Yazı İşleri Müdürlüğü
Erol DEMİREL
1960 Manisa doğumludur. Manisa Ticaret Lisesi mezunudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1983-2014 yılları arası Muradiye Belediyesinde çalışmış olup, 2014 yılında Yunusemre Belediyesi kurulduğunda nakil olmuştur. 2019 Temmuz ayı itibari ile Yazı İşleri Müdür Vekili olarak görevini yürütmektedir.
HABERLER


 • Yunusemre Meclisi İsrail'i Kınadı

  Yunusemre Belediyesi, Mayıs ayı meclis toplantısında, mecliste grubu bulunan partiler, Filistin topraklarına düzenlediği saldırılarda yüzlerce sivilin ölümüne neden olan İsrail'i kınadı. Yunusemre Belediye Meclisi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 24 maddenin görüşüldüğü toplantıda İsrail'in, Filistin halkına ve Gazze şeridine yönelik saldırıları kınandı. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı tarafından yapılan kınamanın ardından söz alan Başkan Çerçi, Filistin’deki  devlet terörüne tüm dünyanın sessiz kaldığına vurgu yaptı. Yapılan zulmün bir an önce sona ermesini dileyen Belediye Başkanı Çerçi, “Yıllar önce bir vesile ile İsrail’e gitmiştim. Orada Zeytindağı’nda bir otelde kaldım. Otel’in sahibi de 70’li yaşlarda bir hristiyandı. Otel sahibiyle oturup konuştuğumuzda, “1917’de buraya İngilizler geldi. 1949’da İsrail kuruldu. Osmanlı, yani Türkler buradan gitti, başımız huzur görmedi” sözleri bugün yaşananların en güzel özeti. Ecdadımız, 400 sene adalet, barış, huzur içerisinde 3 dinin kutsallarına saygılı bir şekilde orayı yönetti. Kudüs bizim ilk mescidimiz. Bugün şehit olan Filistinli kardeşlerimizin tabutlarının üzerinde Türk Bayraklarının olduğunu görüyoruz. Yani Filistinli kardeşlerimiz bizim diğer İslam ülkelerinden umudumuz yok, umut yine Türkiye diyorlar. Ne kadar mazlum coğrafya varsa yine bu millet yüzyıllarca insanlığa barış götürmüş 500 yıl oraya adalet götürmüştür. Filistinli şehitlerimize Allah rahmet eylesin, hepsinin ruhu şad olsun. Dünya devletlerinin, İsrail’in devlet eliyle yaptığı bu teröre kayıtsız kalmamasını, bir an önce Filistin halkının sesini duymasını diliyorum” diye konuştu. Toplantıda 3 kez olimpiyat, 7 kez Dünya şampiyonu olan merhum halterci Naim Süleymanoğlu’nun ismi Güzelyurt Mahallesi’nde bir parka verildi. Haziran ayı meclis toplantısının 1 Haziran Salı günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

  Yunusemre Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, başkanlığında gerçekleştirildi. 46 maddenin yer aldığı mecliste 2021 faaliyet raporu görüşüldü. Raporun oylanması sırasında Başkan Çerçi, koltuğunu Meclis Başkanvekili Mehmet Palabıyık’a bırakırken; faaliyet raporu oy çokluğu ile meclisten geçti.   Yunusemre Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, başkanlığında yapıldı. 46 maddenin gündeme geldiği toplantıda faaliyet raporu da görüşüldü. Raporun oylanması sırasında Başkan Çerçi, koltuğunu Meclis Başkanvekili seçilen Mehmet Palabıyık’a bıraktı. Rapor oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürlüğü’nün Covid19 önlemleri kapsamında yayınlanan diğer genelgelere istinaden pazaryeri esnafından Nisan ve Mayıs ayında işgaliye ücretinin alınmamasının devam edilip edilmeyeceği hususunda meclis kararı oy birliği ile kabul edildi. Karar gereği pazarcılardan Nisan ve Mayıs ayında işgaliye bedeli alınmayacak. Ayrıca geçen ay belirlenen, belediye kiracılarından Nisan ve Mayıs aylarında yüzde 50 indirim kararı da oy birliği ile kabul edildi. KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ Mecliste yapılan oylama ile Meclis 1. Başkanvekilliğine Mehmet Palabıyık, 2. Başkanvekilliğine ise Gürkan Koyuncu seçilirken, Meclis Katipliğine Hasan İlkcan Durmaz ile Burak Yurga seçildi. Meclis yedek katipliğine ise Tayfun Timur ile Ahmet Ayberk Aloğlu seçildi. Toplantıda Plan ve Bütçe, İmar, Gençlik Spor ve Eğitim, Çevre ve Sağlık, Sosyal Yardım Yaşlı Engelli Kadın Çocuk, Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Kültür ve Sosyal İşler, İdari ve Hukuk İşleri, Kentsel Dönüşüm, Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonları’nda bir yıl süreyle görev yapacak meclis üyeleri de belirlendi.  Yapılan oylamada 1 yıl süreyle encümen üyeliklerine Dilşat Ulaş, Hasan İlkcan Durmaz ve Cemal Kutlar seçildi. Toplantı sonunda Mayıs ayı meclis toplantısının 4 Mayıs Salı Günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Meclis Üyelerine Meydan Projesini Tanıttı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, meclis üyelerine içerisinde belediye hizmet binasının da bulunduğu meydan projesini tanıttı. Güzel bir plan hazırladıklarını aktaran Başkan Çerçi, önümüzdeki aylarda projenin başlayacağını duyurdu. Yunusemre Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu, CHP İl Başkanı Semih Balaban, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, 15 Temmuz Gazisi Abdullah İrgin, ve siyasi partilerin teşkilat üyeleri de toplantıyı izleyenler arasındaydı. 20 maddenin görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, Mart ayı meclis toplantısının hayırlı olmasını diledi. Önümüzdeki aylarda yapımına başlanacak yeni hizmet binası ve meydan projesini meclis üyelerine tanıtan Başkan Çerçi, projeye ilişkin bilgi verdi. Kaymakamlık binası, belediye hizmet binası, gençlik merkezi, nikah salonu, otopark, gölet ve çevre düzenlemesinin yer aldığı projenin planlamasının tamamının belediye tarafından yapıldığını belirten Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında, “Şehrimize güzel bir proje kazandırıyoruz. Kısa bir süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Kaymakamlık binasını biz yaptırmayacağız. İçişleri Bakanlığı ihale edecek. Belediye hizmet binamızı tüm birimlerini alacak şekilde planladık. Kaymakamlık ve belediye hizmet binası arasında yaklaşık 5 bin metrekare bir meydan yer alıyor. Güzel bir proje oldu. 2 yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Toplantıda Nisan ayı meclis toplantısının 6 Nisan Salı günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi'nden KAYSÜ Açıklaması

  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, Yunusemre Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan ve meclis üyelerinin KAYSÜ bedellerinin alınmamasına ilişkin açtıkları davayı kazandıklarına yönelik yaptığı açıklamanın doğruyu yansıtmadığını duyurdu. Ulaş açıklamasında, “Siyasi yalanlarla mahkeme kararlarını çarpıtarak siyasi çığırtkanlık yapmak, çamur atmak İYİ Parti’nin genlerinde mevcuttur” ifadelerini kullandı. Yunusemre Belediyesi, İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan ve meclis üyelerinin KAYSÜ bedellerinin iptaline ilişkin açtıkları davayı kazandıklarına yönelik açıklamalarına cevap verdi. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, KAYSÜ bedellerinin alınmasının zorunlu olduğunun altı çizilirken; İYİ Parti’nin kamuoyunu yanılttığı kaydedildi.  “İYİ PARTİ'Lİ VE CHP’Lİ BELEDİYELER DE ALIYOR” Dilşat Ulaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Manisa 1. İdare Mahkemesinin esastan verdiği karara bakıldığında bakanlık tarafından yayınlanan yönetmelikte KAYSÜ olarak adı geçen Evsel Katı Atık Tarifelerinin belirlenmelerine yönelik kılavuz adıyla 2012 yılında bakanlığın yayınladığı yönetmelik gereği alınan Evsel Katı Atık Toplama ve Bertaraf Ücretlerinin kanunla zorunlu olduğu, yıllardır diğer büyükşehir belediyelerince uygulandığı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce en son uygulamaya konduğu görülecektir. Bu ücretin 2014 yılından itibaren zorunlu hale gelmesine rağmen Manisa genelinde 2019 yılında uygulamaya geçildiği aşikardır. Ancak ilçelerden alınan kararların aynı zamanda büyükşehir meclisi ve komisyonlarınca onaylanması işlemi de yapıldığı için alınan mahkeme kararı KAYSÜ tarifelerinin tahakkuk ve tahsiline engel değildir. İYİ Parti’nin ilimizde herhangi bir belediyesi mevcut olmadığı için olayı siyasi yalanlarına alet etmesi, şova dönüştürmesi bizi şaşırtmamıştır. Kaldı ki diğer illerde İYİ Partili belediyelerin de bu bedeli aldığı unutulmamalıdır. Madem İYİ Parti hak peşindedir İYİ Parti İl Teşkilatı kendi belediyeleri ve ittifak yaptığı CHP’nin yönettiği Akhisar, Saruhanlı, Turgutlu, Alaşehir gibi ilçelerde niçin konuyu mahkemeye taşımamıştır. Siyasi yalanlarla mahkeme kararlarını çarpıtarak siyasi çığırtkanlık yapmak, çamur atmak İYİ Parti’nin genlerinde mevcuttur. 1. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararın içeriğini net olarak neden ifade etmediklerini biliyoruz. Yok eğer kararı anlamadılar ise bir daha okumalarını tavsiye ediyoruz. Ama yapılan siyasi rant devşirmek;  bilinçli bir şekilde kamuoyunu yanıltmaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Şubat Ayı Meclisi Toplandı

  Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında Yunusemre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yunusemre Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nı yaptı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında düzenlenen toplantı Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, gündemi değerlendirdi. Hafta sonundan bu yana etkili olan yağış dolayısıyla su ve sel taşkınlarının hayatı olumsuz etkilediğini aktaran Başkan Mehmet Çerçi, burada yaptığı konuşmada “Geceden beri aralıksız yağmur yağıyor. Bu yağışların kuraklık sorununu ortadan kaldırmasını temenni ediyoruz. Maalesef İzmir’de yaşanan sel dolayısıyla 2 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Ailelerine baş sağlığı diliyorum. İlimizde de özellikle ovadaki bazı derelerde taşmalar söz konusu. Ekiplerimiz bu konuda teyakkuzda” diye konuştu. Meclis gündemi değerlendirmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli’nin Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere katılan eylemcilere selam göndermesi mecliste gerginliğe neden oldu. Başkan Çerçi, duruma tepki göstererek genel siyasete girmemesi konusunda kendisini uyardı. Uyarılara kayıtsız kalan Bülent Mersinli’nin bu tavrı karşısında Belediye Başkanı Çerçi, yaptığı 3 uyarının ardından Bülent Mersinli’nin salondan çıkmasını istedi ve toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından yeniden toplanan mecliste söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan, İYİ Parti grubu olarak toplantıya devam etmeyeceklerini söyleyip meclis üyeleri ile birlikte salondan ayrıldı. SPOR YATIRIMLARINA YENİSİ EKLENECEK Meclis spor yatırımlarına yenisini ekleyecek projeler için anlamlı bir karara daha imza attı. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın desteğiyle Ortaköy Er Meydanı’na yapılacak bin 400 ek tribün, Ortaköy Mahallesi’ne yapılacak futbol sahası, Muradiye Spor Salonu’na yapılacak futbol sahası için yürütülecek çalışmalarda Başkan Çerçi’ye yetki verdi. 18 maddenin görüşüldüğü toplantıda maddeler oy çokluğu ile kabul edildi. Mart ayı Meclis Toplantısı’nın 2 Mart Salı günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz