Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Mehmet Ali SAYGIN
1970 yılında Manisa’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetiminden mezun oldu. 1998 yılında Belediyede memur olarak çalışmaya başladı. 2013-2018 yılları arasında Manisa Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde Şef olarak çalıştı. Şuanda Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevi yürütmektedir. Saygın evli ve 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Başkan Çerçi UNCHR Türkiye Temsilcisini Ağırladı

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette 2019 yılından bu yürütülen iş birliği protokolü yenilenirken;  Yunusemre Belediyesi’nin ilçede yaşayan mülteciler için güzel çalışmalar yaptığını belirten UNCHR Türkiye Temsilcisi Leclerc, Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi makamında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, UNCHR İzmir Ofisi Sorumlusu Taylan Dağcı ve UNCHR İzmir Ofis çalışanı Çağla Kaya’yı makamında ağırladı. Ziyarette mülteciler adınayapılan çalışmalar için işbirliği protokolü yenilendi. UNCHR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, 2019 yılından bu yana Yunusemre Belediyesi ile güzel bir işbirliği geliştirdiklerinin altını çizerek desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti.  “PROJELERİNİZ SAYESİNDE MÜLTECİLER ARTIK DAHA MUTLU” UNCHR Türkiye Temsilcisi Leclerc burada yaptığı konuşmada, “UNCHR olarak dünya genelinde mültecilere bulundukları toplumlara uyum sağlamalarını ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili Ülkeler, Kurum-Kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirlikleri geliştiriyoruz. Manisa’da da Yunusemre Belediyesi ile 2 yıldır güzel bir işbirliği geliştirdik. Birlikte geliştirdiğimiz projeler sayesinde yüzlerce dezavantajlı mülteci kardeşimizin sorunları çözülerek sosyal hayatınıza entegre oldu. Bize bu süreçlerde verdiğiniz destekler yadsınamaz. Sizinle birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde mülteci kardeşlerimiz artık daha mutlu. Gelecek yıllarda da daha nice projeleri birlikte hayata geçireceğiz. Mülteci kardeşlerimize ve bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi. “MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” UNCHR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ve ekibine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “belediye olarak ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi mülteci kardeşlerimize de sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler ile yardım elimizi uzatıyoruz. Çeşitli yardımlarımız dil ve spor kurslarımız, farkındalık eğitimlerimiz bunlardan yalnızca bir kaçı. Sizlere de yapmış olduğunuz çalışmalar ile mülteci kardeşlerimizin yanında olduğunuz için bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Ramazan'^da da vatandaşının yanındaydı

  Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine desteklerini sürdürerek erzak, hijyen kiti ve iftar yemeği ulaştırdı. Belediye ekipleri ramazan boyunca yaklaşık 9 bin erzak ve hijyen kiti, 600 sıcak iftar yemeği ile pide dağıttı. Sosyal belediyecilikte fark yaratan Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştu.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri,  Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak, hijyen kiti ve sıcak iftar yemeği ve pide dağıttı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını vurgulayarak “Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olduk. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce Ramazan ayı süresince vatandaşlarımıza yaklaşık 9 bin erzak kolisi ve hijyen kiti ve sıcak iftar yemeği ve pide ulaştırdık. Yılın her ayı yaptığımız yardımları ve hizmetleri ramazan süresince yoğunlaştırdık. Bizlere her daim yardımda bulunan hayırseverlerimize kıymetli vatandaşlarımıza ve değerli personelimize teşekkür ederim” dedi.    

  DEVAMINI OKU
 • Yabancı Öğrencilerin Sorunları Ele Alındı

  Yunusemre Belediyesi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İzmir Ofisi işbirliğiyle düzenlenen toplantıda yabancı öğrenciler için yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı. Yunusemre Belediyesi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İzmir Ofisi, Türkiye'de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin üniversite öğrencileri arasındaki  iletişimi güçlendirmek, bilgi alışverişini sağlamak, Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerin uyumunu arttırmak için çevrimiçi rehberlik  toplantısı düzenlendi. Toplantıya Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Rana Dayıoğlu Oyman ile bölüm öğrencileri de katılırken; toplantıda Yüksek Öğretim Sınavı’na hazırlık ve başvuru süreçleri, yabancı öğrenciler için burs programları, üniversiteye kayıt süreçleri, harç ücretleri, kariyer tavsiyeleri, meslekler hakkında bilgilendirme, yabancı öğrenciler için iş imkânları konuları UNHCR Ankara ofisinden Eğitim ve İstihdam biriminden katılan uzmanlar eşliğinde ele alındı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Ramazan Ayında Da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

  Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyor. Bu mübarek ay süresince ihtiyaç sahiplerine erzak yardımının yanı sıra sıcak yemek ve pide de dağıttıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  “Yılın 11 ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı gözetirken Ramazan ayında daha yüksek hassasiyetle hayırseverlerimizle birlikte yardımlarımızı arttırıyoruz” dedi.Yunusemre Belediyesi, ilçede bulunan vatandaşların her ihtiyacında yardımlarına koşuyor. Ramazan ayının başından itibaren ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı ulaştırırken; bir yandan da yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşların evlerine sıcak iftar yemeği ve pide götürüyor. Tespit edilen yaşlı, engelli, kimsesiz ve ağır hastalıkları bulunan, yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşların evlerine; pide, çorba, sulu yemek, pilav, tatlı, içecek vb. çeşitlilikten oluşan iftar menüsü, Yunusemre Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın ile beraber erzak ve sıcak yemek dağıtımına katıldı. Hayırseverlerin desteği ile Ramazan’ın ilk gününden itibaren bu hizmeti hassasiyetle verdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Yunusemre Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ihtiyaç sahiplerimize imkânlarımızı en üst derecede zorlayarak destek veriyor, yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Hayırseverlerimizin de desteği ile Ramazan’ın başından itibaren ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak yardımı ulaştırırken; diğer yandan yemeğini yapamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerimize sıcak iftar yemeği dağıtıyoruz. Gıda teknikerimizin kontrolünde, gerekli hijyen şartlarına uygun olarak hazırlanan iftar yemeğimizi ekiplerimizle her gün virüs tedbirlerine riayet ederek vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bu hizmetin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında büyük katkısı bulunan kıymetli hayırseverlerimize, bize yardımcı olan değerli muhtarlarımıza ve fedakâr personelimize çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun” dedi.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Ramazan'da da Yanında

  Yılın her günü ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer alarak büyük takdir toplayan Yunusemre Belediyesi, tüm sosyal yardım faaliyetlerinin yanında Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine binlerce erzak kolisi ulaştırıyor. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal yardım faaliyetleriyle büyük takdir toplayan Yunusemre Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların zor zamanlarında yanında oluyor. Kimsesizlerin sesi olan belediye, sosyal yardım alanında Türkiye’de örnek belediyeler arasında yer gösteriliyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Her dönem yaptığımız gibi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza erzak yardımında bulunuyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımızın daima yanındayız. 7 yıl önce belediye başkanı seçildiğimizde Yunusemre’de aç kaldım, açıkta kaldım diyen kimse olmasın diye bir talimatımız oldu. Sağ olsun çalışanlarımız da büyük hassasiyetle bunu sağlıyor. Bu hizmetin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında büyük katkısı bulunan kıymetli hayırseverlerimize, bize yardımcı olan değerli muhtarlarımıza ve fedakâr personelimize çok teşekkür ederim” dedi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz