• Yunusemre’de Maldan da Futbol Sahasına Kavuşuyor

  Çocuk ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi Maldan Mahallesi’ne de futbol sahası yapıyor. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Maldan Mahallesi’ne futbol sahası ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, özellikle yaz aylarında öğrencilerin zamanlarını sporla değerlendirmesi için çalışmalarına hız verirken; sahanın etrafını tel örgülerle çevirecek. Alanda ayrıca çevre düzenlemesi yapacak ekipler, çalışmalar tamamlandığında mahalleye güzel bir alan kazandıracak. Yunusemre Belediyesi’nin özverili çalışmalarıyla mahallelerinin güzel hizmetlere kavuştuğunu belirten Maldan Muhtarı Ramazan Şeker, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Nevşehir Yolcusu

  Yunusemre Belediyespor Judo Takımı Isparta’da gerçekleştirilen Ortaokullar Grup Müsabakalarında başarılı dereceler elde ederek Nevşehir’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Yunusemre Belediyespor Judo Takımı Isparta’da gerçekleştirilen Ortaokullar Grup Müsabakalarına damga vurdu. Bayanlarda 28 kg’de Sura Nil Karasu birinci,  40 kg’de Sidar Cihangir ile 44 kg’de Ayşe Baş üçüncü, 48 kg’de Ceyda Aydın ikinci, 52 kg’de İlayda Akcagün birinci, Meriç Onganer ikinci, 57 kg’de Meryem Akıncı üçüncü, + 57 kg’de Dilara Akdemir ikinci, Irmak Yalınç üçüncü oldu. Judo takımı erkeklerde ise 38 kg’de Alp Çalışkan birinci,  Hilmi Can Çoban üçüncü, 55 kg’de Emin Atlığ üçüncü oldu.  Judo Takımı bu başarıyla Nevşehir’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Sulanabilir Tarım Arazisi Artıyor

  Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı'nda üreticilerin tarlalarını rahatlıkla sulayabilmesi amacıyla  Demirci, Koruköy ve Üçpınar mahallelerinde tespit edilen sondajları aktif hale getirmek için çalışmalarda bulunuyor. Yunusemre Belediyesi  kırsal mahallelerde talepler doğrultusunda üreticilerin sondajlarında bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında Demirci, Koruköy ve Üçpınar mahallelerinde tespit edilen sondajları aktif hale getirmek için çalışma yapıldı. Yaz sezonu öncesi üreticilerin tarlalarını rahatlıkla sulayabilmesi için sondaj çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Demirci Mahallesinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Muhtarlık İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından daha önceden tespit edilen sondajı aktif hale getirmek amacıyla çalışmalara başlanıldı. Çalışmalar sonucu 40 üreticinin tarlaları sulanabilir araziye dönüşecek. Bunun sonucunda 300 dönüm alan sulanabilir alan olarak üretime kazandırılacak. Ayrıca Koruköy Mahallesinde bakım işlemi yapılan sondaj, aktif hale getirilecek. Sondajın biriktirme göletinde de temizleme çalışması yapılarak sondajın bulunduğu deponun üstü kapatılıp dış etkenlere karşı korundu. Ayrıca 500  dönüm alan tarımsal sulamaya devam edecek.  Üçpınar Mahallesinde ise iki tarımsal sulama sondajının bakım ve onarım işlemleri yapılıp aktif hale getirildi” dedi. TARIMSAL SULAMA SONDAJLARI DESTEKLENİYOR Türkmen Mahallesinde bulunan vatandaşların tarımsal sulama sondajları Yunusemre Belediyesi  tarafından desteklendi. Vatandaşlar ise herzaman üreticinin yanında olan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi 1 Mayıs'ı Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Alın teriyle ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan emekçilerimizin bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutlarım" dedi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, emeğiyle hayatını kazanarak Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlayan işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Başkan Çerçi yayınladığı mesajda, "1 Mayıs, işçi ve emekçi kardeşlerimiz için çok anlamlı, simgeleşen bir gün. Emek ve alın teri en yüce değerdir. Dinimizde de Sevgili Peygamberimizin Hz. Muhammed (s.a.v)'in 'İşçinin ücretini alnının teri kurumadan veriniz' hadisiyle de dinimizde emeğe verilen değeri göstermektedir. İlçemizde temizlikten park bahçe çalışmalarına, yol yapımından altyapı hizmetlerinde işçilerimizin emekleri büyüktür. Yunusemre Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu önemli günde de işçilerimizin yanındayız. Bu duygu ve düşüncelerle ülkesinin büyümesine, gelişmesine kalkınmasını sağlayan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre 10 Okulu Spor Alanına Kavuşturacak

  Yunusemre Belediyesi, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla “Okul Bahçeleri Spor Alanına Dönüşüyor Geleceğin Yıldızları Yetişiyor” projesini hayata geçiriyor. Spor Toto Teşkilatı’nın desteğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında 10 eğitim kurumuna spor alanı inşa edilecek. Genç nesillerin donanımlı, bilinçli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için imkânları ölçüsünde eğitime ve spora destek veren Yunusemre Belediyesi bir projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. “Okul Bahçeleri Spor Alanına Dönüşüyor Geleceğin Yıldızları Yetişiyor” projesi kapsamında merkezdeki 7 okula halı saha, 3 okula da çok amaçlı spor alanı yapılacak. Spor Toto Teşkilatı’nın desteği çerçevesinde yapılacak projenin protokol imza töreni Ankara’da düzenlendi. Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu ile Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin katıldığı törende atılan imzalar ile Spor Toto yaklaşık 10 bin öğrencinin faydalanacağı projeye 1 milyon TL destek verecek. BİRKAÇ AYDA TAMAMLANACAK Daha önce projeyi Zafer Kalkınma Ajansı’na (ZEKA) sunduklarını ancak olumlu bir yanıt alamadıklarını kaydeden Başkan Çerçi, Spor Toto Teşkilatı’na projeye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Çocuklarımızı teşvik etmek amacıyla 24 okulda spor alanları oluşturmak için bir proje hazırlayarak ZEKA’ya sunmuştuk. Ancak ajans bunu onaylamadı. Biz de projeyi revize ederek bu kez Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na sunduk. Teşkilat Başkanımız Mehmet Kasapoğlu’na projemizi anlattım. Sporla ilgili olan 3 projemizden birine destek verilmesini talep ettim. Önceki gün bu talebimize karşılık geldi. Ankara’da protokolümüzü imzaladık. Bahçesi uygun olan on okulumuza belediyemizin imkânları, Spor Toto’nun yaklaşık 1 milyon TL’lik desteğiyle birkaç ay içerisinde basketbol, voleybol, futbol sahaları ve tenis kortu inşa edeceğiz” diye konuştu.   İŞTE SPOR ALANI YAPILACAK OKULLAR:   Cumhuriyet Anadolu Lisesi Barbaros Ortaokulu Vakıfbank Türkbirliği Ortaokulu Halit Görgülü Lisesi Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu Yağcılar İlköğretim Okulu Muradiye Atatürk İlköğretim Okulu Şehzadeler İlköğretim Okulu Hasan Türek Anadolu Lisesi Muradiye Anadolu Lisesi  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz