• Yunusemre Çocuk Kültür Sanat Merkezlerinde Kayıtlar Devam Ediyor

  Yunusemre Belediyesi, 3-5 yaş arası çocukların hem eğlendiği hem de öğrenerek zaman geçirdiği çocuk kültür ve sanat merkezlerinde kayıtlar devam ediyor. Yunusemre Belediyesi, faaliyete geçirdiği çocuk kültür ve sanat merkezlerinde 3-5 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Çocuklara yönelik açılan kurslarda koronavirüs tedbirleri sıkı bir şekilde uygulanırken merkezlere talep yoğun. Hafta içi her gün, günde 3 saat verilen eğitimler ile çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor. Muradiye Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi ile Güzelyurt Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde kayıtların halen devam ettiği vurgulanırken kayıtlar için 36 ay ve üzeri çocuklar için başvuruda bulunulabiliyor. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların ilgili merkeze başvurarak eğlenceli eğitimlerden faydalanabileceği ifade edildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Laleli Mahallesi Yunusemre ile Renklendi

  Laleli mahallesi sakinleri ve Yunusemre Belediyesi işbirliği ile düzenlenen boyama etkinliği ile bölgede bulunan park ve meydanlık alanda boyama yapıldı. Bölgeye lale figürlerinin ağırlıkta olduğu manzara resimleri çizildi. Vatandaşlarının sesine kulak veren Yunusemre Belediyesi vatandaşlar ile işbirliği yaparak Laleli Mahallesi’ndeki meydan ve parkta bulunan duvarlarda boyama etkinliği düzenledi. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sak, Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan, Laleli Mahalle Muhtarı Yadigar Şahin, Karikatürist İbrahim Atabey ve vatandaşlar katıldı. Yapılan çalışmayla görsel açıdan güzel alanlara sahip olduklarını belirten Laleli Mahalle Muhtarı Yadigar Şahin, desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. Şahin, “Mahallemizde yer alan park ve meydan alanımızda bulunan duvarlarımız kötü durumdaydı. Belediyemiz ile görüşerek destek istedik. Yaklaşık 200 metre uzunluğundaki duvarımız karikatürist İbrahim Atabey, vatandaşlarımız ve çocuklarımızın desteği ile boyandı. Belediyemiz de bize boya, şapka, su ve kitap desteğinde bulundu. Mahallemizin ismini aldığı lale figürlerinin ağırlıkta olduğu manzara çalışmaları gerçekleştirildi. Sayın başkanımıza ve ekibine mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Muradiye Mahallesi'nde Yollar Düzenleniyor

  Yunusemre Belediyesi, Muradiye Mahallesi’nde yol düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi, Muradiye Mahallesi’nde bir yandan asfalt sathi kaplama çalışması yaparken; diğer yandan kaldırım ve yol düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel ile beraber yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ihtiyaç olan tüm noktalarda belirli bir program dahilinde yol düzenlemesi yapacaklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz ilçemizde bulunan diğer mahallelerde olduğu gibi Muradiye Mahallesi’nde de yol düzenlemesi yapıyor. Amacımız ilçemizdeki yollarda ulaşımının kolaylaşmasını sağlamak. Belirli bir program dahilinde tüm mahallelerimizde çalışmalarımız sürecek” dedi. Muradiye Mahalle sakinleri de yol düzenleme çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Muradiye'de Vatandaşları Dinledi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muradiye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, haftalık mahalle ziyaretlerine Muradiye ile devam etti. Cuma namazını Muradiye Çarşı Camisinde kılan Başkan Çerçi, namazın ardından esnaf ziyareti yaptı. Ziyaretlerde Belediye Başkanı Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel ve partililer eşlik etti. Esnaflarla sohbet eden Başkan Mehmet Çerçi onların talep ve temennilerini dinledi, bölgede belediyenin yürüttüğü çalışmaları anlattı. Başkan Çerçi ve beraberindekiler daha sonra Yunusemre Belediyesi Meclis Eski üyesi Ozan Otçuoğlu’nun aşure hayrına katıldı.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Meclis Üyelerinden Çevre Duyarlılığı

  Yunusemre Belediyesi Meclisi’nde grubu bulunan partilerin meclis üyeleri, çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Bağyolu Göletinin etrafında çöp topladı. “Temizliğin Siyaseti Olmaz” diyen meclis üyeleri bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet etti. Yunusemre Belediyesi Meclisi’nde grubu bulunan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Meclis Üyeleri, anlamlı bir etkinlikle çevre temizliğinin önemine dikkat çekti. Belediye Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri Osman Çimenoğlu, İsmet Akçay ve İhsan Akyel ile Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu Üyeleri Mehmet Ersoy, Gülbahar Akyıldız ve Bülent Mersinli, “Temizliğin Siyaseti Olmaz” diyerek Bağyolu Göleti’nin çevresini temizledi. Bu örnek çalışma takdir toplarken atıklardan dolayı oluşabilecek tehlikelere karşı da vatandaşlar uyarıldı. Çevre temizliği konusunda herkese görev düştüğüne dikkat çeken meclis üyeleri bu konuda duyarlı olunması gerektiğine atıfta bulunarak şunları söyledi. Yunusemre Belediyesi MHP Meclis Üyesi Osman Çimenoğlu: ““Farkındalık yaratmak amacıyla buradayız. Temizliğin siyaseti olmaz sloganı ile MHP, CHP, AK Parti ve İyi Parti Meclis üyelerimiz ile alanda çöp toplayacağız. Bütün kuruluşlardan destek alarak bu tür projeleri devam ettireceğiz.” Yunusemre Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Gülbahar Akyıldız: “Çevremizi temiz tutup farkındalık yaratmak için buradayız. Her önüne gelen dışarıya şişelerini atıyor. Bu da orman yangınlarına sebep olabiliyor. Lütfen çevremizi temiz tutalım. Geleceğimiz için çevremizi temiz tutup yeşilimizi koruyalım.” Yunusemre Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İsmet Akçay:  “AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde düzenli olarak temizlik yapıp insanlara ve Türkiye’ye örnek olmak amacıyla bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz.”   Yunusemre Belediyesi CHP Meclis Üyesi Bülent Mersinli: “Yunusemre Belediyesi’nde grubu bulunan tüm siyasi partilerin meclis üyeleriyle bir farkındalık yaratalım dedik. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması lazım. Çocuklarımıza geleceği daha güzel bir dünya bırakmamız gerekiyor.”  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz