Mali Hizmetler Müdürlüğü
Sevinç KİBAR
1975 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Manisa İlinin Muradiye beldesinde, Liseyi Manisa Ticaret Meslek Lisesinde bitirdi. 2013 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında Muradiye Belediyesinde memur olarak başladığı görevini sırasıyla Hesap İşleri Müdürü ve Mali Hizmetler Müdürü olarak sürdürdü. 6360 Sayılı 14 ilde Büyükşehir ve 27 İlçe kurulmasına Dair Kanun ile 30 Mart 2014 tarihinde Muradiye Belediyesinin kapatılması üzerine aynı kanun ile kurulan Manisa ili Yunusemre Belediyesinde Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine getirildi. 1 çocuk annesidir.
HABERLER


 • Yunusemre'de Vezneler Haftasonu Açık

  Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2021 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 31 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapabilecek. Vergi ödemeleri için vezneler hafta sonları açık olacak.  Yunusemre ilçesi emlak, ilan ve reklam ile çevre temizlik vergisi 2021 yılı 1. taksit ödemelerini yatırmak isteyen vatandaşlar hafta içi 16.00’a kadar ödemelerini yapabilecek. Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına ödemeleri son güne bırakmamalarını isteyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergilerinin 2021 yılı 1. taksit ödemeleri başladı.  Vatandaşlarımız ödemelerini Halkbank şubelerine, yeni taşındığımız Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ek binasında (Merkezefendi Mahallesi, 3819 Sokak, No: 80) belediye veznelerimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 31 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.”  VEZNELER HAFTA SONU AÇIK OLACAK  Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2021 yılı 1. taksit ödemelerini yatırmak isteyen vatandaşlar için vezneler hafta sonu saat 10.00 ile 16.00 arası açık olacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Veznesi Yapılandırma İçin Haftasonu Açık Olacak

  7256 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamındaki ödemeler için Yunusemre Belediyesi veznesi 27 Şubat Cumartesi ve 28 Şubat Pazar günleri 10.00 – 16.00 saatleri arasında açık olacak. Belgelerini yanında bulunduran vatandaşlar güzergâhla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Gelir vergisi, Kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılmasının ilk ödemesi için son gün 01 Mart 2021 Pazartesi. 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu'nun getirdiği imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi için ödemeler, vergi dairelerine, yetkili bankalara (vezne, internet bankacılığı, mobil uygulama, banka kartı, kredi kartı) PTT ve belediye veznelerine bu hafta sonu da yapılabilecek. Bu kapsamda Yunusemre Belediyesi veznesi de 27 Şubat Cumartesi ve 28 Şubat Pazar günleri 10.00 – 16.00 saatleri arasında açık olacak. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergâhla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.  

  DEVAMINI OKU
 • Yapılandırmada Süre Uzadı

  Yunusemre Belediyesi, vergi borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin yeni düzenleme ile 31 Ocak 2021 tarihine kadar belediyeye gelmeden e-belediye sistemi üzerinden borçlarını yapılandırabileceğini duyurdu. Devlete olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin son başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri yeniden düzenlendi. Resmi Gazetede yayınlanan karara göre yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020'den, 31 Ocak 2021'e uzatıldı. Yeni düzenleme ile Yunusemre’de yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükellefler, 31 Ocak 2021 tarihine kadar Yunusemre Belediyesi’ne başvurabilecek. Yapılandırmalar 31 Ocak 2021, ilk taksit ödeme süreleri de 28 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı. Pandemi dolayısıyla vatandaşların sıkıntı yaşamaması için başvurular resmi web sitesi www.yunusemre.bel.tr adresi üzerinden de yapılıyor. Uygulamadan faydalanmak isteyen mükellefler www.yunusemre.bel.tr adresine girip online işlemler bölümünü tıklayarak borçlarını yapılandırabiliyor.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den Belediyeye Gelmeden Yapılandırma İmkanı

  Yunusemre Belediyesi, vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar işlemlerini yaptırmaları gerektiğini hatırlattı. Yapılan açıklamada işlemlerin belediyeye gelmeden e-belediye sistemi üzerinden de yapılabileceğine vurgu yapıldı.  Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükellefler 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi’ne başvurabilecek. Pandemi dolayısıyla vatandaşların sıkıntı yaşamaması için başvurular resmi web sitesi  www.yunusemre.bel.tr  adresi üzerinden de yapılıyor.  Uygulamadan faydalanmak isteyen mükellefler www.yunusemre.bel.tr  adresine girip online işlemler bölümünü tıklayarak borçlarını yapılandırabilecek. Mükelleflere en fazla 18 taksitte borçların yapılandırılması imkânı sunulurken;  taksitler 2 ayda bir ödenebilecek. İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda işleyen faizler silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021'de yapılacak.  Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 62 09 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilir.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Belediyeye Gelmeden Borçlarınızı Yapılandırabilirsiniz

  Yunusemre Belediyesi, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen mükelleflerin belediyeye gelmeden e-belediye sistemi üzerinden borçlarını yapılandırabileceklerini duyurdu.   Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki düzenleme, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 31 Ağustos 2020 ve önceki dönemlere ait ödenmesi gereken vergiler ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları, yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların başvuruları alınmaya başladı. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükellefler 31 Aralık Perşembe günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi’ne başvurabilecek. Pandemi dolayısıyla vatandaşların sıkıntı yaşamaması için başvurular resmi web sitesi www.yunusemre.bel.tr adresi üzerinden de yapılabilecek. Uygulamadan faydalanmak isteyen mükellefler www.yunusemre.bel.tr adresine girip online işlemler bölümünü tıklayarak borçlarını yapılandırabilecek. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 62 09 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilir.    

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz