• Yunusemre'de Parklar Işıl Işıl

  Yunusemre Belediyesi ilçede bulunan mahallelerde ailelerin parkları akşamları güvenli bir şekilde kullanabilmeleri amacıyla ışıklandırma çalışması gerçekleştiriyor. Yunusemre Belediyesi, ilçedeki parklarda ailelerin güvenliği ve huzuru için ışıklandırma çalışmaları yapıyor. Yapılan ışıklandırmayla sokak ve parklar ferah bir görünüme kavuşuyor. Çalışmaların belirli bir program dahilinde devam ettiğini kaydeden Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı, ihtiyacı olan tüm bölgelerde ışıklandırma çalışması yapacaklarını anlattı. Parkları ışıl ışıl olan vatandaşlar ise parklarının daha güzel bir görünüme kavuştuğunu belirterek yapılan çalışmalardan dolayı Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Atatürk Taziye Evi Açılıyor

  Yunusemre Belediyesi, Horozköy’ü cazibe merkezi haline getiriyor. Belediye’nin bölgede hayata geçirmeye hazırlanılan projeleri yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Taziye evimiz, aile yaşam alanı ve çocuk merkezimizi kısa süre içerisinde hizmete açacağız” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle ziyaretlerine Atatürk Mahallesi’yle devam etti. Cuma Namazını Horozköy Merkez Camisi’nde kılan Başkan Çerçi, yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.  İlk olarak Atatürk Kültür ve Taziye Evi ile Muhtarlık Binası’nı inceleyen Başkan Çerçi burada yaptığı açıklamada, “Horozköy bölgemize projelerimizi kazandırıyoruz. Atatürk Mahallesi Kültür ve Taziye Evi,  Muhtarlık Binamızı tamamladık. Açılışını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Horozköy Merkez Camii’nin bulunduğu alana hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla iki minare yapıyoruz. Camii çevresinde çevre düzenlemesi ve yol genişletme çalışması gerçekleştiriyoruz. Tarihi Horozköy Gar Binası çalışmalarımızın da sonuna geldik. Yapılan hizmetler ile Horozköy bölgesi cazibe alanı haline gelecek” dedi. Başkan Çerçi incelemelerine Tarihi Horozköy Gar Binasıyla devam etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Sezonun Yağlı Güreşleri Yunusemre’den Start Alacak

  Yunusemre Belediyesi, ata sporumuz yağlı güreşi ilçemizde yaymak amacıyla başlattığı Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor. Bu yıl, 9 Nisan’da gerçekleştirilecek müsabakalar Türkiye’de sezonun ilk müsabakaları olma özelliğini de taşıyor. Yunusemre Belediyesi geçen yıl birincisi gerçekleştirilen Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin ikincisini yapmaya hazırlanıyor. Yunusemre Belediye Başkanvekili Arif Alkan, Güreş Festivali Komite Başkanı Necip Denktaş ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Gürler, teknik personelle birlikte festivalin yapılacağı Ortaköy Mesire alanında incelemelerde bulundu. 9 Nisan’da gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin bu yıl sezonun ilk müsabakaları olduğuna vurgu yapan Güreş Festivali Komite Başkanı Necip Denktaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Geçen yıl ilkini yaptığımız ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Yuntdağı Yağlı Güreş Festivalinin ikincisini yapıyoruz.  9 Nisan’da Ortaköy Mesire alanında yapacağımız Festival için incelemede bulunduk. Vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda güreş festivalini incelemesi amacıyla çalışmalarımız sürecek. Güreş festivali için hazırlıklara başladık. Ünlü başpehlivanlarımızın katılacağı güreş festivalimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Atık Pilin Doğaya Verdiği Zararlar Anlatıldı

  Atık pil toplama alışkanlığını diğer ilçelerde okullara yaymak amacıyla çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, Saruhanlı, Turgutlu ve Ahmetli’de görev yapan belediye personeli ile öğretmenlere yönelik ‘Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı’ konulu eğitim verdi. Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Saruhanlı, Turgutlu ve Ahmetli ilçesinde görev yapan belediye personeli ve öğretmenlere yönelik “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” konulu eğitim verildi. Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleştirilen seminere Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan da katıldı. Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği’nden (TAP) Çevre Mühendisi Hatice Çoltu tarafından verilen eğitimde atık pillerin doğaya verdiği zarar anlatılırken; geri dönüşüm bilinciyle bu zararın önüne geçilebileceğine dikkat çekildi. Atık pil toplamada Manisa’nın ilçeleri arasında Yunusemre’nin açık ara önde olduğunu aktaran Çoltu, bu konudaki duyarlılığından dolayı Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Emekli Öğretmenlere Özel Proje

  Yunusemre Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmenleri ağırladı. Çamlıca Kafe’de düzenlenen programda konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, emekli olan eğitim neferlerine yönelik proje hazırladıklarını belirtti. Yunusemre Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çamlıca Cafe’de gerçekleştirdiği organizasyonda emekli öğretmenleri ağırlayarak, eğitim neferlerinin bu özel gününü kutladı. Programda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de emekli öğretmenleri yalnız bırakmadı. Programda konuşan Başkan Yardımcısı Uygur, hayatımızda derin izler bırakan öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Sadece 24 Kasım’da değil, sizlerin değeri bizim gönlümüzde her zaman çok fazla. Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, hiçbir öğretmenimizi unutmamız mümkün değil. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Çünkü sizlerin emek ve hakları ödenemez. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi şehir dışında olması dolayısıyla programa katılamadı ancak sizlere sevgilerini iletti. Mahallelerimizde faaliyete geçirdiğimiz Hanım lokallerimizde bayan ve çocuklarımıza yönelik güzel hizmetler veriyoruz. Ama sizin gibi duayen büyüklerimizin de bizimle birlikte olmak istemesi halinde, sizlere yönelik de el becerilerinizi geliştirebileceğiniz ya da birikmiş tecrübelerinizi gençlerimize aktarmanıza imkan sağlayacak sınıflar oluşturacağız. Bu anlamda da güzel ve anlamlı bir projeyi de hayata geçirmeye hazırlanıyoruz” dedi. ‘HATIRLANMAK ÇOK GÜZEL’ Belediyenin düzenlediği etkinliğe katılan emekli öğretmen Mükmin Doğan da kendilerini unutmayan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek şunları söyledi: “Başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere, siz değerli yöneticilerimize bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Böylesine önemli bir günde hatırlanmak insanın hoşuna gidiyor, mutlu ediyor. Ben de bütün meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize de rahmet diliyorum” Program sonunda öğretmenlere hediye takdim edildi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz