında,  “Dünya üzerinde Allah tarafından yaratılmış en kutsal varlık insandır. İnsan doğar, yaşar ve ölür. Doğan her insanın doğal ve yaşadığı toplumca belirlenen belli hakları vardır. Ancak insan için en doğal hak; yaşamaktır. Günümüz dünyasında insanların bu en doğal hakkı, para ve güç hırsıyla sözüm ona süper güçler tarafından ellerinden alınmaktadır. Bugün dünya üzerine baktığımızda; özellikle yakın coğrafyamızda yaşanan kıyımlar en büyük insan hakları ihlalidir. Mynamar, Arakan, Doğu Türkistan’da ve diğer Müslüman coğrafyası ve Afrika üzerinde kanlı emeller uğruna insanlar öldürülüyor ve en doğal hakları ellerinden alınıyor. Bu hak ihlalini yapan ülkeler tarafından kurulan sözde insan hakları kuruluşları da bu katliama ve ihlallere seyirci kalmaktan başka bir şey yapmıyor. Bu duygu ve düşüncelerle bugünün anlamına uygun olarak yaşanması için dünya üzerinde kalıcı bir barış sağlanması ve çıkar savaşlarının sona ermesini diliyorum” ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz