Strateji Geliştirme Müdürlüğü
Orhan GÜZEL
1983 yılında Manisa’ da doğdu. Necatibey İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Yüksekokulunu ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdi. İkinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Halen Celal Bayar Üniversitesi İşletme doktora programına devam etmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenen Orhan GÜZEL, Genç Memur-Sen İl Başkanı olarak sosyal hayata katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemreli Bir Girişimci Daha İş Yeri Açtı

  Yunusemre Belediyesi’nin girişimcilere yönelik açtığı kurslar, meyvelerini veriyor. Kursa katılan Mustafa Zengin ticarete atıldı. İşyerinin açılışını ise Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar yaptı.  Yunusemre Belediyesi’nin girişimcilik kurslarının 6.sına katılan Mustafa Zengin isimli vatandaş işyeri açtı. İnşaat malzemelerinin satışa sunulacağı işyerinin açılışını Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar yaptı. Mustafa Zengin’e hayırlı kazançlar dileyen Avşar açılışta yaptığı konuşmada, “Yunusemre Belediyemiz ve İŞKUR iş birliğinde açılan KOSGEB girişimcilik eğitimlerinde başarılı olan girişimcilerimiz iş yerlerini açıyor. Bizler de Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’yi temsilen bu açılışlara katılıyoruz. Girişimci vatandaşlarımızın belediyemizin de katkılarıyla verilen kurslarda başarılı olup sertifikalarını alarak yeni işyerleri açması bizleri çok mutlu ediyor. Ekonomimizin canlanmasına katkısı olması anlamında bu iş yerleri büyük önem arz etmektedir” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Emekli Öğretmenlere Özel Proje

  Yunusemre Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmenleri ağırladı. Çamlıca Kafe’de düzenlenen programda konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, emekli olan eğitim neferlerine yönelik proje hazırladıklarını belirtti. Yunusemre Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çamlıca Cafe’de gerçekleştirdiği organizasyonda emekli öğretmenleri ağırlayarak, eğitim neferlerinin bu özel gününü kutladı. Programda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de emekli öğretmenleri yalnız bırakmadı. Programda konuşan Başkan Yardımcısı Uygur, hayatımızda derin izler bırakan öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Sadece 24 Kasım’da değil, sizlerin değeri bizim gönlümüzde her zaman çok fazla. Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, hiçbir öğretmenimizi unutmamız mümkün değil. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Çünkü sizlerin emek ve hakları ödenemez. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi şehir dışında olması dolayısıyla programa katılamadı ancak sizlere sevgilerini iletti. Mahallelerimizde faaliyete geçirdiğimiz Hanım lokallerimizde bayan ve çocuklarımıza yönelik güzel hizmetler veriyoruz. Ama sizin gibi duayen büyüklerimizin de bizimle birlikte olmak istemesi halinde, sizlere yönelik de el becerilerinizi geliştirebileceğiniz ya da birikmiş tecrübelerinizi gençlerimize aktarmanıza imkan sağlayacak sınıflar oluşturacağız. Bu anlamda da güzel ve anlamlı bir projeyi de hayata geçirmeye hazırlanıyoruz” dedi. ‘HATIRLANMAK ÇOK GÜZEL’ Belediyenin düzenlediği etkinliğe katılan emekli öğretmen Mükmin Doğan da kendilerini unutmayan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek şunları söyledi: “Başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere, siz değerli yöneticilerimize bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Böylesine önemli bir günde hatırlanmak insanın hoşuna gidiyor, mutlu ediyor. Ben de bütün meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize de rahmet diliyorum” Program sonunda öğretmenlere hediye takdim edildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Girişimciler Sertifikalarını Aldı

  Yunusemre Belediyesi’nin 6.sını düzenlediği girişimcilik kursuna katılan kursiyerler gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı.   Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik eğitimlerini sürdüren Yunusemre Belediyesi, 6.sı düzenlenen kursları tamamlayan 25 kursiyere sertifikalarını törenle verdi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Manisa  İŞKUR Müdürvekili Metin Demirci, Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve kursiyerler katıldı. Törende kursiyerlere seslenen Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar iş kuracak girişimcilere hayırlı kazançlar dileyerek, “Yunusemre Belediyemizin İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursumuzun Sertifika Törenini yapıyoruz. Yaklaşık 5 kez KOSGEB Girişimcilik kurslarını açmıştık. Bugün 6.kez düzenlediğimiz kurslarımızın sertifikalarını dağıtıyoruz. Girişimcilerimize yeni kuracağı işlerde başarılar dileriz. Yunusemre Belediye Başkanımız da girişimcilerimizi her daim desteklemektedir. Kendilerine her zaman katkıda bulunmaktadır” diye konuştu.   İŞKUR Müdürvekili Metin Demirci ise şunları söyledi: “Girişimcilerimizin sertifikayı aldıktan sonra iş hayatına atılmalarını bekliyoruz. Bu konuda KOSGEB’inde desteğinin olması gerekiyor. İş yerlerini açtıktan sonrada girişimcilerimize destekte bulunacağız.” Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları İdris Avşar, Metin Demirci ve Orhan Güzel tarafından verildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Fosil Ağaç Alanı Ziyaretçilere Açılıyor

  Yunusemre Belediyesi yüzyıllardır ayakta kalmayı başaran fosil ağaç alanında çalışmalar yaparak meraklılarının ve bilim insanlarının ziyaretine açacak. Yunusemre Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile ortak yürüteceği çalışmayla Osmancalı Mahallesinde bulunan Fosil Ağaç alanında araştırma ve düzenleme çalışması gerçekleştirecek. Ormanda AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ile incelemelerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, alanın kısa sürede ziyaretçilere açılacağını duyurdu.  Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Osmancalı Mahallesinin yanında bulunan Fosil Ağaç Alanı Türkiye’de ender yerlerden biri. Bu bölgede hali hazırda basit bir göz ile ya da herhangi birisinin dikkatiyle görülecek ciddi büyüklükte fosil ormanı mevcut. Yunusemre Belediyesi, alanın ziyaretçiler tarafından görülebilmesi ve hali hazırda toprak altında olan fosillerin dışarıya çıkarılabilmesi için AİGAİ kazı ekibiyle ortak çalışma yapmak üzere programa aldı. Fosil Orman ve Fosil Ağaçlar ilçemizin turizmine kazandırılacaktır. Ziyaretçilerimiz görmek isterlerse levhalarımız ile alanı hazır hale getireceğiz. Ziyaretçilerimizden alanda bulunan fosil taşlara zarar vermemesini talep ediyoruz” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Sabuncubeli Tünelini İncelediler

  Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu ile Yunusemre Kent Akademisi üyeleri 2017 yılında tamamlanması öngörülen Sabuncubeli Tüneli’nde incelemelerde bulundu.  Yunusemre Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından kurulan Yunusemre Kent Akademisi, Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri Mustafa Gürler, Gültekin Aşçı ve Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ile MCBÜ öğrencileri, İzmir ve Manisa arasında yapımı devam eden Sabuncubeli Tüneli’ni gezdi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu tür gezilerin öğrenciler için oldukça faydalı olduğuna vurgu yapan Mustafa Gürler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Teknik gezi kapsamında İnşaat ve Makine mühendisi öğrencileri ile beraber tünel çalışmaları ve tünelin yapımında kullanılan malzemeler hakkında bilgi alındı. Araç ile tünelin en dip noktasına kadar gidilerek ayna adı verilen yerde  çalışmalara ilişkin bilgi edinildi. Yapılan çalışmalar öğencilerin çok ilgisini çekti. Bu tür gezilerle öğrencilerimiz mesleklerine başlamadan iş ortamlarını görme, tanıma fırsatı buluyor. Ayrıca Türkiye gündeminde de takip edilen ve bittiğinde ülkemizin en uzun 5. veya 6. Tüneli olacağı düşünülen bu dev projenin ülkemiz sınırlarına açılıyor olması bu geziye ayrı bir önem katmıştır.” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz