• 'Ülkemizin Bölünmesine İzin Vermeyeceğiz'

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda bu günün önemine atıfta bulunarak “Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Çerçi, 5 yıl önce hainlerce yapılmak istenen darbe girişimine Türk Milleti’nin tek yürek olarak fırsat vermediğini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “5 yıl önce 15 Temmuz günü, devletimizin içerisine sızan çeteler darbe yapmaya kalkıştı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızı alanlara davet etmesiyle on milyonlar sokağa döküldü. Türk Milleti o gece darbecilere karşı durdu. O gün 251 vatandaşımız şehit olurken; 2 bin 196 vatandaşımız da gazi oldu. Yurtdışında bazı gizli şebekelerle irtibatlı olan bu hainler millet tarafından o gün bertaraf edildi. İnşallah bu ülkede bir daha milletin iradesine kasteden sapkın zihniyetler olmayacak. Millet ve devlet olarak bunun üstesinden geldik. Bundan sonra da devletin içerisinde bu tarz yapılar yer bulamayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde o gün bu zihniyeti nasıl yok ettiysek, bundan sonra da ülkemize kasteden her türlü terör odakları yok edilecektir. Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Milli irademizi ve egemenliğimizi kimseye teslim etmeyeceğiz.”   15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Manisa’da da etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler saat 10.00’da Manisa şehitliğinde başlayacak.   Programın diğer ayrıntıları ise şöyle:   10.30                         15 Temmuz Konulu Karikatür Sergisi (15 Temmuz Demokrasi Meydanı) 11.00                         15 Temmuz Şehitleri Adına 251 Fidan Dikimi (Şehzadeler Bilim ve Sanat Merkezi) 12.00                         15 Temmuz Gazisinin Ziyaret edilmesi 12.30                         Şehitler İçim Mevlit (Hatuniye Camii) 14.30                         15 Temmuz Fotoğraf Sergisi (Kültür Merkezi Fuayesi) 15.00                         Türkiye Geçilmez Konulu Panel (Kültür Merkezi Lale Salonu) 20.00                         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı (Cumhuriyet Meydanı) 00.13                         Tüm Camilerde Selaların Okunması  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Muradiye'ye Futbol Sahası ve Tribün Kazandırıyor

  Yunusemre Belediyesi,  Muradiye’de FİFA standartlarına uygun olarak futbol sahası ve tribün yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile hayata geçirilen projede çalışmalar tamamlandığında tüm Manisalıların faydalanabileceği bin kişilik futbol sahası hizmete başlayacak. Sporu ve sporcuyu her daim destekleyen Yunusemre Belediyesi, “Yüzüncü Yıla Yüz” Proje kapsamında yer alan Muradiye Futbol Sahası ve Tribün yapımı çalışmasına geçtiğimiz aylarda başladı. Muradiye Spor Kompleksi yanında bulunan alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile yapımına başlanan çalışmayı yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl  Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Buldu, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Arif Alkan ve Daire Müdürleri ilgililerden proje hakkında bilgi aldı.  İncelemede konuşan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Buldu, böylesine güzel bir tesisi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Proje ile ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı da  “Futbol sahası ve tribünler FİFA standartlarında projelendirilmiştir. Saha 7 bin 630 metrekare olup sentetik çim, tribün inşaatı temeli ise betonarme üstü asma çelik yapı olacak. Toplam inşaat alanı bin 500 metrekare.  Projemizde 4 adet takım soyunma odası, hakem odası, basın toplantı salonu, protokol tribünü ve canlı yayın odası bulunuyor.  İnşaatı yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor” dedi.  “FİFA STANDARTLARINA UYGUN BİR SAHAYI MANİSA’YA KAZANDIRIYORUZ”  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ise konuyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Evrenos ve Karaali’de çim sahalar yapmıştık. Okul bahçelerinde ve kırsal mahallelerimizde de tesisler yaptık.  Burası da FİFA standartlarına uygun bin kişilik kapalı tribünü olan sentetik çimi olan mükemmel bir tesis. Bu tesisin yapımında belediye ekiplerimizin çok gayreti oldu. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Sayın Bakanımız Spor Toto teşkilatından buraya ciddi bir bütçe aktardı. Bu toplam bütçenin yaklaşık üçte ikisini bakanımızın talimatları ile bize tebliğ edildi. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün de burada emekleri çok. Herkese çok teşekkür ederiz.”    

  DEVAMINI OKU
 • Arife Pazarı Karaköy ve Millet Çarşısı'nda Kurulacak

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarını sürdürüyor. Bayram öncesi arife pazarı 19 Temmuz  Millet Çarşısı ve Karaköy'de kurulacak.  Yunusemre’de Arife Pazarı 19 Temmuz Pazartesi günü Karaköy’de ve Millet Çarşısı’nda kurulacak. Millet Çarşısı içerisinde yer alan meyve-sebze pazarının yanı sıra sosyete pazarı da Arife günü tezgah açacak.

  DEVAMINI OKU
 • Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Yunusemre ilçesinde kurban kesim yerleri belli oldu. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, vatandaşların askı ve su ihtiyacını karşılayacak.   Yunusemre ilçesinde kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını Laleli Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçesi, Karaköy Pazaryeri, Horozköy Yeni Pazaryeri ve Muradiye Pazar Yeri’nde kesecek. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan kişilere kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından cezai işlem uygulanacak. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, vatandaşların askı ve su ihtiyacını karşılayacak.

  DEVAMINI OKU
 • Minikler Kur'an-ı Kerim Okumayı Öğreniyor

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ayn-ı Ali Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde yaz dönemi için açılan kursta çocuklar Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor. Yunusemre Belediyesi karnelerini alan çocukların yaz aylarını dolu dolu geçirmesi amacıyla öğrenciler için kurslar düzenliyor.  Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Ayn-ı Ali Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde açılan kursta çocuklar Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor. Haftanın 5 günü düzenlenen kursa katılan 30 öğrenci iki grup halinde eğitimlerine devam ediyor. Çocukların öğrenme isteğinin mutluluk verici olduğunu belirten Kur-an-ı Kerim Öğretmeni Mecidiye Yavaş, eğitimlerin sonunda çocukların Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmesini hedeflediklerini belirtti. Yavaş, “Çocuklarımıza yeni bir alfabe öğretmek çok güzel bir duygu. Yavrularımız öğrenince mutlu oluyorlar. Onların mutluluğuna ortak olmak çok güzel. 25 Ağustos Çarşamba gününe kadar eğitimlerimiz devam edecek. 30 öğrencimiz var. Dini bilgilerimizi çocuklarımıza aktarıyoruz. Eğitimimizin sonunda amacımız çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmesi. Aynı zamanda temel dini bilgileri edinmesi” dedi. Yeni şeyler öğrenmenin kendisini her zaman heyecanlandırdığını belirten kursiyerlerden Ela Deniz hedefinin Kur’an-ı Kerim’i hatmetmek olduğunu söyledi. Deniz, “Güzel zaman geçiriyorum burada. Öğretmenimiz de bize yardımcı oluyor. Hedefim Kur’an-ı Kerim’i hatim etmek. Hafız olmak. Öğrendiklerimi akşam gidip anne ve babama söylüyorum. Onlar da çok mutlu oluyor. Burada olmaktan çok mutluyum. Yunusemre Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz