• Başkan Çerçi Küçük Sanayi Sitesinde Esnaf Ziyareti Yaptı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyareti yaparak, vatandaşlarla bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, haftalık mahalle ziyaretlerine Küçük Sanayi Sitesi ile devam etti. Ziyarette Başkan Çerçi’ye AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel ve partililer eşlik etti. Cuma namazını Küçük Sanayi Sitesi Camisinde kılan Belediye Başkanı Çerçi, namazın ardından esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Çerçi, vatandaşlar ile sohbet ederek taleplerini dinledi. 

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN ÇERÇİ ŞAMPİYON TEKNOFESTÇİLERİ AĞIRLADI

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Liseler Tarım Teknolojileri” dalında TEKNOFEST 2021 şampiyonluğunu kazanan öğrencileri ağırladı. Yunusemre Belediyesi’nin Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde kurduğu TEKNOFEST Destek Ofisi’nde Teknofest yarışmasına hazırlanan yarışmada Liseler Tarım Teknolojileri kategorisinde şampiyon olan Mezzomorto TARTEK takımı, Yunus Emre Kültür Parkı içerisinde bulunan İrfan Meclisi’nde Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Teknofest forması hediye eden şampiyonlar desteklerinden dolayı Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. “YUNUS EMRE MİLLET ÇARŞISI’NDAKİ BİLİM ÜSSÜ ÇOK İYİ OLDU” Şampiyonluk kupasını Başkan Çerçi’ye getiren Takım Sorumlusu Kudret Demir Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ertuğ Gözaydın, Yunusemre Belediyesi’nin kendilerine her daim yardımcı olduğunu ifade etti. Gözaydın, “İnşallah önümüzdeki yıl “İnsansız Su Altı” kategorisinde de böyle bir başarı getirebilirsek çok mutlu oluruz. Gerçekten çok kritik önemde bir proje bu... Araç su altında otonom bir şekilde görevleri yapıyor. Aynı zamanda kumanda paneli ile yönlendirebiliyoruz. Farklı tekniklerin, disiplinlerin bir arada kullanıldığı bir mühendislik aracı ortaya çıkıyor. Biz hem mühendislik ve ilgili fakültelerden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç’tan destek alıyoruz hem de bu işle uğraşanları bulup kendimiz öğretmeye çalışıyoruz. O yüzden vakit alıyor ve geç saatlere kadar sürüyor. Bizim için Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki bilim üssü çok iyi oldu.” dedi. “BAŞKANIMIZA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ” Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş da konuyla ilgili olarak “Bizler Teknofest yarışmalarına geçen yıl da bu yıl da katıldık. Geçen yıl da derece almıştık. Bu yıl da aynı şekilde derece aldık. Başkanımıza bu süreç içerisinde bize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zorluk yaşadığımız süreçlerde belediyemiz yanımızda oldu. Bundan sonraki süreçlerde de yine ekibimiz Teknofeste ve diğer yarışmalara katılmaya devam edecek. Yunusemre Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. “ÇOCUKLARIMIZ BİZLERE UMUT VERİYOR” Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Kıymetli öğrencilerimiz ve hocaları bizleri ziyaret etti. Bilim merkezimizde teknik çalışmalar ve hazırlıklar yaparken öğrencilerimizi ziyaret etmiştik. Bu öğrencilerimiz Teknofest’te önemli dereceler elde ettiler. Tarım teknolojileri alanında öğrencilerimiz derece elde etti. Liseyi bitirdikten sonra üniversite hayatında ve daha sonraki yıllarda üniversite sonrasında önemli akademik çalışmalara, önemli buluşlara imza atacaklar. Türk Gençliği adına bu çocuklarımız bize umut veriyor. Başarılarıyla gurur duyuyoruz.  Çocuklarımıza emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Böyle çocuklar ülkemize ve devletimize lazım.” ifadelerini kullandı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hanımlar El Sanatı Öğreniyor

  Yunusemre Belediyesi Ayn-ı Ali Mahallesi Hanım Lokali’nde el sanatları kursuna ilgi yoğun. Kursa katılan hanımlar hem el sanatı öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Yunusemre Belediyesi ilçe genelinde hayata geçirdiği hanım lokalleri ile kadınların kendilerini geliştirmesine olanak sağlıyor. Yunusemre Belediyesi Ayn-ı Ali Mahallesi Hanım Lokalinde düzenlenen El Sanatları Kursuna katılan hanımlar, düzenlenen dersler sayesinde el becerilerini geliştiriyor. Yaptıkları eserler ile günlük hayatın stresinden uzaklaşan hanımlar, ürettikleri ürünleri pazarlayarak ev ekonomilerine de katkı sağlayacak. El Sanatları kursunda hijyen kurallarına büyük önem verdiklerini El Sanatları Öğretmeni Şule Demirel, ahşap boyama, makrome, amigurumi ve punch alanında çalışmalar yaptıklarını söyledi. Demirel açıklamasında, “Sınıfımızda kursiyerlerimiz dönüşümlü olarak eğitim alıyor. Hanımlarımız burada farklı el sanatlarının inceliklerini öğreniyor. Hanımlarımız burada bir meslek sahibi oluyor. 14 kursiyerimiz var. Haftanın 5 günü eğitimlerimiz devam ediyor. Hanımlarımız burada hem sosyalleşiyor hem de üreterek mutlu zaman geçiriyorlar” dedi. “BAŞARMANIN HAZZI TARİF EDİLEMEZ” Ürettikleri ürünler ile kendilerini daha mutlu hissettiklerini ifade eden El Sanatları Kursiyeri Özge Kurt, “Kursumuza yeni başladık. Kendimi kursta çok iyi hissediyorum. Terapi gibi oluyor. Arkadaşlarım sayesinde kurstan haberdar oldum. Başarmanın ve üretmenin hazzı tarif edilemez. Sosyalleşme anlamında da kurslarımızın katkısı oluyor. Bütün bayanları kurslarımıza davet ediyorum. Belediyemize ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü’ne bize bu imkânı sağladıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Pelitalan ve Maldan'da Yatırımları İnceledi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Pelitalan ve Maldan mahallesini ziyaret ederek belediyenin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda hayata geçirilen ve bölgenin kalkınmasına öncülük eden çalışmaları yerinde inceledi. İlk olarak Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) desteği ile üretilen ürünlerin işlenerek yerinden pazarlanması amacıyla Pelitalan Mahallesi’nde kurulan Yunusemre Kırsal Kalkınma Merkezini gezen Başkan Çerçi, daha sonra yapımı tamamlanan Yunusemre Belediyesi Maldan Sosyal Tesislerini inceledi. İki kattan oluşan içerisinde el sanatları atölyeleri, genç odası, kahvehane, ticarethane, muhtarlık odası, düğün salonu ve Telekom binası yer alan tesisi gezen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kalkınma merkezi çalışmalarında sona geldiklerini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yuntdağı Kırsal Kalkınma Merkezi ve Tarım Ürünleri Pazarlama Merkezimizi çok kısa süre içerisinde faaliyete geçirmiş olacağız. İnşaat biterken; makine ve ekipmanlar büyük oranda geldi. Çevre düzenlemesi de tamamlanma aşamasında. Maldan Sosyal Tesislerimizde de çalışmalarımızı tamamladık. Bölgeye yaptığımız yatırımlar ile inşallah önümüzdeki yıllarda Yuntdağı çok ciddi bir kalkınma hamlesi yaşayacak” dedi. İnceleme ziyaretinde vatandaşlar ile buluşan Başkan Çerçi, vatandaşın taleplerini de dinledi. İncelemelerde Belediye Başkanı Dr. Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Meclis Üyesi İsmet Akçay, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ve partililer eşlik etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Barbaroslu Öğrencilerin Sinema Keyfi

  Yunusemre Belediyesi, Gezen Sinema ile Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu’nda öğrenciler ile buluştu.  Sinemaya gidemeyen vatandaşları Gezen Sinema tırı ile sinema keyfi yaşamasını sağlayan Yunusemre Belediyesi, bu kez Barbaros Mahallesi Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu’nda öğrenciler ile buluştu. Öğrenciler, Gezen Sinemada Rafadan Tayfa’yı izleme fırsatı buldu. Patlamış mısır ve su eşliğinde koronavirüs tedbirlerine uyarak çizgi film izleyen öğrenciler, etkinlikten oldukça memnun kaldı. Barbaros Muhtarı Siyami Alak da, böyle bir etkinlik düzenledikleri için emeği geçenlere teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz