Strateji Geliştirme Müdürlüğü
Orhan GÜZEL
1983 yılında Manisa’ da doğdu. Necatibey İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Yüksekokulunu ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdi. İkinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Halen Celal Bayar Üniversitesi İşletme doktora programına devam etmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenen Orhan GÜZEL, Genç Memur-Sen İl Başkanı olarak sosyal hayata katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre Personeline Sağlıklı Beslenme ve Güvenilir Gıda Semineri

  Personeline yönelik eğitimlerine devam eden Yunusemre Belediyesi bu kez sağlıklı beslenme ve gıdaların saklanma koşulları hakkında bilgi verdi.  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik Sağlıklı ve Güvenilir Gıda, Yeterli ve Dengeli Beslenme konulu seminer düzenledi. Seminerde İl Sağlık Müdürlüğü personeli Diyetisyen Burcu Bayraktar ‘Sağlıklı Gıda ve Beslenme’, Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü personellerinden Gıda Mühendisleri Şeyda Bilir, Ersin Özkan Dündar, ‘Sağlıklı Gıda ve Temizlik, Gıda Etiketlenmesi ve Saklama Koşulları’ konusunda personelleri bilgilendirdi. Seminerde dünyada ve ülkemizde obezitenin hızla arttığına dikkat çekilirken; posa yönünden zengin besinlerin tüketiminin arttırılması, bol sebze-meyve ve kuru baklagil tüketilmesi, kepekli ekmek, çavdar ekmeği, tam buğday unuyla yapılan ekmeklerin tercih edilmesi ve yemeklere eklenen yağ miktarının azaltılması gerektiğine vurgu yapıldı. Gıdaların temizliği, saklama koşullarının da sağlıklı beslenmede önemli bir yer tuttuğunun aktarıldığı seminerde gıda alışverişi yaparken son kullanma tarihlerinin kontrol edilmesinin önemli olduğu, etiketsiz ürünlerin ise alınmaması gerektiği ifade edildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Komisyon Üyeleri Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Yunusemre Belediyesi komisyon üyeleri, ilçedeki mahalleleri ziyaret ederek ihtiyaçları yerinde tespit etmeyi sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi  Çevre ve Sağlık, Kültür ve Sosyal İşler, Sosyal Yardım Yaşlı Engelli Çocuk Kadın Komisyonu, Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu üyeleri, Davutlar, Sarma ve Üçpınar mahallelerinde incelemelerde bulundu, vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Üçpınar Mahallesi’nde bir mandırayı gezerek peynir üretimi hakkında bilgi alan komisyon üyeleri, belediyenin yaptığı hizmetleri de yerinde inceledi. İncelemede ihtiyaçlar tespit edilirken kış aylarında mahallelerde hanımlara yönelik dikiş kursları ev ekonomilerini artırmaya yönelik çalışmalar, erkeklerde ise aşılama eğitimi yapılmasına ilişkin talepler alındı. 

  DEVAMINI OKU
 • ‘Çocuklar İçeri Küfür Dışarı’

  Yunusemre Kent Konseyi’nden Dil Bayramı’nda farkındalık yaratan çalışmaya daha imza atıyor. Türkçedeki yozlaşmaya dikkat çeken kent konseyi üyeleri, ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ isimli projesiyle okullarda küfür ve argo kelime kullanımının önlenmesi için harekete geçti. Örnek projeleriyle birçok konuda duyarlılık oluşturan Yunusemre Kent Konseyi, 26 Eylül Dil Bayramı’nda dilimizdeki yozlaşmaya dikkat çekerek, ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ sloganıyla hazırladığı projeyle okullarda küfür ve argo kelime kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor. Projeyi tanıtan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül’ü ziyaret etti. Okullarda çocukların kullandığı dile dikkat çeken Konsey Başkanı ARSLAN, bu konuda eğitimciler ve aileler başta olmak üzere herkese görev düştüğünü söyledi.  Arslan yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki argo ve küfür toplumun her kesimine yayılıyor. Tabii bu da dilimizdeki yozlaşmayı beraberinde getiriyor. Bugün baktığımızda geleceğin büyükleri olacak çocuklarımızın kullandığı dilin giderek bozulduğunu, okullarda küfrün hızla yayıldığını görüyoruz. Yunusemre Kent Konseyi olarak bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ projesinin startını verdik. Okullarımızda afiş, eğitim ve benzeri etkinliklerle Türkçeyi güzel kullanmanın önemine dikkat çekeceğiz. Amacımız okullarda küfürlü konuşmanın önüne geçebilmek. Bu konuda ailelere ve eğitimcilere büyük görev düşüyor” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Sanayi Komisyonu Bosch’ta İncelemelerde Bulundu

  Yunusemre Belediyesi Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonu, yapılması planlanan çalıştay öncesi ziyaretlerini Bosch fabrikasında sürdürdü. Yunusemre Belediyesi Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonu, sanayicinin ve iş insanlarının sorunlarını daha hızlı ve verimli çözebilmek için 2 ay önce hazırlıklarına başladığı çalıştay için fabrika ziyaretlerine Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bosch fabrikası ile devam etti. Ziyarete ilişkin bilgi veren Komisyon Başkanı ve Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi A. Ayberk Aloğlu ziyaretlerde fabrika yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunularak sorun ve taleplerin dinlendiğini dile getirdi. Yunusemre Belediyesi’nin amacının sanayi ve üniversitenin Manisa ile daha sağlıklı iletişim ve paylaşım halinde olabilmesi olduğunu belirten Aloğlu, bu anlamda komisyon olarak yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi. İnceleme gezisine Bilim ve Teknoloji İl Müdürvekili Mehmet Üçbaş  Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Türk, Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel katıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de İlk Yardım Eğitimleri Sürüyor

  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yunusemre Belediyesi personeline yönelik gerçekleştirilen ilk yardım eğitimleri devam ediyor. Yunusemre Belediyesi, personeline yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerini sürdürüyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün girişimiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belediye personeline yönelik ilk yardım eğitimi verildi. Yaklaşık 50 personelin katıldığı eğitimde sahada karşılaşılabilecek kazalar ve olumsuz durumlarda yapılması gerekenler anlatıldı. Eğitimden sonra teorik ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlayan personele ilk yardımcı belgeleri verildi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu tür eğitimlerin devam edeceğini belirterek emeği geçen kişilere teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz