• Yunusemre’de 26 Taşınmaz Kiralama İhalesine Çıkarılıyor

  Yunusemre Belediyesi, 26 adet taşınmaz için kiralama ihalesi yapacak. 5 Nisan 2017 Çarşamba günü yapılacak ihaleye katılmak isteyenler 4 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi'ne başvurabilecek. Yunusemre Belediyesi, ilçedeki 26 adet taşınmaz için kiralama  ihalesi yapacak. 5 Nisan 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, % 3 geçici teminat bedeli yatırdığına dair makbuz, taşınmazı ne amaçla kullanacağına dair dilekçe, ihaleye tüzel kişilik adına katılacaksa oda sicil kaydı, ticaret sicil gazetesinin sureti ve imza sirküleriyle 4 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlar hangi yerlerin kiralanacağını belediyenin resmi sitesi www.yunusemre.bel.tr adresinin duyurular bölümünden öğrenebilecek.Kiralık Taşınmaz Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız...

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de 41 Adet Taşınmaz Satışa Çıkıyor

  Yunusemre Belediyesi, 41 taşınmazı ihaleyle satışa çıkarıyor. İhaleye katılmak isteyenlerin 28 Mart Salı Günü tarihine kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne talep edilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekiyor.Yunusemre Belediyesi 41 adet taşınmazı ihaleyle satışa çıkarıyor. İhaleye katılmak isteyenlerin evraklarını ihale tarihinden bir gün önce Yunusemre Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor. Yunusemre Belediyesi ilçeye bağlı Osmancalı, Ortaköy, Pınarköy, Asmacık, Muslih ve Karaahmetli Mahallesi’nde toplam 41 adet arsayı satışa çıkarıyor. 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyenler; taşınmaz mal satış şartnamesi, şartname alındı makbuzu, geçici teminata ilişkin belge, ikametgah belgesi, gerçek kişilerin TC kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı, tüzel kişilerin vergi numarasını gösteren vergi kimlik kartı, özel hukuk tüzel kişilerinin belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya sicilinin kayıtlı bulunduğu ticaret ve sanayi odasından yahut benzeri meslek kuruluşlarından ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri, kamu tüzel kişilerinin ise şartname alındı makbuzu, ikametgah belgesinden ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile yetkili olduğunu gösterir belge düzenlemeleri gerekiyor. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyen kişilerin belgelerini 28 Mart Salı günü saat 16.30’a kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralama birimine teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla iletmeleri gerekiyor.Taşınmaz listesine ulaşmak için tıklayınız.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Nevruz Bayramı’nı Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı kutladı. Başkan Çerçi yayınladığı mesajda, “Bu sene de karanlık emellere sahip dış mihraklara inat, kardeşliğimizi ve beraberlik içerisinde baharın gelişini kutlayacağız” dedi. Baharın müjdecisi Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi mesajında şu ifadelere yer verdi: “Medeniyetimizin bize bıraktığı en önemli miraslardan birisi Nevruz’dur. Nevruz tarihimizde Ergenekon’dan çıkışımızı temsil eder. Bu da baharın gelişi ve doğanın uyanışı olarak tabir edilir. Yani 21 Mart Nevruz Bayramı, Ergenekon’da sıkışan atalarımızın özgürlüğünü simgeler. Bu güzel bayramda el ele, gönül gönüle baharın gelişini karşılayarak kardeşliği ve sevgiyi hatırlarız. Bu sene de birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak amacıyla adeta harekete geçmiş ve karanlık emellere sahip dış mihraklara inat, kardeşliğimizi ve beraberliğimizi bozmadan, aksine saflarımızı daha da sıklaştırarak, baharın gelişini kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle güzel başlangıçlar yaşanması için fırsat olan Nevruz Bayramı’nı kutluyor; barış ve kardeşliğimizi pekiştirmesini diliyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • Seyitli Düğün Salonuna Kavuşuyor

  Kırsal mahallelerde Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Seyitli Mahallesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen düğün salonunu da gezen Başkan Çerçi, salonun yaz aylarına yetiştirileceğini müjdeledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda belediyenin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde AK Parti Yunusemre İlçe Başkan Yardımcıları da eşlik etti. Başkan Çerçi, ilk olarak İlyasçılar Mahallesi’nde düzenlenen düğün hayrına katıldı. Ortaköy Mahallesi’nde  II. Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin yapılacağı alanı gezen Belediye Başkanı Çerçi, Örselli ve Seyitli mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. YAZ SEZONUNA YETİŞECEK Seyitli Mahallesi’nde vatandaşın en büyük taleplerinden düğün salonunun tamamlanma aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Çerçi, salonun düğün sezonuna yetiştirileceğini müjdeledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Seyitli Mahallemizde önemli hizmetlerimizi hayata geçirdik. Yol yapımı, çevre düzenlemesi, düğün salonu yapımı, spor alanının düzenlenmesi bunlardan birkaçı. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın düğün, nişan ve mevlitlerini yapabileceği salonumuzu hizmete açmaya hazırlanıyoruz. 7 mahallemizde düğün salonu yaptık. Bunun devamı gelecek. Aydınlatma ve çevre düzenlemesinin ardından 1-2 ay içerisinde düğün salonunu halkımızın hizmetine açacağız” diye konuştu. ‘BELEDİYEMİZİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNUZ’ Seyitli Muhtarı Hüseyin Kırgöz de Yunusemre Belediyesi’yle mahallelerinin pek çok hizmete kavuştuğunu ifade ederek şunları söyledi: “Başkanımızın ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. 2016 yılı içerisinde Yunusemre Belediyemizin mahallemize birçok hizmeti oldu. Düğün salonumuzun tamamlanmasına çok az kaldı. Kilitli parke taşı döşendi. Futbol sahamız bitti. Yunusemre Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden memnunuz. Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Ünye’den Başarıyla Döndü

  Yunusemre Belediyespor Judo Takımı, Ordu’nun Ünye ilçesinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonası’nda başarılı dereceler elde etti. Yunusemre Belediyespor Judo’da başarılarına bir yenisini ekledi. Judo takımı sporcuları Ordu’nun Ünye ilçesinde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonası’nda başarılı dereceler elde etti. Yunusemre Belediyespor’da kızlarda 36 kg’de Kardelen Öztürk birinci, 28 kg’de Sura Nil Karasu üçüncü olurken erkeklerde ise 46 kg’de Mustafa Efe Barak ikinci, 34 kg’de Alp Çalışkan üçüncü, +66 kg’de Buğra Pak beşinci oldu.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz