Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü
Halil İbrahim ÖZCAN
1984 yılında Siirt de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın da, lise eğitimini Kayseri de tamamladı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Anabilim dalında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. 2008 yılında Manisa İl Özel İdaresinde göreve başladı. 6360 sayılı kanunla kurulan Yunusemre Belediyesinde Temizlik İşleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
HABERLER


 • Onlar Yunusemre'ye Emanet

  “Onlar Bize Emanet” sloganı ile sokak hayvanlarına sahip çıkan Yunusemre Belediyesi ilçe sınırları içerisinde yaşayan hasta, yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor. Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı 3 ekip, hayvan ambulansı ile günün her anı sokak hayvanlarının yardımına yetişiyor. 2021 yılının ilk üç ayında 270 olaya müdahale ederek sokak hayvanlarını yalnız bırakmayan ekipler, yaralı ve bakıma muhtaç hayvanı bulunduğu bölgeden alarak Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ulaştırıyor. Burada tedavileri ve rehabilitasyonları gerçekleştirilen sokak hayvanları yine aynı ekipler tarafından alındıkları bölgeye ulaştırılarak doğal ortamlarına bırakılıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonuna yönelik kurulan ekiplerin 7 gün 24 saat hizmet verdiğini söyledi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Şehrimizin sokaklarında bizlerle birlikte yaşayan sokak hayvanlarımızdan hasta, yaralı ve bakıma muhtaç olanları toplayarak tedavilerinin ve rehabilitasyonlarının gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Bu çalışmamızın daha iyi şartlarda verilebilmesi için daha önce hayvan ambulanslarımızı hizmete sokmuştuk. Şu anda 3 ekibimiz 7 gün 24 saat hizmet veriyor. 2021 yılının ilk 3 ayında ekiplerimiz 270 yaralı, hasta veya bakıma muhtaç hayvanımızın yanında oldu. Arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Verilecek

  Yunusemre Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa Şube Müdürlüğü ortaklığı ile Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi verilecek. Zoom üzerinden verilecek eğitim için başvurular  Yunusemre Belediyesi’ne yapılacak. 5199 sayılı hayvan hakları kanunu doğrultusunda Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi verilecek. Yunusemre Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği eğitim zoom üzerinden 22 Şubat 2021 Pazartesi saat 11.00’de gerçekleştirilecek. Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar, Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek. Başvuru yapacak olan vatandaşların 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgesini Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getirmeleri yeterli olacak.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre ve İHH Sokak Hayvanlarının Yanında

  Yunusemre Belediyesi, kışın zorlu hava koşullarından sokak hayvanlarının etkilenmemesi için ilçenin belirli noktalarına yuvalar konuşlandırırken; Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen talepleri de geri çevirmiyor. ‘Onlar Bize Emanet’ sloganı ile çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçenin belirli noktalarına kedi ve köpek evi konuşlandırıyor. Yunusemre Belediyesi bu konuda faaliyette bulunmak isteyen Sivil Toplum kuruluşlarından gelen talepleri de geri çevirmiyor.  Bu konuda gerçekleştirdikleri talebin karşılanmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Turhan, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Turhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz mazlumların mağdurların yanındayız. Tabi bu arada hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Yaratılanı yaradandan ötürü seviyoruz düsturuyla hareket ederek Yunusemre Belediyemizle birlikte kulübeleri ve mamaları ihtiyacı olan hayvanlarımıza ulaştıracağız. Destek verdikleri için Yunusemre Belediyemize ve Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Belediye olarak sokak hayvanlarının daima yanında olduklarını belirten Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu soğuk havalarda sokak hayvanlarımız aç açıkta kalmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Sağ olsunlar Mehmet Turhan Başkanımız da bu çalışmalara destek vermek istediklerini ifade etti. Biz de kedi köpek evi ve mama desteğinde bulunduk. Onlar da ihtiyaç olan bölgelere bu desteğimizi ulaştıracaklar. Kendilerine teşekkür ediyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmuyor

  Yunusemre Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için şehrin belli noktalarına kedi ve köpek evleri konuşlandırırken, yem ve mama da bırakıyor. Yunusemre Belediyesi, soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. ‘Onlar Bize Emanet’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin belirli noktalarında sokak hayvanlarına barınmaları için kulübe, yem ve mama bırakıyor. Tüm vatandaşlara da çağrıda bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim sessiz dostlarımız olan sokak hayvanlarını bu soğuk günlerde unutmuyoruz. Şehrimizin muhtelif noktalarında kulübeler konuşlandırırken; mama ve yiyecek bırakarak onların beslenmesine yardımcı oluyoruz. Hayvanseverlerimizden de onlara sahip çıkmalarını rica ediyoruz”  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri koronavirüs  pandemisiyle mücadele kapsamında ilçe genelinde çöp konteynerlerini ve sokakları dezenfekte ediyor. Yunusemre Belediyesi, koronavirüs ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor.  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çöp konteynerlerini ve sokakları dezenfekte ediyor. Müdürlük ekipleri, bünyesinde bulunan iki buharlı yıkama aracı ile yeraltı ve yerüstü konteynerleri temizliyor. Ayrıca ilçenin farklı noktalarında sokak ve kaldırımları da belirli aralıklarla dezenfekte ediyor. Amaçlarının temiz bir çevre oluşturmak olduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ekiplerimiz, iki buharlı yıkama aracıyla ilçemizdeki çöp konteynerlerini basınçlı su ile dezenfekte ediyor. Ekiplerin yeraltı ve yerüstü konteynerlerinin temizlemesi ile kötü koku, görüntü ve haşerenin önüne geçiliyor. Ayrıca koronavirüs önlemleri çerçevesinde Cadde ve sokaklarımızı belirli aralıklarla dezenfekte ediyoruz.  Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli.”

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz