Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Mehmet Ali SAYGIN
1970 yılında Manisa’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetiminden mezun oldu. 1998 yılında Belediyede memur olarak çalışmaya başladı. 2013-2018 yılları arasında Manisa Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde Şef olarak çalıştı. Şuanda Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevi yürütmektedir. Saygın evli ve 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre'den İki Aileye Erzak Desteği

  Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan iki engelli aileyi ziyaret ederek erzak ve hijyen kolisi desteğinde bulundu. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ile Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, daha önce tekerlekli sandalye desteğinde bulunulan Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan iki aileye ziyarette bulundu. Ziyarete Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri İsmet Akçay, Zühre Karabulut, Atilla Demir ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız katıldı. Ailelere hijyen ve erzak kolisi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren aileler, desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Manisa'dan Yangın Bölgesine Yardımlar Sürüyor

  Yunusemre Belediyesi’nin öncülüğünde Alaşehir Belediyesi, Kırkağaç Belediyesi, Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu ve Kent Beton’un katkılarıyla toplanan yardımların bulunduğu tır, Yunusemre Belediyesi önünden yangınlarla boğuşan Muğla’ya doğru hareket etti. Yunusemre Belediyesi,  yangın bölgesine yardım göndermeye devam ediyor. Yunusemre Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonda Alaşehir ve Kırkağaç Belediyesi, Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu ve Kent Beton’un katkılarıyla toplanan yardımların yer aldığı tır, Yunusemre Belediyesi önünden Muğla’ya doğru hareket etti. Yardım tırının içerisinde yanık kremi, yangın söndürme tüpü, yangın eldiveni, su, hijyen kiti, gıda kolisi, ayakkabı, kıyafet ve tıbbi malzemeler bulunuyor. Bölgedeki yangınların bir an önce söndürülmesini temenni eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Birçok ilde çıkan yangınlar sonrasında tüm Türkiye seferber oldu. Özellikle Muğla ve Antalya'da devam eden yangınlar sonrasında Manisa'dan da afet bölgesine birçok yardım gönderildi. Geçtiğimiz günlerde Yunusemre, Şehzadeler, Köprübaşı, Soma ve Gölmarmara belediyelerinin ortaklaşa topladığı malzemelerin bulunduğu tır Yunusemre Belediyesi önünden hareket etmişti. Şimdi de yine belediyemiz öncülüğünde Alaşehir ve Kırkağaç Belediyesi, Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu ve Kent Beton’un katkılarıyla toplanan yardımları gönderiyoruz. Yangın söndürme çalışmalarına katılan, yardımlara katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Belediye olarak yangın bölgesine yardımlarda bulunmaya devam edeceğiz. Rabbim bir daha bizlere böyle afetler yaşatmasın.” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • 2 BİN 580 Aileye Kurban Eti Ulaştırdık

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Bayram süresince12 ton kurban eti Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 2 bin 580 aileye ulaştırıldı. Sosyal belediyecilik çalışmaları ile adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin Kurban Bayramını adına yaraşır şekilde kutlayabilmesi için yanındaydı. Yaklaşık 12 ton kurban eti Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bayram süresince 2 bin 580 aileye ulaştırıldı. Kurban eti dağıtımına bayramın ilk günü Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katıldı. Bu yıl da yüzlerce aileye kurban eti ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Çerçi bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür etti. Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bayramlarını en güzel şekilde geçirmeleri için var gücümüzle çalıştık. Bu yıl da hayırsever vatandaşlarımızın kurban bağışlarını kabul ettik. Hayırseverlerin katkısıyla 70 kadar hayvanı kurban ettik. Bunun hemen hemen yarısı büyükbaş. Yaklaşık 12 ton kurban etini bayram süresince 2 bin 580 ailemize ulaştırdık. Ben de dağıtımın bir kısmına katılarak vatandaşlarımızın bayramını kutladım.  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşarak, onların da bayramı bayram tadında geçirmelerine vesile olduk. Tabi bayram süresince mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan belediye personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Bu Bayram da Unutmadık

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramında da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Hayırseverlerin katkılarıyla alınan kurbanlıklar kesilerek 2 bin 500 aileye dağıtıldı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katılarak vatandaşların bayramını kutladı.   İhtiyaç sahiplerinin Kurban Bayramını adına yaraşır şekilde kutlayabilmesi için geleneğini bozmayan Yunusemre Belediyesi bu bayram da 2 bin 500 aileye kurban eti dağıttı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katıldı. Vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Çerçi, onların bayramını kutladı, ülkemizde de etkili olan koronavirüs pandemisi dolayısıyla açıklanan önlemlere uymalarını istedi. Sosyal belediyeciliği önemsediklerini belirten Başkan Çerçi, dağıtıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz de aile olarak kurbanlarımızı burada kestirdik. Yine vatandaşlarımızın yaptığı çok sayıda kurban hayrı ile beraber Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl 70 kadar hayvanı kurban kestik. Bunun hemen hemen yarısı büyükbaş. Tahminen 2 bin 500 ailemize ulaşmamız söz konusu. Etlerimizi vatandaşlarımıza bayram süresince ulaştıracağız. Ben de dağıtımın bir kısmına katılarak vatandaşlarımızın bayramını kutladım.  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıyor, onların da bayramı bayram tadında geçirmelerini arzu ediyoruz. Bu anlamda ekibimiz çok güçlü, tüm ekip arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Yunusemre vatandaşımızın yanında” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre ile Engelleri Aşıyorlar

  Yunusemre Belediyesi, yakalandığı amansız hastalık yüzünden yürüme engelli olan Eşref Korola’ya akülü motosiklet temin etti.    Yunusemre Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki faaliyetleri ile takdir topluyor. Engelli vatandaşlarının günlük hayata daha fazla katılımını önemseyen Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Ayn-ı Ali Mahallesi’nde yaşayan ve yakalandığı amansız hastalık yüzünden ayaklarını kaybeden Eşref Korola’ya akülü motosiklet temin etti. Akülü motosikletin teslimine Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri katıldı. Artık daha fazla sosyalleşme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu belirten Eşref Korola, kendisini yalnız bırakmayarak yanında olan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Korola, “Yunusemre Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ediyorum. Artık günlük hayatta daha fazla yer alabileceğim için çok mutluyum” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz