• Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi

  Yunusemre Belediyesi’nde Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri başladı. Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri;Yunusemre Belediyesi veznesinden nakit veya kredi kartıyla, www.yunusemre.bel.tr online işlemler menüsünden ve Halk Bankasının bütün şubeleri üzerinden ödeme yapabilir.Bilgi için (444 62 09) numaralı Çağrı Merkezini arayarak bilgi sahibi olunabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Muradiye’ye Ödeme Noktası

  Yunusemre Belediyesi, Muradiye’de yaşayan vatandaşların faturalarını merkeze gelmeden ödeyebilmeleri amacıyla ödeme noktası kuruyor. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin Muradiye Ek Hizmet Binası’nın içerisinde genişletme ve tadilat çalışması yapıyor. Ekipler, çalışmalar kapsamında mahallede yaşayan vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyebilmeleri için ödeme noktası yapıyor. Yapılan çalışma ile Muradiye mahallesinde yaşayan vatandaşlar fatura ödemek için merkeze gelmek zorunda kalmayacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Bahar Konseri İzleyenleri Mest Etti

  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Kültür Sitesi Lale Salonu’nda düzenlediği bahar konseriyle müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği severleri bahar konserinde bir araya getirdi. Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Konseri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Eşi Melek Çerçi, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Yunusemre Belediye Başkan Danışmanı Kefayettin Öz, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, Yunusemre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de dinleyenler arasındaydı. Ünlü bestekar Selim Öztaş’ın koro şefliğini, eşi Ses Sanatçısı Neşe Öztaş’ın sunuculuğunu yaptığı gecede koro seslendirdiği parçalarla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. “BU KÜLTÜRÜ YAŞATMALIYIZ” Geceye katılan herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Çerçi, yaptığı konuşmada değerlerimize sahip çıkmanın önemine değindi. Başkan Çerçi konuşmasında, “Belediye olarak temel belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalara da büyük değer veriyor; kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ben özellikle Selim Öztaş hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizler bu etkinlikler ile kültürümüzün mihenk taşlarından olan Türk Sanat Müziği eserlerimizin genç nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz. Siz değerli izleyicilerimize de kültürümüze sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. KOROYLA BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİLER Konuşmasının ardından eşi Melek Çerçi ve koro ile birlikte ‘İçin için yanıyor’ isimli esesri seslendiren Başkan Çerçi izleyenlerden büyük alkış aldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Mayıs Meclisi Toplandı

  Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda gündemi değerlendiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 16 Nisan’da gerçekleştirilen yeni anayasa referandumunda milletin kararını verdiğini söyledi. Başkan Çerçi, “Millet iradesini sandığa yansıtmıştır” dedi. Yunusemre Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda 13 maddenin görüşüldüğü toplantıda gündemi değerlendiren Belediye Başkanı Çerçi, 16 Nisan’da yapılan yeni anayasa değişikliği reformunun hayırlı olmasını diledi. Başkan Çerçi milletin verdiği karara saygı duyulması gerektiğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz ay milletimiz yeni anayasa sistemi için sandık başına gitti. Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, parti liderlerinin de ifade ettiği gibi ‘evet de diyen hayır da diyen bu memleketin birinci sınıf insanıdır.’ Herkes iradesini sandığa yansıtmıştır. 1950’den bu yana Türkiye’de düzgün giden en güzel işlerden bir tanesi milli iradenin sandığa yansımasıdır. Sandık başında ufak tartışmalar olsa da milli irade her dönem sandığa yansımıştır. Türkiye bir karar verdi. Bu bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir. Ülkemize milletimize hayırlı olsun” dedi.  Mecliste, köy tüzel kişiliği sona eren kırsal mahallelerde Tip Mimari Proje Uygulaması gündeme geldi. Çalışmaya ilişkin bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili Can Mercül, “İmar komisyonu bu konuya ilişkin çalışma yaptı. Biz zaten 7 adet proje belirlemiştik. Projelerin plansız alanda, köy yerleşik alanı sınırı içerisinde ve köy nüfusuna kayıtlı vatandaşlarımız için bir uygulama esnekliği getirdi. Bunun haricinde imar planı ve imar uygulaması yapılan yerlerde tip proje uygulamasının yasal olmadığı yönünde bir karar var” diye konuştu. Konuşmaların ardından madde oy birliğiyle meclisten geçti. Toplantıda kısa bir süre içerisinde faaliyete geçecek olan Uncubozköy Gündüz Bakımevi’nin ücret tarifesi de belirlendi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Yaz Okulu İçin Kayıtlar Başladı

  Yunusemre Belediyesi öğrencilerin yaz aylarında zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla bu yıl da Yaz Okulu düzenliyor. Toplam 12 branşta gerçekleştirilecek kurslar için kayıtlar başladı. Yunusemre Belediyespor, öğrencilerin yaz aylarında da spor faaliyetlerinden faydalanması amacıyla Yaz Okulu kursu başlatıyor. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, spor eğitimleri için kayıtların başladığını duyururken; kayıt yaptırmak isteyen velilerin Yunusemre Belediyesi’nde kurulacak standa başvurabileceğini ifade etti. Yaz okulunun 13 Haziran’da açılacağını dile getiren Alkan konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Hentbol (2005 ve 2007 arası doğumlular), Badminton (2006 – 2010 arası doğumlular), Güreş (2006 – 2008 doğumlular), Taekwondo (2005 – 2011 doğumlular),  Atletizm (2003 – 2007 doğumlular),  Judo ( 2004 – 2010), Satranç ( 2004 – 2008 doğumlular) kurslarımızdan faydalanabilir. Kayıtlar için belediyemizin bahçesinde kurulacak standa çocuklarının kimlikleri ile beraber gelmeleri gerekmektedir. Kayıt saatlerimiz 09.00 – 12.30 ve 13.30 – 16. 30 saatleri arasındadır” dedi. FUTBOL, YÜZME VE TENİS ÜCRETLİ OLACAK Hentbol, Badminton, Güreş, Taekwondo, Atletizm, Judo, Satranç kurslarının ücretsiz olduğunu belirten Yunusemre Belediyespor Başkanı, Yüzme, Futbol, Voleybol, Tenis ve Wushu Kung Fu branşlarının ücretli olacağını ifade etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz