• Yunusemre Rize’den Madalyayla Döndü

  Yunusemre Belediyespor Judo sporcuları Rize’de gerçekleştirilen “Gençler Türkiye Judo Şampiyonası”nda madalyayla döndü. Judo sporcularından Mustafa Can Çakıcı Türkiye Olimpiyat Hazırlık Kampına çağırılmaya hak kazandı. Sporun birçok dalında yakaladığı başarıyla adından söz ettiren Yunusemre Belediyespor, buna bir yenisini ekledi. Rize’de gerçekleştirilen 62 ilden 674 sporcunun katıldığı şampiyonaya Yunusemre Belediyespor damgasını vurdu. Judo takımı sporcularından Mustafa Can Çakıcı +100 kategorisinde Türkiye 5. olarak Türkiye Olimpiyat Hazırlık Kampına çağrılmaya hak kazandı. 70 kg’de Gülperay Özdemir ise Türkiye 7.si olarak takımını gururlandırdı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Ömürlük Sevdalıları Unutmadı

  Yunusemre Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Teras-2 Restoran’da düzenlediği yemekte uzun yıllardır evli olan örnek çiftleri ağırladı. Gecenin tadını çıkaran çiftler gönüllerince eğlenirken, bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yunusemre Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediği birbirinden farklı etkinliklerle sevenleri mutlu etti. 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri çerçevesinde Teras-2 Restoran’da gerçekleştirilen geceye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Uygur, çiftlere Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin selamını ileterek başladığı konuşmasında, “Saygı ve sevginin daim olduğu evliliklerde zaman su gibi akıp geçiyor. Daha güzel günlerde, daha güzel akşamlarda buluşmak dileğiyle, hepinize sağlıklı, mutlu nice yıllar diliyorum. Allah ağzımızın tadını bozmasın” dedi. GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER Kendileri için organize edilen gecede gönüllerince eğlenen çiftler, hem dans etti hem de misket oynadılar. Gecenin sonunda davetliler Sevgililer Günü pastasını birlikte keserken hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadı. SEVGİLİLER GÜNÜ HATIRASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ Öte yandan Yunusemre Belediyesi tarafından Manolya Meydanı’nda kurulan ‘Sevgililer Günü Hatırası’ standına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, stant önünde fotoğraf çektirerek bu özel günlerini ölümsüzleştirdi. Ayrıca bisikletli ekip de Manisalılar’a günün anısına 2 bin karanfil dağıttı.  

  DEVAMINI OKU
 • Anne Üniversitesi Başlıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin geçen yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi ortaklığıyla gerçekleştirdiği Anne Üniversitesi Projesi 2017 yılında da devam edecek. Yunusemre Belediyesi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) işbirliğiyle kurulan Yunusemre Kent Akademisi (YUKA) 2017 değerlendirme toplantısı Uncubozköy yerleşkesinde yapıldı. Toplantıya Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Aktaş, Doç. Dr. Serhat Baştan ve Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel katıldı. Toplantıda 2016 yılında Yunusemre Kent Akademisi kapsamında imzalanan protokolle hayata geçirilen Anne Üniversitesi Projesinin 2017 yılında yeniden düzenlenmesi kararı alındı. Program kapsamında Anne Üniversitesine devam edecek anneler, kendilerine çocuklarına dair ihtiyaç duydukları konularda MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi vasıtasıyla eğitim alacak. 

  DEVAMINI OKU
 • ‘Oyuncak Seçimini Hafife Almayın’

  Yunusemre Belediyesi Gündüzbakımevi’nde eğitim gören miniklerin velilerine yönelik ‘Okul Olgunluğu Nedir?’konulu seminer düzenlendi. Çocuk gelişiminde oyuncak seçiminin önemine vurgu yapan Çocuk Gelişimi Uzmanı Mihrican Kahramanlar aileleri uyararak, “Çocuklar için oyuncak seçimini hafife almayın” diye konuştu. Çocukları Yunusemre Belediyesi Gündüzbakımevi’nde eğitim gören velilere yönelik “Okul Olgunluğu Nedir?” başlıklı bir seminer düzenlendi. Çocuk Gelişimi Uzmanı Mihrican Kahramanlar ile Rehberlik Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanlarından Esin Türkoğlu’nun verdiği seminerde, 5-6 yaşındaki çocukların davranışları ve ebeveynlerin çocuklarına ne şekilde davranması gerektiği ele alındı. Ailelerin sıkça yaptığı hataları sıralayan uzmanlar, ilkokula başlayacak çocuklarla ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde de durdu. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde 5-6 yaş grubundaki çocukların gelişim ihtiyaçlarına da değinildi. OYUNCAK SEÇİMİNE DİKKAT Oyunun bir öğrenme yöntemi olarak değerine işaret eden Mihrican Kahramanlar,  oyuncak seçiminde özellikle eğitici yönünün olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Sadece görsel özelliklerine bakıp oyuncak alınmaması noktasında ebeveynlere uyarılarda bulundu. Kahramanlar, “Okul olgunluğu testinde çıkan puanlamalarla çocuklarımızı etiketlemeyelim. Desteklenmesi gereken noktalarda ebeveyn olarak çocuklarımızın gelişimine yardımcı olalım.” şeklinde konuştu. Ayrıca seminerde “Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Örnek Oyunlar” adlı kitapçık dağıtılarak, okul dışında ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak aile oyunları ve elektronik oyun önerileri sunuldu. Seminere katılan veliler uzmanları kendileriyle buluşturduğu için Yunusemre Gündüzbakımevi yöneticilerine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Hilmiye Nine’nin Yüzünü Yunusemre Belediyesi Güldürdü

  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, belediyenin evde bakım hizmetlerinden yararlanan 85 yaşındaki Hilmiye Meyreli’yi evinde ziyaret etti. Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Hilmiye nine, “Bizleri unutmuyorsunuz. Allah işlerinizi rast getirsin, hepinizden razı olsun” dedi. Yunusemre Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri tarafından her türlü ihtiyacı karşılanan 85 yaşındaki Hilmiye Meyreli, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Bayık’ı evinde ağırladı. Hilmiye nine ile yakından ilgilenen Belediye Başkan Yardımcısı Uygur, belediye olarak her zaman yaşlı ve kimsesizlerin yanında olacaklarını söyledi. EVDE BAKIM HİZMETLERİ BEĞENİ TOPLUYOR Hayat deneyimleriyle bizlere yol gösteren yaşlıların unutulmaması gerektiğini dile getiren Şule Uygur, “Geçmişimiz ile geleceğimiz arasında köprü kuran, milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız, bizlerin baş tacıdır. Bu nedenle Yunusemre Belediyesi olarak bölgemizdeki yaşlılarımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalarla onlara destek oluyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatlarıyla, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Evde Bakım Hizmetleri Birimimiz tarafından hizmet götürülen evleri düzenli olarak ziyaret edip, memnuniyetlerini değerlendirme fırsatı buluyoruz. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz bu hizmet sayesinde, hem Yunusemreli vatandaşlarımızın sağlık durumları kontrol ediliyor, hem de şahsi ve ev bakımları düzenli olarak yapılıyor” diye konuştu. ‘ALLAH İŞLERİNİZİ RAST GETİRSİN’ Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Hilmiye nine ise duygularını şu sözlerle anlattı: “Hala ayaktayız, yiyoruz, içiyoruz, geziyoruz, bundan daha büyük sağlık olur mu? Rabbime binlerce kez şükür olsun. Allah sizlerden de razı olsun. Ne güzel ihtiyarları düşünüyorsunuz. Ne güzel evime gelip her yeri tertemiz ediyorlar. Allah işlerini rast getirsin inşallah. Başkanımıza da çok selam söyleyin, çok teşekkür ederim. Allah ondan da razı olsun” dedi. Ziyaretin sonunda Başkan Yardımcısı Uygur, Hilmiye nine’ye hediyeler takdim ederken; Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin selamlarını iletti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz