Muhtarlık İşleri Müdürlüğü
Mehmet Ata
15.02.1965 tarihinde Manisa İli Şamar Köyü’nde doğdu. İlkokulu Şamar Köyü’nde Ortaöğretim ve Liseyi Muradiye’de tamamladı. Yüksek Öğrenimini 1987 Yılında Anadolu Üniversitesi Bolvadin İnşaat Meslek Yüksek Okulunda İnşaat Teknikeri unvanı ile Mezun oldu.1990-2014 Yılları arasında Akhisar İlçesi Beyoba Beldesinde Fen Memuru Olarak görev yapmıştır.6360 Sayılı Büyükşehir Yasası Kapsamında Belde Belediyelerinin kapanması ile 2014 Yılında Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.Evli 2 Çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Başvuru İçin Son Tarih 20 Mart

  ‘Kadın ile Barış Projesi’ kapsamında Yunusemre Belediyesi’nin misafiri olarak Manisa’ya gelen Bosna Hersekli heyet, Ayn-ı Ali Mahallesi Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’ni gezdi. Hizmetlere hayran kalan Bosna Hersekli  bayanlar, “Yapılanlar, kadınlara verilen önemin bir göstergesidir” diye konuştu.   'Kadın ile Barış Projesi' kapsamında Türkiye'ye gelen ve Manisa'da Yunusemre Belediyesi'nin misafiri olan Bosna Hersek Zavidovici ve Kalesija Belediyeleri ile Bosna Hersek sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan 50 kişilik heyet, Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ayn-i Ali Mahallesi Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’ni de ziyaret ederek, kurslar hakkında bilgi aldı. LOKALLER HAKKINDA BİLGİ EDİNDİLER Yunusemre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel Bosna Hersekli bayanlara hanım lokalleri hakkında bilgi verirken ilçede 8 adet hanımlar lokali ve kültür merkezinin bulunduğunu söyledi. Yüksel, “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları doğrultusunda, bayanlarımıza yönelik hizmet merkezlerimizi faaliyete geçirdik. Belediye başkanımız çocuklarımıza ve bayanlarımıza ayrı bir önem veriyor. Bu merkezlerimizde ahşap boyamadan, iğne oyasına, Kur’an Kursu’ndan dikiş nakışa, tıbbi sekreterlikten kuaförlük kursumuza kardar 15 ayrı dalda kurs veriyoruz. Bunların yanı sıra buraya kursa gelen bayanlarımızın 3-6 yaş arası çocuklarına da ücretsiz kreş eğitimi sunuyoruz” dedi. ‘BU HİZMET BAYANLARA VERİLEN ÖNEMİ GÖSTERİYOR’ Kursları gezen Bosnalı bayanlar, lokale hayran kaldıklarını belirterek, “Böyle bir hizmet sundukları için burdaki bayanlar ne kadar şükretseler az. Yaşadığımız yerde böyle hizmet merkezleri yok. Hem kadınlara, hem de çocuklara aynı yerde hizmet muhteşem bir çalışma. Bu çalışma ile gerçekten kadına değer verdiklerini ortaya koymuşlar. Bosna Hersek-Türkiye kardeş ülkeleriz, bizler de ülkemizde böylesine güzel hizmetler görmek istiyoruz. Bizi Manisa’da çok güzel ağırladıkları ve misafirperverliklerinden dolayı Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kendilerini de Bosna Hersek’e bekliyoruz” dedi. Lokal ziyaretinin ardından heyete Meşhur Manisa Kebapçısı’nda öğle yemeği, Ayn-ı Ali Çay Bahçesi’nde de sultan çayı ikram edildi. Manisa’yı gezme imkanı bulan Bosna Hersekli bayanlar, şehre hayran kaldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Ceviz ve Zeytin Fidanı Dağıtacak

  Yunusemre Belediyesi 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor Projesi kapsamında ceviz ve zeytin fidanlarını üreticilere dağıtmak için üreticilerden talep toplamaya başladı.  Yunusemre Belediyesi kırsal kalkınma projeleri kapsamında üreticileri desteklemeye devam ediyor. Belediye aşılama çalışmalarının yanı sıra üreticilere dağıtılacak olan fidanlar için de talep toplamaya başladı. 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor Projesi kapsamında ceviz ve zeytin fidanlarını üreticilere dağıtacak olan Yunusemre Belediyesi, üreticilere bir kez daha destekte bulunacak. 20 Mart 2017 tarihine kadar talep alınmaya devam edilirken; başvurmak isteyen üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi Kayıt Belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, arazi tapu fotokopisi, ikametgah Kağıdı ile son başvuru tarihine kadar Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunması gerekiyor.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Aşılama Çalışmalarına Yeniden Başlıyor

  Yuntdağı’nda ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla projeler yürüten Yunusemre Belediyesi, 2017 yılında da aşılama çalışmalarını sürdürecek. Ağaçlarına aşılama yaptırmak isteyen üreticilerin, bağlı bulundukları muhtarlıklara başvuruda bulunması gerekiyor. Kırsal mahallelerde süt soğutma tankları, fidan dağıtımı, bağcılık, organik tarım desteklemeleri gibi birçok projeye imza atan Yunusemre Belediyesi,  aşılama çalışmalarına 2017 yılında da devam edecek. Bugüne kadar Süngüllü, Durasallı, Akçaköy, İlyasçılar, Türkmen, Dazyurt, Otmanlar ve Düzlen başta olmak üzere Yuntdağı genelinde yaklaşık 18 bin 500 adet ağaca 76 bin 100 adet göz aşısı yapan Yunusemre Belediyesi,  2017 yılı için talep toplamaya başladı. Ağaçlarına aşılama yaptırmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurabileceklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, aşılamadaki amaçlarının mevcut olan yabani melengiç, ahlat ve zeytin ağaçlarının kısa sürede meyve vermesinin sağlamak olduğunu söyledi. AŞILAMALAR BAHAR AYLARINDA YAPILACAK Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Melengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılaması ile yabani ahlat üzerine armut aşılamasının yanı sıra belirlenen pilot bölgede yabani zeytin ağaçlarının çeşit aşılamasını gerçekleştireceğiz. Aşılama çalışmalarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız konuyla ilgili bağlı bulundukları muhtarlıklara giderek başvuruda bulunabilir. Konu ile ilgili talepler toplanıyor. Mart sonu, Nisan ayı başı itibariyle aşılama çalışmalarımız başlayacak” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Standına Ziyaretçi Akını

  TeknoTarım’16 Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Yunusemre Belediyesi damgasını vurdu. 3-6 Kasım tarihleri arasında açık kalan standı yaklaşık 7 bin kişi ziyaret etti. Bu yıl 10.su düzenlenen TeknoTarım’16 Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda en fazla ilgiyi gören stantlardan biri de Yunusemre Belediyesi’nin standı oldu. 3-6 Kasım tarihleri boyunca açık olan fuarda Yunusemre Belediyesi’nin standını yaklaşık 7 bin kişi ziyaret etti. Fuarın en başarılı 2. standı seçildiklerini ifade eden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, kırsal anlamda yapılan projelere çok önem vermektedir. Tarım fuarı boyunca yapılan çalışmalarımızı vatandaşlarımız ile paylaşma fırsatı bulduk. Yaklaşık 7 bin vatandaşımız standımızı ziyaret etti. Ayrıca standımız fuarın en iyi düzenlenmiş, en başarılı 2. standı seçilmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Başarılı Müdüre Pastalı Veda

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, görev süresi dolan Kırsal Hizmetler Müdürü Ramiz Çoban’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Eski kurumuna dönen Çoban’ı kutlayan Başkan Çerçi, başarılı müdür ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte pasta kesti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personeli eski görev yenine dönen Kırsal Hizmetler Müdürü Ramiz Çoban’ı unutmadı. Çoban, Belediye Meclis Lokalinde gerçekleştirilen tören ile uğurlandı. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Saniye Altay ve İdris Avşar ile Daire Müdürleri ve müdürlük personeli katıldı. Törende konuşan Kırsal Hizmetler Müdürü Ramiz Çoban,  duygusal anlar yaşarken, görev yaptığı süre içerisinde mesai yaptığı çalışanlarına teşekkür etti. Çoban duygularını, “Bağlı bulunduğum kurumda ihtiyaç olduğundan dolayı geri gidiyorum. Yunusemre Belediyesi’nde bulunduğum süre içerisinde Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ile beraber kırsal anlamda birçok projeye imza attık. Başkanımız bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Kendisine, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personelimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Herkes hakkını helal etsin” sözleriyle ifade etti. Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz de  Ramiz Çoban’ın hem işinde hem de sosyal hayatında örnek bir insan olduğunu belirterek, “Kendisinin çalışmalarından çok memnunduk. Allah da kendisinden memnun olsun. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi onun hayatında dönüm noktası olmuştur. Bundan sonraki yaşantısında başarılar dilerim” diye konuştu.    ‘KENDİSİYLE ÇALIŞMAKTAN MUTLULUK DUYDUK’   Ramiz Çoban’ı tanımaktan onunla çalışmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise şunları söyledi: “Ramiz Çoban ihlaslı samimi bir arkadaşımız. Hedefi doğrultusunda karınca misali çalışan bir kişiydi. Kendisiyle çalışmaktan mutluluk duyduk. İnşallah Yunusemre Belediyesi’nde kendisini yetiştirmek adına vizyon kazanmıştır. Bulunduğunuz makamlarda sizlerin kıymetini bilenler varsa bunları ortaya çıkartmamız gerekmektedir. Bundan sonraki yaşantılarında kendisine başarılar dileriz.” Konuşmaların ardından Ramiz Çoban’a günün anısına tablo hediye eden Başkan Çerçi, daha sonra müdürlük çalışanlarıyla birlikte pasta kesti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz