Zabıta Müdürlüğü
Cengiz ŞİŞMANLAR
--
HABERLER


 • Modern Pazaryeri Her Salı Millet Çarşısında

  Meşhur Bostanlı Sosyete Pazarı ile sebze ve meyve pazarı her salı Yunus Emre Millet Çarşısı’nda kuruluyor. Vatandaşlar pazaryerine ücretsiz servis ile de gelebiliyor. Kozmetikten, takıya, kıyafetten, ev gereçlerine marka ürünler uygun fiyata her salı Yunus Emre Millet Çarşısı’nda vatandaşların hizmetine sunuluyor. Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerini bünyesinde barındıran Yunus Emre Millet Çarşısı’nda birinci katta Meşhur Bostanlı Sosyete Pazarı, ikinci katta ise meyve ve sebze pazarı kuruluyor. Vatandaşların rahat bir şekilde pazaryerine gelebilmeleri amacıyla ücretsiz servis hizmeti veriliyor. . Otopark, mescit, işyerleri, gençlik merkezi, tuvaletler, bebek bakım ve dinlenme odaları ile kafeteryalar bulunduğu pazaryerine alışverişe gelen vatandaşlar Pazaryerine alışverişe gelen vatandaşlar pazardan oldukça memnun. Alışveriş yapan vatandaşlardan Fahriye Er ve Hatice Gümüş hizmetten duydukları memnuniyeti; “Pazar çok güzel. İzmir’de Bostanlı Pazarı var onun gibi aynı. Hem ulaşım hem yerleşim hem de ürün anlamında çok güzel bir pazaryeri. Projede emeği olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu. Pazarda tezgah açan üreticiler ise memnuniyetlerini şu şekilde dile getirdi: Gökhan Gökdoğan; “Yapan güzel yapmış. Temiz yapmış. Gördüğüm görebileceğim en güzel yer.  Doğru ve akıllıca yapılmış bir yer. Allah emeği geçenlerden razı olsun.” Samet Ekin; “İzmir bölgesinden geliyoruz. Çeşidimiz çok. Servis imkanı da var. Çok sistemli güzel bir yer. İyi ki de burasını yapmışlar. Allah yapanlardan razı olsun.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den İşletmelere İşgaliye Denetimi

  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri park ve yeşil alanlarda işletmelere yönelik yaptığı denetimlerde işgaliye sınırını aşan işletmeler uyarıldı. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yeşil alan ve kaldırımlarda işgaliye denetimi yaptı. İşletmelerin işgaliye sınırını denetleyen zabıta ekipleri, sınırı aşan işletmeleri uyararak, masa ve sandalyeleri toplattı. Denetimleri sürdürmeye devam edeceklerini belirten Belediye Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yeşil alanları ve kaldırımları daha rahat kullanabilmeleri amacıyla işletmelere  işgaliye kontrolü yapıyoruz. Denetimlerde kurallara uymayan işletmeler uyarıldı. Zabıta Müdürlüğü olarak bu tür denetlemelerde bulunmaya devam edeceğiz. Bu konuda özverili olan esnaflarımıza da ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında kurban kesim yerleri belli olurken, kesim yerlerinde vatandaşların askı ve su ihtiyacı karşılanacak. Arife Pazarı ise Millet Çarşısı ve Karaköy’de kurulacak. İlçede vatandaşların Kurban Bayramı’nı güzel bir şeklide geçirmesi için çalışan Yunusemre Belediyesi, bayram hazırlıklarını tamamladı. Yunusemre ilçesinde kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını Laleli Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçesi, Karaköy Pazaryeri, Horozköy Yeni Pazaryeri ve Muradiye Pazar Yeri’nde kesecek. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan kişilere kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından cezai işlem uygulanacak. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, vatandaşların askı ve su ihtiyacını karşılayacak. ARİFE PAZARI MİLLET ÇARŞISI VE KARAKÖY’DE KURULACAK Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için 19 Temmuz Pazartesi günü Millet Çarşısı’nda ve Karaköy’de pazar kurulacak. CAMİLER BAYRAMA HAZIRLANDI Belediye ekipleri Kurban Bayramı öncesi camileri, mesire alanlarını ve umumi tuvaletleri buharlı yıkama aracı ile dezenfekte etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Arife Pazarı Karaköy ve Millet Çarşısı'nda Kurulacak

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarını sürdürüyor. Bayram öncesi arife pazarı 19 Temmuz  Millet Çarşısı ve Karaköy'de kurulacak.  Yunusemre’de Arife Pazarı 19 Temmuz Pazartesi günü Karaköy’de ve Millet Çarşısı’nda kurulacak. Millet Çarşısı içerisinde yer alan meyve-sebze pazarının yanı sıra sosyete pazarı da Arife günü tezgah açacak.

  DEVAMINI OKU
 • Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Yunusemre ilçesinde kurban kesim yerleri belli oldu. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, vatandaşların askı ve su ihtiyacını karşılayacak.   Yunusemre ilçesinde kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını Laleli Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçesi, Karaköy Pazaryeri, Horozköy Yeni Pazaryeri ve Muradiye Pazar Yeri’nde kesecek. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan kişilere kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından cezai işlem uygulanacak. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, vatandaşların askı ve su ihtiyacını karşılayacak.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz