• Yunusemreli Judoculara Teknik Dersi

  Duayen sporcu Nail Çağlayan Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Takımı sporcularına duayen judocu Nail Çağlayan ve Sait Baygın ziyaret ederek genç judoculara ders verdi. Yener Kahyalar Spor Salonunda çalışmalarına devam eden Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Takımı sporcuları Manisa'nın duayen judocularını misafir etti. 1980'li yılların efsane takım kaptanı Nail Çağlayan, Sait Baygın idmanda genç sporculara teknik dersi verdi. Efsane takım kaptanı Nail Çağlayan sporculara kendi özel tekniği Morete Seonage'yi anlattı, uygulamalı olarak gösterdi. Yunusemre Belediyesporlu judoculara çok çalışmalarını öğütleyen duayen judocular, sporculara çalışmalarında başarılar diledi. Yapılan çalışmada duayen judo antrenörü Ali Atmaca da hazır bulundu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre ile Engelleri Aşıyorlar

  Yunusemre Belediyesi, yakalandığı amansız hastalık yüzünden yürüme engelli olan Eşref Korola’ya akülü motosiklet temin etti.    Yunusemre Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki faaliyetleri ile takdir topluyor. Engelli vatandaşlarının günlük hayata daha fazla katılımını önemseyen Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Ayn-ı Ali Mahallesi’nde yaşayan ve yakalandığı amansız hastalık yüzünden ayaklarını kaybeden Eşref Korola’ya akülü motosiklet temin etti. Akülü motosikletin teslimine Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri katıldı. Artık daha fazla sosyalleşme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu belirten Eşref Korola, kendisini yalnız bırakmayarak yanında olan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Korola, “Yunusemre Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ediyorum. Artık günlük hayatta daha fazla yer alabileceğim için çok mutluyum” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaz Voleybol Kursu Yoğun İlgi Görüyor

  Yunusemre Belediyespor Kulübü, yaz spor okulları kapsamında düzenlenen voleybol kursu yoğun ilgi görüyor. Yaz spor okullarının yoğun bir ilgi gördüğü Yunusemre Belediyespor Kulübü, yaz voleybol kursuna başladı. 2009 - 2014 doğumlu 40 sporcu ile çalışmalar Atatürk Spor Salonunda yapılıyor. Çalışmalar Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü 11.00-13.00 saatleri arasında düzenleniyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü Voleybol Başantrenörü Seda Çarıkçı, Kursa katılan sporculardan altyapıya seçilerek lisans alacağını söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Bisiklet Tutkunları Yoğurtçu Kalesi'ne Pedal Çevirdi

  Yunusemre Belediyesi, bisiklet sporuna destek veren derneklerle birlikte “Yoğurtçu Kalesi Tarih ve Çevre Turu” isimli etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Bisiklet tutkunları Magnesia önünden başlayarak Yoğurtçu Kalesine pedal çevirdi.  Yunusemre Belediyesi, Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spil Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Manisa Otizm Derneği ve Yunusemre Kent Konseyi ortaklığında “Yoğurtçu Kalesi Tarih ve Çevre Turu” düzenlendi. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Can , Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, dernek temsilcileri ve bisiklet tutkunları katıldı. Magnesia önünden başlayan etkinlikte bisikletçiler Yoğurtçu Kalesi’ne kadar pedal çevirdi. Otizmli çocuklarında katıldığı etkinlikte MCBÜ Öğretim üyeleri tarafından katılımcılara yoğurtçu kalesinin tarihi anlatıldı. Gerçekleştirilen güzel ve örnek çalışmanın sonunda tura katılanlar oyunlar oynadı Yoğurtçu Kalesi’nin çevreaindeki çöpleri topladı.    

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Yeni Mahalle'de Vatandaşlar İle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle ziyaretlerine Yeni Mahalle ile devam etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle ziyaretleri kapsamında Yeni Mahalle’de vatandaşlar ile bir araya geldi. Cuma Namazını Yeşil Camii’nde kılan Başkan Çerçi, namaz sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Çerçi’ye ziyarette AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri eşlik etti.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz