• Yunusemreli Badmintoncular Evde Antrenman Yapıyor

  Yunusemre Belediyespor badminton takımı sporcuları, koronavirüs pandemisi nedeniyle ilan edilen tedbirler kapsamında antrenmanlarına telekonferans yöntemi ile evde devam ediyor. Sporcular böylece kapanma dönemlerinde formlarını da koruyor.  antrenmanlarına devam ediyor. Koronavirüs (KOVİD-19) pandemisi nedeniyle bilim kurulu tarafından ilan edilen tedbirlere sıkı bir şekilde uyulurken, Yunusemre Belediyespor badminton takımı sporcuları, tam kapanma süresini de değerlendirdi. Sporcular tam kapanma döneminde çalışmalarını bireysel olarak belli bir program dahilinde telekonferans yöntemi ile evde sürdürüyor. Milli takımlarda yer alan sporcular ise alınan özel izinler ile salonda çalışmalarına devam ediyor.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Meclisi İsrail'i Kınadı

  Yunusemre Belediyesi, Mayıs ayı meclis toplantısında, mecliste grubu bulunan partiler, Filistin topraklarına düzenlediği saldırılarda yüzlerce sivilin ölümüne neden olan İsrail'i kınadı. Yunusemre Belediye Meclisi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 24 maddenin görüşüldüğü toplantıda İsrail'in, Filistin halkına ve Gazze şeridine yönelik saldırıları kınandı. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı tarafından yapılan kınamanın ardından söz alan Başkan Çerçi, Filistin’deki  devlet terörüne tüm dünyanın sessiz kaldığına vurgu yaptı. Yapılan zulmün bir an önce sona ermesini dileyen Belediye Başkanı Çerçi, “Yıllar önce bir vesile ile İsrail’e gitmiştim. Orada Zeytindağı’nda bir otelde kaldım. Otel’in sahibi de 70’li yaşlarda bir hristiyandı. Otel sahibiyle oturup konuştuğumuzda, “1917’de buraya İngilizler geldi. 1949’da İsrail kuruldu. Osmanlı, yani Türkler buradan gitti, başımız huzur görmedi” sözleri bugün yaşananların en güzel özeti. Ecdadımız, 400 sene adalet, barış, huzur içerisinde 3 dinin kutsallarına saygılı bir şekilde orayı yönetti. Kudüs bizim ilk mescidimiz. Bugün şehit olan Filistinli kardeşlerimizin tabutlarının üzerinde Türk Bayraklarının olduğunu görüyoruz. Yani Filistinli kardeşlerimiz bizim diğer İslam ülkelerinden umudumuz yok, umut yine Türkiye diyorlar. Ne kadar mazlum coğrafya varsa yine bu millet yüzyıllarca insanlığa barış götürmüş 500 yıl oraya adalet götürmüştür. Filistinli şehitlerimize Allah rahmet eylesin, hepsinin ruhu şad olsun. Dünya devletlerinin, İsrail’in devlet eliyle yaptığı bu teröre kayıtsız kalmamasını, bir an önce Filistin halkının sesini duymasını diliyorum” diye konuştu. Toplantıda 3 kez olimpiyat, 7 kez Dünya şampiyonu olan merhum halterci Naim Süleymanoğlu’nun ismi Güzelyurt Mahallesi’nde bir parka verildi. Haziran ayı meclis toplantısının 1 Haziran Salı günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Ramazan'^da da vatandaşının yanındaydı

  Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine desteklerini sürdürerek erzak, hijyen kiti ve iftar yemeği ulaştırdı. Belediye ekipleri ramazan boyunca yaklaşık 9 bin erzak ve hijyen kiti, 600 sıcak iftar yemeği ile pide dağıttı. Sosyal belediyecilikte fark yaratan Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştu.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri,  Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak, hijyen kiti ve sıcak iftar yemeği ve pide dağıttı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını vurgulayarak “Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olduk. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce Ramazan ayı süresince vatandaşlarımıza yaklaşık 9 bin erzak kolisi ve hijyen kiti ve sıcak iftar yemeği ve pide ulaştırdık. Yılın her ayı yaptığımız yardımları ve hizmetleri ramazan süresince yoğunlaştırdık. Bizlere her daim yardımda bulunan hayırseverlerimize kıymetli vatandaşlarımıza ve değerli personelimize teşekkür ederim” dedi.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Tam Kapanma Döneminde Çalışmalarını Yoğunlaştırdı

  Yunusemre Belediyesi, koronavirüs pandemisi dolayısıyla uygulanan tam kapanma uygulamasında yol düzenleme çalışmalarını yoğunlaştırarak 7 mahallede yaklaşık 35 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaptı. Yunusemre Belediyesi, tam kapanma uygulamasında azalan insan ve araç trafiğini fırsat bilerek çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yunusemre Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 7 mahalle, 43 sokak ve 3 caddede yaklaşık 35 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaptı. Düzenleme çalışmalarının bu dönemde hız kazandığını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyor. Tam kapanma döneminde azalan araç ve insan trafiğini fırsat bilerek çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. 30 Nisan Cuma gününden bu yana Muradiye, Barbaros, M. Fevzi Çakmak, Uncubozköy, Atatürk, Güzelyurt ve Yenimahalle’de 43 sokak ve 3 caddede yaklaşık 35 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaptık. Belli bir program dahilinde sezon süresince yol düzenlemeleri devam edecek” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Bayram Namazını İmam-ı Azam Camisi'nde Kıldı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bayram namazını Barbaros İmam-ı Azam Camisi'nde kıldı. Bayram Namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Çerçi, “Sevdiklerimizle kucaklaşabileceğimiz nice bayramlara” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ile birlikte bayram namazını Barbaros İmam-ı Azam Camii'nde kıldı. Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Arif Alkan, Barbaros Mahalle Muhtarı Siyami Alak da Başkan Çerçi’ye eşlik etti. Namaz sonrası bayram namazı kılmaya gelen vatandaşlarla bayramlaşan Belediye Başkanı Çerçi, koronavirüs pandemisi dolayısıyla bu yıl da bayramı sevdiklerimizin sağlığı için onlardan ayrı geçirmek zorunda kaldığımızı söyledi. Başkan Çerçi, pandeminin kısa süre içerisinde sona ermesini dileyerek, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz