• Yunusemreli Judocular Finali Garantiledi

  Yunusemre Belediyespor Judo takımı Kocaeli’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo yarı finallelerinde elde ettiği derecelerle Ordu’da gerçekleştirilecek finallere katılmaya hak kazandı. Kocaeli’de gerçekleştirilen şampiyonaya Yunusemre Belediyespor Judo takımı damgasını vurdu. Şampiyonada Judo sporcularından Nil Karasu 28 kg’de birinci,  Kardelen Öztürk 36 kg’de ikinci, Remziye Yılmaz 44 kg’de beşinci, Sezin Recepçe 48 kg’de beşinci, Alp Çalışkan 34 kg’de ikinci, Mustafa Efe Barak 46 kg’de üçüncü, Buğra Pak +66 kg’de ikinci oldu. Takım, Ordu’da yapılacak olan şampiyonaya katılmaya hak kazandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Kentsel Dönüşümü Yerinde Gördü

  İlçenin merkezini oluşturmak için kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarla birebir görüşmeye hazırlanırken; Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, beraberindeki heyetle birlikte kentsel dönüşüm projelerinin yapıldığı İstanbul’da incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcıları Can Mercül ve Saniye Altay, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ve Kentsel Tasarım Müdürlüğünün teknik personelleri ile birlikte kentsel dönüşüm uygulamasının yapıldığı İstanbul’da proje alanlarını inceledi. Teknik gezinin ilk gününde Yunusemre Belediyesi’nin yürüttüğü Laleli-Mesir mahalleleri ve Lalapaşa-Mutlu mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinin plan-proje ihalesini alan yüklenici firma yetkilileri Başkan Çerçi, proje hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kentsel dönüşümle ilçeye meydanı, rekreasyon ve yeşil alanları, kültürel yapıları ve kamu yapılarıyla bütünleşen bir çarşı oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre’nin geleceğini planladıklarını dile getirdi. KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI İNCELEDİLER Başkan Çerçi ve beraberindekiler, gezinin 2. gününde 13 bölgede 6306 sayılı yasa ile Riskli Alan ilan edilen alanlarda yapılan kentsel dönüşüm proje çalışmalarını incelemek üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile bir araya gelen Başkan Çerçi, ziyaret sonrasında hali hazırda faaliyette bulunan ve açılacak olan kentsel dönüşüm ofislerini ve yıkımları başlayan alanlarını yerinde inceledi. İnceleme gezisinin son gününde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ziyaret edildi. İl Müdür Yardımcısı Dr. Hande Yalçıntaş ile ilgili şube müdürleri tarafından Dr. Mehmet Çerçi ve Başkan Yardımcıları, Kentsel Tasarım Müdürü ve teknik personellerine Fikirtepe’de uygulanan kentsel dönüşüm proje uygulamaları hakkında bilgi verildi. YUNUSEMRE’DE ÇALIŞMALAR HIZLANIYOR Oldukça verimli bir gezi gerçekleştirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin de çalışmalarını hızlandıracağını, kentsel dönüşüm ofisinin de kısa süre içerisinde açılacağını belirtti.  

  DEVAMINI OKU
 • Horozköy Modern Bir Sosyal Alana Kavuşuyor

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yapımı devam eden Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’ni yerinde inceledi. Bölgeye güzel bir sosyal donatı alanı kazandırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çerçi, yıl sonuna kadar çalışmaları tamamlamayı planladıklarını kaydetti. Yunusemre Belediyesi, vatandaşlara söz verdiği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Horozköy bölgesindeki vatandaşların hizmetine kazandıracağı Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ederken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Çerçi’ye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata, Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı eşlik etti. İLK ETAPIN İHALESİ YAPILDI Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çok önem bir projeyi hayata geçiriyoruz. Spor tesisi, sosyal alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı ve çevre düzenlemesiyle Horozköy’e güzel bir sosyal donatı alanı kazandırıyoruz. Projede birinci aşamanın ihalesi bitti. Yüklenici firma çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ekiplerimiz de alanda hummalı bir çalışma yürütüyor. İkinci aşama olan çok amaçlı salon ve kültür merkezi ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. 2017 yılının sonuna doğru bu çalışmalar büyük ölçüde tamamlanacak. Burayı halkımızın kullanımına büyük oranda açmış olacağız. Yunusemre Belediyesi olarak Horozköy bölgesindeki vatandaşlarımıza bu alanı kazandırmış olacağız. Projede emeği geçenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Teakwondocular Seferihisar Yolcusu

  Yunusemre Belediyespor Taekwondo Takımı ‘Okullararası Gençler İl Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar aldı. Teakwondocular, yakaladıkları başarıyla Seferihisar’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Yunusemre Belediyespor sporun tüm branşlarında başarıdan başarıya koşuyor. Taekwondo Takımı sporcuları ‘Okullararası Gençler İl Şampiyonası’nda dereceler kazandı. Yunusemre Belediyespor Kulübü sporcularından Baver Salman 45 kg’de birinci, Abdülkadir Sağlam 51 kg’de üçüncü, Abdullah Gül 63 kg’de birinci,  Mesutcan Öztürk 63 kg’de ikinci, Aziz Şen 68 kg’de üçüncü,  Neslihan Can 42 kg’de ikinci,  Nazlıcan Salman 55 kg’de üçüncü,  Kübra Omaç 63 kg’de birinci oldu. Sikletlerinde birinci olan sporcular Seferihisar'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Mehmetçiğimize Moral Desteği

  Yunusemre Belediyesi, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda görev alan askerlere moral desteği verdi. Şu anda El-Bab’da operasyonda olan Mehmetçiğimize Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin kaleme aldığı mektupla birlikte enerji vermesi için Manisa’nın sembolü olan Mesir Macunu, kuru meyve ve çerez gönderildi. Yunusemre Belediyesi, ülkemizin güvenliği için sınır dışı operasyonda bulunan Mehmetçiğimizi unutmadı. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda görev alan askerlerimize Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin kaleme aldığı mektup ile birlikte içerisinde Mesir Macunu, kuru meyve ve çerezin yer aldığı koliler gönderen Yunusemre Belediyesi, Mehmetçiğe moral desteği verdi. Koliler El-Bab operasyonlarını yürüten birliğe ulaşırken; sıla hasreti çeken Mehmetçik, duyarlı davranışından dolayı Başkan Çerçi’ye ve Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Başkan Çerçi Mehmetçiğe hitaben yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi: Vatanımızın bekası, Müslüman kardeşlerimizin selameti için özveriyle görev yapan sevgili kardeşlerim;Ülkemiz zor ve önemli bir süreçten geçmektedir. Emperyalist güçler ve onların maşaları Ortadoğu üzerinde oyunlar oynamakta, ülkemizi de yarattıkları batağın içerisine çekmek istemektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutanlığında her zaman olduğu gibi Türk askeri düşmana korku, dostuna ise büyük güven vermiştir. Dünya tarihinde destan yazan şanlı Türk ordusunun mensubu siz değerli askerlerimiz buna müsaade etmeyeceksiniz, biliyoruz.Türk askeri cesur, disiplinli ve aynı zamanda şefkatlidir. Peygamber ocağında annesinden, babasından, eşinden ülkesinden uzakta olan sizler; canınızı sakınmadan memleket sevdasıyla görev yapmaktasınız. Üstlendiğiniz kutsal görevin bilinciyle bizler güvenlik içinde yaşayalım diye gözünüzü kırpmıyorsunuz. Mazlumu zulümden, vatan toprağını terör belasından kurtaracak olan sizlere çok şey borçluyuz ve bu borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Bugün yatağımızda rahatlıkla uyuyabiliyorsak bu sizin sayenizdedir. ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ inancıyla tarihte büyük zaferler kazanan bir milletin şanlı mensupları olarak siz değerli askerlerimize görevlerinde başarılar diliyor; sağlık ve esenlikle ailenize, sevdiklerinize kavuşmanızı temenni ediyorum. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz