Strateji Geliştirme Müdürlüğü
Orhan GÜZEL
1983 yılında Manisa’ da doğdu. Necatibey İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Yüksekokulunu ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdi. İkinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Halen Celal Bayar Üniversitesi İşletme doktora programına devam etmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenen Orhan GÜZEL, Genç Memur-Sen İl Başkanı olarak sosyal hayata katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre’de Sofralık Üzüm Üretimi Artacak

  Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı’nda sofralık üzüm üretimini yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Can Mercül, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Mehmet Arık, Hüseyin Köroğlu ve Hüseyin Alp ile  Muhtarlıklar Müdürü Mehmet Ata, Ortaköy, Türkmen ve Osmancalı mahallelerini ziyaret etti. Komisyon üyeleri, mahalle ziyaretlerinde üzüm yetiştirilen alanlarda incelemelerde bulundu, üreticilerden bilgi aldı. Önümüzdeki yıllarda Yuntdağı’nda sofralık üzüm üretiminin arttırılması adına hummalı bir çalışma yürüten komisyon üyeleri, amaçlarının bölgede tarımsal ürün çeşitliliğini arttırarak üreticilerin ekonomik olarak kalkınmasını desteklemek olduğunu söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Komisyon Üyeleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Yunusemre Belediyesi Komisyon Üyeleri Gürle, Emlakdere ve Kayapınar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi.  Yunusemre Belediyesi Belediye Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Ramis Şiyak, Şule Uygur, Can Mercül, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Arif Alkan, Mehmet Arık, Ozan Otçuoğlu mahalle ziyaretlerine Kayapınar, Emlakdere ve Gürle ile devam etti. Sorunları yerinde tespit eden komisyon üyeleri, vatandaşlarla da bir araya gelerek taleplerini dinledi. Komisyon üyeleriyle sık sık bir araya geldiklerini, mahallelerine yapılan ziyaretlerin kendilerini memnun ettiğini anlatan Emlakdere Muhtarı Kadir Kocabıyık, “Yunusemre Belediyesi mahallemize gelerek taleplerimizi dinledi, çok mutlu olduk. Kendilerine ve Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederiz” dedi. Gürle Muhtarı İsmail Garip ve Kayapınar Muhtarı Ferzende Eren de ziyaretten dolayı komisyon üyelerine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yağlı Güreş Festivaline Hazırlanıyor

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu yıl 23 Eylül’de gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin düzenleneceği alanda incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü 23 Eylül Pazar Günü düzenleyeceği Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin hazırlıkları sürerken; festivalin yapılacağı alanda düzenlemeler yapılıyor. Ortaköy’de yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemede Başkan Çerçi’ye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Belediye Meclis Üyeleri Necip Denktaş, Arif Alkan, Mustafa Gürler, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, Park Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu ile Başkan Danışmanı Kefayettin Öz eşlik etti. Başkan Çerçi, hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü Ortaköy Mesire Alanı’nı da gezerek çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda bilgi aldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Makedon Öğrencileri Konuk Etti

  Makedonya’da Türkçe eğitimi alan Makedon öğrencilerden oluşan heyet Yunusemre Belediyesi’ni ziyaret etti. Düzenlenen programda Türkçe ilahiler ve şiirler okuyan Makedon öğrenciler, performanslarıyla hayran bıraktı.   Makedonya’da bulunan Abdülhakim Hikmet Doğan Eğitim Kültür Merkezi’nde eğitim alan Makedon öğrencilerden oluşan heyet Yunusemre Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programda Makedon öğrenciler, Türkçe şiir okudu ve ilahiler söyledi. Toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ünal Şenel, Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ile Makedonya’dan gelen öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Programda Türkçe ilahi ve şiirler okuyan Makedon öğrenciler performanslarıyla kendilerine hayran bıraktı. “ALLAH RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN” Programda konuşan Makedonya’dan gelen Kimya Öğretmeni Sevdiye Selim Türkiye’yi ana vatanları gibi hissettiklerini belirterek duygularını şu sözlerle ifade etti: “Çocuklarımız ve kendi şahsım adıma bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ederim.  Türkçeyi unutmuş bölgelerden çocukları alıp kendi ana dilinden Abdülhakim Hikmet Doğan Eğitim Kültür Merkezi’ne gelerek eğitim alan öğrencilerimiz ile Türkiye’ye bir gezi yaptık ve çocuklarımıza Türkiye’yi gezdirdik. Biz burada ana vatanımızdayız. Biz Makedonya’da arkamızda Türkiye Cumhuriyeti varken çok mutluyuz. Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin.” Manisa’nın göçmen nüfus bakımından zengin olduğunu aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak da belediye olarak kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını aktardı. “GENÇLERİMİZE TARİH BİLİNCİNİ AKTARMAMIZ GEREKİYOR” Türkçe şiir ve ilahileri dinlerken duygusal anlar yaşayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de Türk örf ve adetlerinin gelecek nesillere aktarılmasının önemine dikkat çekti. Başkan Çerçi, burada yaptığı konuşmada, “Tarih boyunca bizim milletimizin imtihanı zor olmuş. Tarihi iyi okumak ve gelecek nesillerimize aktarmak lazım.  Gelecek nesiller adına bizler Balkanlar’a kendimizi adadık. Özellikle son 16 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Balkanlarda ve bölge coğrafyasında çok güzel adımlar atıldı. Gelecek bu coğrafyada yükselecektir” şeklinde konuştu. Başkan Çerçi, program sonunda günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Bisikleti Özendirme Etkinliği

  Yunusemre Belediyesi “Gelecek Nesiller İçin” sloganı ile çocukları spora özendiriyor. Yunusemre Belediyesi’nin de paydaşı olduğu Yaşam İçin Nefes, Nefes İçin Temiz Hava isimli etkinlik kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi. Yunusemre Belediyesi çocukları spora özendiriyor. Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Kent Konseyi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dünya Astım Günü nedeniyle Yaşam İçin Nefes, Nefes İçin Temiz Hava ismiyle düzenlenen etkinlikte Yunusemre Kent Konseyi önünden başlayan bisiklet turu Yunusemre Belediyesi Botanik Bahçesi’nde son buldu. Sağlıklı yaşamın dikkat çekildiği etkinlikte minik öğrencilere de sağlıklı hayatın püf noktaları anlatıldı. Çeşitli etkinlikler düzenlenerek çocukların sportif aktivitelerde bulunması sağlandı. Yunusemre Belediyesi Botanik Bahçesi’nde düzenlenen faaliyet hakkında konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, belediye olarak çocukları çok önemsediklerini ifade etti. Yüksel, “Yunusemre Belediyesi olarak “Gelecek Nesiller İçin” sloganı ile bu yola çıktık. Amacımız da gelecek nesillerimiz olan sizlere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak. Yaptığımız her projede çocuklarımız için neler yapabiliriz? Çocuklarımıza nasıl sağlıklı bir çevre bırakabiliriz? Her zaman bu soruları göz önünde bulunduruyoruz. Dünya astım günü nedeniyle düzenlenen bu etkinliğe de destek olmak istedik. Başkanımız da her zaman sizleri önemsiyor ve size değer veriyor” diye konuştu. GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ Dünya Astım Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Yunusemre Kent Konseyi olarak sporu özendiren etkinliklere her zaman destek olduklarını belirtti. Arslan, “Dünya Astım Günü nedeniyle düzenlenen bu etkinliğin fikri bize geldiğinde seve seve destek olabileceğimizi belirttik. Bu etkinlikte çocuklarımız bisiklet binerek buraya kadar geldi. Burada düzenlemiş olduğumuz çeşitli oyunlar ile çocuklarımıza sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımız da sporu seviyor. Biz bu tarz etkinliklere her zaman destek sunmaya hazırız. Sayın Başkanımız da her zaman bize çocuklara ve dezavantajlı gruplara yönelik programlara destek olmamızı tavsiye etti. Biz de kendisinin direktifleri doğrultusunda bu tarz programlara destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından etkinlikte çeşitli sportif müsabakalar düzenlendi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz