• YUNUSEMRELİ ÜRETİCİLERE BAĞCILIK EĞİTİMİ

  İlçede organik bağcılığa adım atan üreticiler, Yunusemre Belediyesi ve  Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nün  destekleriyle bağcılığın inceliklerini öğreniyor. Yunusemre Belediyesi, ilçede organik tarımı geliştirmek amacıyla eğitimlerine devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Köseler ve Karaahmetli’de organik bağ yetiştiriciliği yapan  üreticiler, Yunusemre Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü personeliyle birlikte Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nü gezdi. Enstitüyü  gezen üreticiler, organik bağcılığın inceliklerini öğrendi.  Amaçlarının üreticilerin bilinçlendirmek olduğunu kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ”Üreticilerimiz, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü personelimiz ile beraber  Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü’ne teknik ziyarette bulundu. Üreticilerimize burada üzüm çeşitleri ve yetiştirme teknikleri anlatıldı. Bağcılığın önemli noktaları konusunda kapsamlı bilgiler verildi. Belediye olarak üreticilerimizi desteklemeye yönelik bilgilendirmelerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunuskent’te Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı

  5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında hak sahiplerinin örnek daireyi görme gezileri bölgedeki çalışmalar dolayısıyla ileri bir tarihe ertelendi.Manisa’da konut sıkıntısına neşter vuracak 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 1101 konutluk ilk etabında çalışmalar sürüyor. Yıl sonuna kadar teslim edilmesi planlanan ilk etap projede hak sahipleri Pazar günü belirli bir saatte gezme imkanı buluyordu. Ancak geziler, bölgede altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları dolayısıyla birkaç hafta ertelenecek. Bölgede iş güvenliği dolayısıyla her Pazar 13.00-16.00 saatleri arasında yapılan örnek daire gezilerinin bir süre ertelendiğini duyuran Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Akgedik’te yeni bir şehir kuruluyor. İlk etapta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. İlk etap projemizi Eylül ayı sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Hak sahiplerimiz tüm bu süreç boyunca nasıl bir evde oturacaklarını merak ediyorlardı. Bu nedenle Yunusemre Belediyesi olarak, örnek daireyi hazırlayarak hak sahiplerimize gezdirdik. Ancak, iş güvenliği dolayısıyla bölgede bağlantı yollarının yapımı altyapı çalışmaları ve  çevre düzenlemeleri dolayısıyla gezilere ara verildi.  Hak sahiplerimizin herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamamaları için bu konuda duyarlı davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Güreşçiler Antalya Yolcusu

  Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı sporcuları, Manisa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 12-13 yaş Greko-Romen Güreş Türkiye Gruplar Şampiyonası’nda madalyalar elde etti. Sporcular elde ettikleri derecelerle 19-20 Mayıs tarihinde Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Manisa Atatürk Spor Salonu’nda 25 ilden 309 sporcunun katılımıyla Güreş Şampiyonası düzenlendi. Şampiyonada Yunusemre Belediyespor Güreş takımı sporcularından Emir Yılmaz 26 kg’de, Yılmazcan Aycan ise 42 kg’da altın madalya kazandı. Yusuf Çakır 42 kg’de, Ömer Yılmaz ise 32 kg’de gümüş madalyanın sahibi olurken, Atakan Gül ise 90 kg’de bronz madalya elde etti. Güreş Takım Hocası Ömer Rona, çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini vurguladı. Emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Rona, “Geçen yıl 35 kg’da güreşen Yusuf Çakır, Gebze’de Türkiye üçüncüsü olarak bizleri mutlu etmişti. Bu yıl da talihsiz bir kaza sonucu sol el baş parmağını kırdı ve buna rağmen ikinci oldu. Önümüzdeki ay başarılı sporcularımızın Türkiye Şampiyonası’nda derece alarak Avrupa ve Balkan Şampiyonalarına gitmeye hak kazanacaklarına canı gönülden inanıyoruz. Çok çalışıyoruz. İstanbul, Kayseri, Konya, Bursa gibi büyük iller ve Büyükşehir Belediyeleri ile mücadele ediyoruz. Sporcularını yenerek finale çıkıyoruz. Bu çocuklar daha 12-13 yaşlarında. Bunları yapmak kolay değil. Allah'ın yardımı ve belediyemizin destekleriyle emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Özellikle kulüp başkanımız Arif Alkan'a ve bizleri yalnız bırakmayan kulüp çalışanlarımız Ethem Salih Aytaş, Levent Holinar ve Gökmen Çambel kardeşime çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyespor BAL Ligine Çıktı

  Bölgesel Amatör Lig (BAL)'a çıkan Yunusemre Belediyespor, teknik heyet, futbolcular, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Taner Çiçek ile beraber yeni açılan Boss Et Mangal Restaurant sahibi Berkay Mandacı tarafından ağırlandı.

  DEVAMINI OKU
 • Üçpınar Ova Yolları Düzenleniyor

  Üçpınar Ova Yolları Düzenleniyor Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Üçpınar Mahallesi’nde ova yollarında düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, Manisa Fen Lisesi’nde tenis kortu çalışması yaptı. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Üçpınar Mahallesi’nde arazi yollarını düzenlerken, Manisa Lisesi’nde ise tenis kortu yaptı. Üreticilerin yaz sezonu öncesi tarlalarına, bağlarına ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarına başladıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kırsal mahallerde vatandaşlarımızın tarlalarına, göletlere, arazilerine ulaşımını sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz arazi yollarını yaparak ulaşımı kolaylaştırıyor. Çalışmalar kapsamında Üçpınar Mahallesi’nin ova yolları düzenleniyor.  Ekiplerimiz ayrıca Manisa Fen Lisesi’ne tenis kortu yaptı. İlçemizde vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu olması için çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz