• YUNUSEMRE’DE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ FUTBOL ŞENLİĞİ

  Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yunusemre Belediyespor ve Murat Germen Futbol Okulları ortaklığıyla 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü futbol şenliği düzenlendi. 6 takımın katıldığı şenlikte Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, genç sporcuları yalnız bırakmadı.   20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yunusemre Belediyespor ve Murat Germen Futbol Okulları tarafından futbol şenliği düzenlendi. Yunusemre Belediyespor Muradiye Altyapı Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliği Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan, Belediye Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, Murat Germen Futbol Okulları Başkanı Fatih Yılmaz, daire müdürleri, veliler ve sporseverler katıldı. Karşılaşmaları izleyen Başkan Çerçi ve beraberindekiler sporculara moral verdi.   Etkinlikte çocuklara seslenen Başkan Çerçi, “Herşey siz çocuklarımız için. Geleceğimiz sizsiniz, belediye olarak sporu önemsiyoruz, bütün çocuklarımıza önem veriyoruz. Asıl olan bu çocuklara yapılan yatırımdır. Yunusemre Belediyespor bünyesinde bin 800 lisanslı sporcumuz var.  Sadece futbolda yaklaşık 300 sporcumuz var. 15 farklı branşımız var. Yaz döneminde bu sayı daha da artıyor. Spor tesislerimizin sayısını arttıracağız. Amacımız bütün çocuklarımıza sporu sevdirmek. Biliyoruz ki insanımıza hizmet, geleceğimize hizmet, milletimizin, devletimizin bekası için bu çocuklara yatırım. Tekrar teşekkür ediyor; tüm çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.   6 takımın katıldığı şenlikte çocuk haklarına dikkat çekilirken; Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan, turnuvaya katılan sporculara teşekkür etti. Alkan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyemizin Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla İzmir ve Manisa’daki spor kulüplerimizin katıldığı güzel bir etkinlik yaptık. Geleceğin büyükleri olan çocuklarımıza günün anısına kitap hediye ettik. Çok güzel bir turnuva oldu. Çocuklarımızın iyi eğitimli, ahlaklı, vatana millete hayırlı nesiller olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu etkinliğimize katılan başta spor kulüpleri olmak üzere, velilerimize, öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizleri bu imkanı sağlayan belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Horozköy Dere Boyunda Parke Taşı Çalışması

  Yunusemre Belediyesi, Mareşal Fevzi Çakmak ve Atatürk mahallelerini birbirini bağlayan kanal boyunda 6 bin metrekare kilitli parke taşı çalışması yaptı. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin yollarını düzenliyor. Çalışmalar kapsamında daha önce atıl durumda olan Mareşal Fevzi Çakmak ve Atatürk mahallelerini birbirini bağlayan kanal boyunda kilitli parke taşı kaplaması yapıldı. Alanı yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Çerçi bölgede çevre düzenlemesi de yapılacağını dile getirerek, “Daha önceden atıl durumda olan Mareşal Fevzi Çakmak ve Atatürk mahallelerini birbirini bağlayan kanal boyunda 6 bin metrekare kilitli parke taşı kaplama çalışması yaptık. Ekiplerimiz alanda çevre düzenlemesi de yapacak.” dedi. Yunusemre Belediyesi’nin alanda yaptığı çalışmalar vatandaşların takdirini kazanırken, yapılan çalışmalardan dolayı mahalle sakinleri, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Etkin ve Güler Yüzlü Hizmet

  İlçeye kazandırdığı hizmetler ile vatandaşların takdirini kazanan Yunusemre Belediyesi, sabah saatlerinde Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne taleplerini iletmeye gelen vatandaşlara  kahvaltı ikram ediyor. Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezi, 0531 390 37 27 numaralı whastapp ihbar hattı, bilgi@yunusemre.bel.tr adresi üzerinden vatandaşların sıkıntı ve taleplerini alırken; Kentli servisine gelen talepleri de yüz yüze karşılıyor. Yunusemre Belediyesi’ne gelerek taleplerini bildiren vatandaşlara simit, peynir ve çay ikramında bulunuluyor. Çalışmaya ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti vermek olduğunu dile getirdi. Uygur, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Yunusemre Belediyemizin Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Kentli Servisi’nde vatandaşlarımız ile sürekli beraberiz. Burada bulunan arkadaşlarımız vatandaşlarımızdan gelen talepleri en doğru şekilde ilgili birimlere ileterek sonuçlanmasını sağlıyor. Çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek sabah saatlerinde çeşitli nedenlerle müdürlüğümüze başvuran vatandaşlarımıza simit, peynir ve çaydan oluşan kahvaltımızı ikram ediyoruz” dedi. ENGELLİ VATANDAŞLARIN ULAŞIMI SAĞLANIYOR Başkan Yardımcısı Uygur, belediyeye gelen engelli, hasta veya yaşlı olan vatandaşların da istedikleri yere ulaşımını sağladıklarını anlatarak şunları söyledi: “Zor durumda olan engelli yaşlı veya hasta olan  vatandaşlarımızı araçlarımız ile gitmek istedikleri yerlere bırakıyoruz. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları ile bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizler başkanımız ve ekibimiz ile beraber bir aileyiz” Belediyenin yaptığı hizmetlerde dolayı memnun olduklarını vurgulayan 73 yaşındaki Şerife Tirit ise duygularını şu sözlerle anlattı: “Belediyemize geldim. Personellerin güler yüzü ve iyi niyeti ile karşılaştım. Bu kadar ilgiden dolayı çok mutluyum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Projelerini Anlattı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve yönetimi ile Mesir Tabiat Parkı’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Yaptığı çalışmaları parti yönetimine anlatan Başkan Çerçi, şehrin vizyonunu değiştirecek projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve il yönetimini ağırladı. Mesir Tabiat Parkı’nda düzenlenen kahvaltı programına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve AK Parti Manisa İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Partililere Yunusemre Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Çerçi, Manisa’nın en büyük ve en fazla göç alan ilçesi olan Yunusemre’nin sorunlarını bildiklerini, bu sorunlara çözüm olacak projeler ürettiklerini aktardı. “ŞEHRİMİZİN YARINLARINI DÜŞÜNÜYORUZ” Yönetimde 4 yılı geride bırakmaya hazırlanırken güzel hizmetler yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Çerçi, “2014 yılında göreve geldiğimizde şehrimizin geleceği ile ilgili ciddi kararlar almamız gerekiyordu. Yunusemre Manisa’nın en fazla göç alan ve en büyük ilçesi. Nüfusumuz geçen yıl 9 bin kişi arttı. Biz göreve geldiğimizde Muradiye’nin nüfusu 6 binlerdeydi. Şu anda Muradiye’de 23 bin kişi yaşıyor. Çok fazla göç aldığımız için imar ve sanayi ile ilgili adımlar attık. Türkiye’ye örnek bir toplu konut hamlesi başlattık. Bunun yanında Gürle OSB Kent Projesi ile de sanayide çalışan kardeşlerimize yönelik adım attık. Toplamda 10 bin 500 konut inşa edeceğiz. Bunun yanında kentsel dönüşüm projemiz de bakanlıkta onay bekliyor. Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili de çalışmalarımız başladı. Makyaj belediyeciliği değil şehrimizin yarınlarını düşünüyoruz” dedi. BAŞKAN ÇERÇİ’Yİ KUTLADI Düzenlenen programda konuşan AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ise, il teşkilatı olarak Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin pekçok güzel projeye imza attığını söyledi. Başkan Çerçi ve ekibini kutlayan Mersinli, “Mehmet Başkanımız göreve başladığı günden bu yana Yunusemre’nin kaderini değiştirecek projelere imza atıyor. Gerek altyapısı gerek üstyapısı ile şehrimize yeni bir vizyon kazandırıyor. Belediyecilik alanında da Yunusemre Belediyesi’nin ilerleyen zamanlarda rol model bir belediye olacağına inanıyorum. Biz başkanımızın vizyonuna ve çalışmalarına inanıyoruz. Her zaman onun yanındayız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve AK Parti Manisa İl Yönetimi hatıra fotoğrafı çektirdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi O Gence Sahip Çıktı

  Yunusemre Belediyesi, çeşitli nedenlerle sokakta yaşamak zorunda kalan Gökhan Bürelli’ye sahip çıktı. Gencin iş sahibi olmasına ön ayak olan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’nin barınma ve eşya ihtiyacını da karşılayacak. Ailevi ve ekonomik nedenlerle hayatını sokaklarda idame ettiren Gökhan Bürelli’nin (28) yaşadığı dram basına yansıdı. Konuşma güçlüğü yaşayan gencin durumuna kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’ye sahip çıktı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatıyla genci bulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıkıntılarını çözmek için harekete geçti. Gencin hayatını idame ettirmesi için iş bulmasına önayak olan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’nin barınma, kıyafet ve eşya ihtiyacını da karşılayacak. ARTIK SOKAKTA YAŞAMAYACAK Kendisine yardım eli uzatan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret eden Gökhan Bürelli, Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Gençle yakından ilgilenen Başkan Çerçi, gence kendi ayakları üzerinde durana kadar desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi, “Gencimizin haberini okudum. İlçemizde yaşadığını öğrendim. İlgili birimlerimize kardeşimizle ilgilenme talimatı verdim. Gökhan kardeşimizin İŞ-KUR aracılığıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir firmada istihdam edilmesini sağlayacağız. Bu konuda duyarlı davranan İŞ-KUR İl Müdürü Sinan Aktaş’a teşekkür ediyorum. Yine kardeşimizin barınma, eşya ve kıyafet ihtiyacını da belediye olarak sağlayacağız. En büyük temennimiz kardeşimizin zor günleri geride bırakması” diye konuştu. “ALLAH RAZI OLSUN” Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin “Bizden istediğin başka bir şey var mı?” sorusuna “Allah razı olsun” diyerek cevap veren Gökhan Bürelli, en büyük isteğinin bir işe girmek olduğunu belirtip, kendisine bu imkânı sağlayan Başkan Çerçi ve Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye olarak pek çok ihtiyaç sahibine ulaştıklarını kaydeden Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mustafa Süzer ise, Gökhan Bürelli’nin yanında olacaklarını aktardı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.