• 'Basın Toplumun Bilgilendirilmesinde Önemli Bir Göreve Sahiptir'

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayarak, “Basın, toplumun haber alma, bilgi edinme hakkını sağlamada ve kamuoyu oluşumunda önemli bir etkendir” diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türk basınının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Başkan Çerçi basının toplumun adeta gözü kulağı olduğunu dile getirdiği mesajında, “Ülkemizde yaşanan olaylardan, gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan basın, aynı zamanda toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine de katkı sağlama konusunda önemli bir görev ifa etmektedir. Dolayısıyla toplumun haber alma, bilgi edinme hakkını sağlamada ve kamuoyu oluşumunda basının yeri yadsınamaz. Demokrasilerde basın özgürlüğü çok seslilik açısından da önemlidir. Bu nedenle kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın mensuplarının görevlerini yaparken; meslek etiğini gözetmesi son derece elzemdir. Bu duygu ve düşüncelerle zor olan bu görevi mesai mevhumu gözetmeksizin yapan, toplumu bilgilendirirken ilkeli, objektif ve tarafsız bir anlayışla hareket eden tüm basın mensuplarımızın bayramlarını kutluyor; meslek hayatlarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Bu Bayram da Unutmadık

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramında da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Hayırseverlerin katkılarıyla alınan kurbanlıklar kesilerek 2 bin 500 aileye dağıtıldı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katılarak vatandaşların bayramını kutladı.   İhtiyaç sahiplerinin Kurban Bayramını adına yaraşır şekilde kutlayabilmesi için geleneğini bozmayan Yunusemre Belediyesi bu bayram da 2 bin 500 aileye kurban eti dağıttı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katıldı. Vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Çerçi, onların bayramını kutladı, ülkemizde de etkili olan koronavirüs pandemisi dolayısıyla açıklanan önlemlere uymalarını istedi. Sosyal belediyeciliği önemsediklerini belirten Başkan Çerçi, dağıtıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz de aile olarak kurbanlarımızı burada kestirdik. Yine vatandaşlarımızın yaptığı çok sayıda kurban hayrı ile beraber Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl 70 kadar hayvanı kurban kestik. Bunun hemen hemen yarısı büyükbaş. Tahminen 2 bin 500 ailemize ulaşmamız söz konusu. Etlerimizi vatandaşlarımıza bayram süresince ulaştıracağız. Ben de dağıtımın bir kısmına katılarak vatandaşlarımızın bayramını kutladım.  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıyor, onların da bayramı bayram tadında geçirmelerini arzu ediyoruz. Bu anlamda ekibimiz çok güçlü, tüm ekip arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Yunusemre vatandaşımızın yanında” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Bayram Namazı Sonrası Vatandaşlarla Bayramlaştı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi bayram namazını Yunus Emre Meydan Camisi’nde kıldı. Namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Çerçi, bayramların paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu dile getirdi.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bayram sabahını vatandaşlarla birlikte geçirdi. Yunus Emre Meydan Camisi’nde bayram namazını kılan Başkan Çerçi, namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşmada Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ve yönetimi ile Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak ve birim müdürleri eşlik etti. Vatandaşlarının bayramlarını tebrik eden Başkan Çerçi, tüm İslam âleminin bayramını da kutladı. Başkan Çerçi, “Bir kez daha Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar paylaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı müstesna günlerdir. Kurban ibadeti de insanları birbirine yaklaştıran, komşumuzu akrabalarımızı gözetmemize vesile olan anlamlı bir ibadet. üm İslam âleminin kurban bayramını tebrik ediyorum. Kurban Bayramında da belediye olarak tüm ekiplerimiz ile vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Parklar Yenileniyor

  Yunusemre Belediyesi ilçede bulunan parklarda yenileme gerçekleştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılanıyor. Yunusemre ilçesinde çocukların ve ailelerin daha güzel bir ortamda vakit geçirmeleri için çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, ilçede bulunan parklarda yenileme çalışması yapıyor. Yaz aylarında ve Kurban Bayramı öncesinde ekiplerin yaptığı yoğun çalışmalar vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılanıyor. Mahallesinde yapılan park yenileme çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Uncubozköy Muhtarı Halil Oğulganmış, ”Yunusemre Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mahallemizde bulunan parklarda yenileme çalışması yapıyor. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” dedi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise ilçede bulunan parkların hepsinde belirli bir program dahilinde yenileme ve bakım çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Satranççılar Sezonun İlk Kupasını Aldı

  Yunusemre Belediyespor satranç sporcuları, 2020/2021 sezonunun ilk yüz yüze turnuvası olan Manisa Yıldızlar Müsabakasında üçüncü olarak sezonun ilk kupasını aldı. Yunusemre Belediyespor satranç sporcuları, 2020/2021 sezonunun ilk yüz yüze turnuvası olan Manisa Yıldızlar Müsabakasına katıldı. 15 - 17 Temmuz tarihlerinde Manisa Gediz Satranç Salonu’nda oynanan 18 yaş altı müsabakaya katılan Yunusemre Belediyesporlu satranççılar Baha Karadağ, Burak Kaplancan, Buse Hoşer ve Berat Koçu 10 tam puanın 7’sini toplayıp ikinci ile eş puanla üçüncü oldu.  Böylelikle Yunusemreli satranççılar 2020/2021 sezonunun ilk kupasını kazandı.  Müsabakalarla ilgili konuşan Yunusemre Belediyespor Satranç Antrenörü Hasan Alevnur konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sporcularımız pandemi sebebiyle 18 aya yakın bir süredir yüz yüze turnuvalara katılamıyor. Bu uzun sürenin ardından katıldığımız turnuvada güçlü rakipler ile mücadele ettik. 5 maçta 3 galibiyet ve 1 beraberlik alarak ikinci ile eş puanda averajla üçüncü olduk. Centilmence ve başarıyla mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Ayrıca bizlere destek olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a ilgi ve alakaları için sporcularımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz