• Yunusemre Diksiyon Kursu Düzenliyor

  Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, Türkçeyi daha doğru ve nitelikli konuşmak isteyen vatandaşlar için diksiyon kursu düzenleyecek. Kurslar için başvurular başladı. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, 5. kez diksiyon kursu düzenleyecek. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu Stüdyosu’nda gerçekleştirilecek, sınırlı sayıda kontenjanın olacağı kursa 15 yaş üzeri olan vatandaşlar başvurabilecek. Kurs hakkında bilgi almak isteyen kişiler, Yunusemre Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde yer alan Yunusemre Kent Tiyatrosu'na gelerek, tiyatronun istagram hesabından iletişime geçerek ya da 0539 724 55 39 numaralı telefonu arayarak bilgi sahibi olabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den Yetişkinler İçin Tiyatro Kursu

  Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, yetişkinler için tiyatro kursu verecek. Kadın ve erkeklerin katılabileceği tiyatro kursları için başvurular başladı. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu yetişkinler için tiyatro kursu kayıtlarına başladı. 15 yaş üzeri erkek ve kadın oyuncu adayları için düzenlenecek kurslar haftanın bir günü 18.00 – 21.30 saatleri arasında Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu stüdyosunda verilecek. Pandemi nedeniyle kontenjan sınırlı olacak. Kurslara katılmak isteyen kişiler, Yunusemre Belediyesi yeni hizmet binasında bulunan Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu'na gelerek, instagram hesabından iletişime geçerek ya da 0539 724 55 39 numaralı telefonu arayarak bilgi sahibi olabilecek. Kursiyerlerin eğitimden sonra sezon oyunlarında rol alacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Başarılı Judocular Başkan Çerçi'yi Ziyaret Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ankara ve Aksaray’da gerçekleştirilen judo müsabakalarında başarılı dereceler elde eden Yunusemre Belediyespor sporcularını Yunus Emre İrfan Meclisi’nde ağırladı. Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcuları Ankara ve Aksaray’da yapılan judo şampiyonalarında başarılı dereceler elde etti. Şampiyonalarda Gençlerde Şeyda Nur Çiçek 78 kg’de birinci, Ümitlerde Mehmet Alp Seçilmiş +90 kg’de ikinci, Emine Mihrace Çelen 70 kg’de ikinci, Sümeyye Kaya 63 kg’de üçüncü, Yıldızlarda ise Merve Kaya 40 kg’de birinci, Fulya Ergen 57 kg’de birinci, Buğra Filiz 42 kg’de üçüncü, Aytaç Aykut Gündoğan +73 kg’de üçüncü oldu. Başarılı judocular Yunus Emre Kültür Parkı içerisinde bulunan İrfan Meclisi’nde Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Judoculara Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Belediye Meclis Üyesi Tayfun Timur, Belediye Spor İşleri Müdürü Abdullah Can, Yunusemre Belediyespor Sportif Direktörü Sedat Öngider ve Yunusemre Belediyespor Branş Sorumlusu Güliz Onater  eşlik etti.  Ziyarette judocuları tebrik eden Başkan Çerçi, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Kulübümüzde bulunan yaklaşık 2 bin lisanslı sporcumuz bizleri şampiyonalarda temsil ediyor. Judo branşında gayretli hocalarımız ve sporcularımız farklı illerde düzenlenen müsabakalarda başarıdan başarıya koşuyor. Judocularımız ve judo hocalarımızı tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Mucit Öğrencilerle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, TEKNOFEST Destek Ofisi’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Eylül ayında İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST 2021’e katılacak öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çerçi, eğitime her zaman destek vereceklerini söyledi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde kurulan TEKNOFEST Destek Ofisi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. 16 Eylül Perşembe günü İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST 2021’e katılacak Manisa Fen Lisesi İnsansız Sualtı Aracı Takımı üyelerinden çalışmalara ilişkin bilgi alan Belediye Başkanı Çerçi, mucit öğrencilere yarışmada başarılar diledi. Başkan Çerçi, belediye olarak eğitime yönelik yatırımları önemsediklerini kaydederek bilim insanlarına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti. MÜCİT ÖĞRENCİLER BU OFİSTE ÇALIŞIYOR Başkan Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İlimizde TEKNOFEST yarışmalarına katılacak öğrencilerimizden gelen talep üzerine millet çarşımızda bilim merkezi olarak planladığımız alanda 2 atölyeyi öğrencilerimizin kullanımına açtık. Bu atölyelerimizde takımlarımıza teknik, çalışma ve her türlü ihtiyaçları için destek ofisi oluşturduk. Ofisimizden bu yıl yarışacak iki takımımız yararlanıyor. Biri İnsansız Su Altı Aracı Takımı diğeri ise Tarım Yarışmasına katılacak ekibimiz. Her iki takımı da şimdiden kutluyor, emeklerinin karşılığını almalarını diliyorum” diye konuştu. Ziyaretin ardında öğrencilerle birlikte Muradiye Yüzme Havuzuna giden Belediye Başkanı Çerçi, İnsansız Sualtı Aracını test etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Karesi Heyetini Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve ekibini ağırladı. Konuklarına Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri gezdiren Başkan Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve ilçe yönetimi Yunusemre İlçe Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Belediye Meclis Üyesi İsmet Akçay ve Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı eşlik etti. Karesi heyetine Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yunus Emre Kültür Parkı, Yunus Emre Millet Çarşısı, Horozköy Çamlık, Fevzi Çakmak Taziye Evi, Çapaçarık Camisi, Akgedik Yunuskent Toplu Konutları ve Ortaköy Mesire Alanını gezdiren Belediye Başkanı Çerçi, projeler hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, “Yunusemre Belediyesi olarak sorunları çözmek amacıyla mesai mevhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Projeci bir belediye olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Gençlik merkezi, hanım lokalleri, düğün salonları, kültür merkezleri ve daha nice çalışmaları hayata geçirdik. Daha da birçok çalışmaya imza atacağız. Bunlar insana, geleceğe yapılan yatırımlar. Amacımız vatandaşlarımızın güzel bir şehirde mutlu bir şekilde yaşaması” diye konuştu.  ‘BİRBİRİNDEN GÜZEL PROJELER HAYATA GEÇİRİLMİŞ’ Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunus Emre Kültür Parkı görünce bir maneviyat hissettim. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi birbirinden güzel projeleri hayata geçirmiş. Kendisini ve ekibini tebrik ederim” dedi.  AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ise, “Burada birçok insan bir araya gelerek birbirinden güzel fikirleri güzel düşünceleri paylaşıyor. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulduk. Gerçekten güzel bir çalışma. Emeği geçenleri kutluyorum” şeklinde konuştu. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz de Yunusemre Belediyesi’nin güzel projeleri hayata geçirdiğini kaydederek şunları söyledi: “Yunusemre Manisa’nın en büyük ilçesi. Bununla birlikte eğitim, sanayi ve tarımın olduğu bir ilçe. Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin ufku geniş olduğu için birçok yatırım yapıyor yapmaya da devam edecek.” 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz