• Yunusemre'den İki Aileye Erzak Desteği

  Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan iki engelli aileyi ziyaret ederek erzak ve hijyen kolisi desteğinde bulundu. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ile Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, daha önce tekerlekli sandalye desteğinde bulunulan Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan iki aileye ziyarette bulundu. Ziyarete Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri İsmet Akçay, Zühre Karabulut, Atilla Demir ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız katıldı. Ailelere hijyen ve erzak kolisi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren aileler, desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi, Cengiz Ergün'ü Ağırladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yeni hizmet binasına taşınan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti.  Başkan Çerçi’nin yanı sıra Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’e Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Teftiş Kurulu Daire Başkanı Ahmet Türkgüler, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü eşlik etti. Yunusemre Belediyesi’nin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Başkan Çerçi ve ekibine ilçeye kazandırdıkları eserler için teşekkür edip yeni hizmetlerde başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çerçi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa’ya kazandırılacak hizmetlere katkıda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını kaydetti. Ziyarette şehrin önemli sorunları ve çözüm yolları da ele alındı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Antrenör Tokyo'da

  Yunusemre Belediyespor Taekwondo Antrenörü Serap Aydeniz, Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyat Oyunlarında Manisa’yı ve Milli Takımı temsil edecek. Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına katılacak sporcular ile çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyespor Taekwondo Antrenörü Serap Aydeniz, Milli takımda Manisa’yı ve Yunusemre Belediyespor Kulübü’nü temsil ediyor. 3 erkek 3 kadın sporcudan oluşan takımda antrenörlük yaptığını dile getiren Serap Aydeniz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına katılmayı garantileyen 3 erkek, 3 bayan 6 taekwondo sporcusuyla müsabakalara çıkıyoruz. 2 - 3 - 4 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olimpiyatlarda milli takımımızın  başarısı için elimden gelen çabayı göstereceğim. İnşallah sporcularımız ile ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, ülkemize şampiyonluklar ve madalyalar kazandıracağız” dedi. Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan da Serap Aydeniz’in milli takımda görev almasının Yunusemre Belediyespor Kulübü ve Manisa için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek Antrenör Aydeniz’e başarılar diledi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da sporculara ve hocalarına başarılar dileyerek uğurladı.        

  DEVAMINI OKU
 • Kurslarını Başarı İle Tamamladılar

  Yaz aylarında Yenimahalle Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Kursu’nu tamamlayan öğrenciler için kursun son gününde etkinlik düzenlendi. Kursu tamamlayan öğrencilere başarı belgesi verildi.Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren hanım lokalleri yaz aylarında öğrencileri ağırladı. Öğrenciler birbirinden farklı kurslarda eğitim gördü. Yenimahalle Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde Kur’an-ı Kerim Kursu eğitimi alan öğrenciler, kursu tamamlayarak başarı belgesi aldı. Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde öğrencilere belgelerini Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şaver Yüksel ve Ahmet Sak verdi. 42 öğrenci kursu başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşarken öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler kendilerine böyle bir imkanı veren Yenimahalle Hanımlar Lokali öğretmenlerine, emeği geçenlere ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.    

  DEVAMINI OKU
 • Muradiye Futbol Sahası ve Tribün Çalışması Sürüyor

  Muradiye Mahallesi’nde FİFA standartlarına uygun futbol sahası ve tribün inşa eden Yunusemre Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile yaptığı Muradiye Futbol Sahası ve Tribün yapımı projesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sporu ve sporcuyu destekleyen Yunusemre Belediyesi, tüm Manisalıların faydalanabileceği bin kişilik futbol sahasında çalışmalarına devam ediyor. Yunusemre Belediyesi’nin “Yüzüncü Yıla Yüz” Proje vaatleri arasında bulunan Muradiye Futbol Sahası’nda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.  Muradiye Spor Kompleksi’nin yanındaki alanda yapımına başlanan proje ile Futbol Sahası ve Tribün inşa edilecek. Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “FİFA standartlarına uygun bin kişilik kapalı tribünüyle sentetik çimi olan mükemmel bir tesisin yapımına başlamıştık. Burada çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ciddi katkıları ile yapılan bu çalışmamızı tamamladığımızda Manisalı vatandaşlarımızın faydalanabileceği çok güzel bir tesis hizmete açılacak” dedi.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz