Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Ahmet SAK
1984 yılında Konya ilinin Seydişehir ilçesinde doğdu.. İlkokul ve orta ve lise öğrenimini Konya Seydişehir’de tamamladı. Yüksek öğrenimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEKO) bölümünü tamamladı. 2 yıl Kocaeli Üniversitesi Hastanesi İnsan Kaynakları ve Eğitimi biriminde görev yaptıktan sonra 2009 yılında Manisa İl Özel İdaresi’ne atandı. Belediyemizin kurulmasına müteakiben 29.04.2014 tarihinde Destek Hizmetleri Müdürlüğünde göreve başladı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kütüphane Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.Şu an Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak  görevine devam etmektedir.
HABERLER


 • Yunusemre Diksiyon Kursu Düzenliyor

  Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, Türkçeyi daha doğru ve nitelikli konuşmak isteyen vatandaşlar için diksiyon kursu düzenleyecek. Kurslar için başvurular başladı. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, 5. kez diksiyon kursu düzenleyecek. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu Stüdyosu’nda gerçekleştirilecek, sınırlı sayıda kontenjanın olacağı kursa 15 yaş üzeri olan vatandaşlar başvurabilecek. Kurs hakkında bilgi almak isteyen kişiler, Yunusemre Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde yer alan Yunusemre Kent Tiyatrosu'na gelerek, tiyatronun istagram hesabından iletişime geçerek ya da 0539 724 55 39 numaralı telefonu arayarak bilgi sahibi olabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den Yetişkinler İçin Tiyatro Kursu

  Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, yetişkinler için tiyatro kursu verecek. Kadın ve erkeklerin katılabileceği tiyatro kursları için başvurular başladı. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu yetişkinler için tiyatro kursu kayıtlarına başladı. 15 yaş üzeri erkek ve kadın oyuncu adayları için düzenlenecek kurslar haftanın bir günü 18.00 – 21.30 saatleri arasında Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu stüdyosunda verilecek. Pandemi nedeniyle kontenjan sınırlı olacak. Kurslara katılmak isteyen kişiler, Yunusemre Belediyesi yeni hizmet binasında bulunan Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu'na gelerek, instagram hesabından iletişime geçerek ya da 0539 724 55 39 numaralı telefonu arayarak bilgi sahibi olabilecek. Kursiyerlerin eğitimden sonra sezon oyunlarında rol alacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Mucit Öğrencilerle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, TEKNOFEST Destek Ofisi’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Eylül ayında İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST 2021’e katılacak öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çerçi, eğitime her zaman destek vereceklerini söyledi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde kurulan TEKNOFEST Destek Ofisi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. 16 Eylül Perşembe günü İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST 2021’e katılacak Manisa Fen Lisesi İnsansız Sualtı Aracı Takımı üyelerinden çalışmalara ilişkin bilgi alan Belediye Başkanı Çerçi, mucit öğrencilere yarışmada başarılar diledi. Başkan Çerçi, belediye olarak eğitime yönelik yatırımları önemsediklerini kaydederek bilim insanlarına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti. MÜCİT ÖĞRENCİLER BU OFİSTE ÇALIŞIYOR Başkan Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İlimizde TEKNOFEST yarışmalarına katılacak öğrencilerimizden gelen talep üzerine millet çarşımızda bilim merkezi olarak planladığımız alanda 2 atölyeyi öğrencilerimizin kullanımına açtık. Bu atölyelerimizde takımlarımıza teknik, çalışma ve her türlü ihtiyaçları için destek ofisi oluşturduk. Ofisimizden bu yıl yarışacak iki takımımız yararlanıyor. Biri İnsansız Su Altı Aracı Takımı diğeri ise Tarım Yarışmasına katılacak ekibimiz. Her iki takımı da şimdiden kutluyor, emeklerinin karşılığını almalarını diliyorum” diye konuştu. Ziyaretin ardında öğrencilerle birlikte Muradiye Yüzme Havuzuna giden Belediye Başkanı Çerçi, İnsansız Sualtı Aracını test etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Diksiyon Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

  Yunusemre Belediyesi’nin verdiği diksiyon kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi tarafından verildi. Yunusemre Belediyesi bünyesinde açtığı kurslar ile vatandaşların gelişimine yardımcı oluyor. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Diksiyon Eğitmeni Yonca Gezgin tarafından verilen 12 haftalık eğitimi tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri verildi. Yunusemre Kent Tiyatrosu Stüdyosu’nda gerçekleştirilen törende kursiyerler, başarı belgelerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Şaver Yüksel ve Ahmet Sak’tan aldı. ‘DİLİMİZ HERŞEYİMİZDİR’  Kursiyerleri tebrik eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Kamu kurumlarımız da Türkçenin güzel kullanımı konusunda dikkatli olmalıdır. Dilimiz; geçmişimiz, geleceğimiz kısacası her şeyimizdir. Bu konuda en büyük görev eğitimcilerimize düşmektedir. Türkçemizin güzel ve doğru kullanımı çok önem arz etmektedir. Belediye olarak açtığımız diksiyon kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı belgelerini verdik. Bu tür kurslarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunacak olan kurslarımızı sürdüreceğiz.” dedi. Ayrıca 15 yaş üzeri diksiyon kursundan faydalanmak isteyen kişilerin Yunusemre Belediyesi Yeni Hizmet Binası’na gelerek ya da Yunusemre Kent Tiyatrosu instagram hesabından iletişime geçerek başvuruda bulunabileceği ifade edildi. 

  DEVAMINI OKU
 • YEGEM’de Yeni Dönem Eğitimler Başladı

  Yunusemre Belediyesi’nin iyi bir lise ve üniversite eğitimi almak isteyen 8. 12. sınıf ve mezun öğrencilerine yönelik kurduğu Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi’nde (YEGEM) eğitimler başladı. Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM), 2021 – 2022 Eğitim - Öğretim Yılında eğitimlere başladı. Kayıt yaptırmak isteyen 8. 12. sınıf ve mezun öğrenciler, Çağatay Uluçay İlkokulu karşısında bulunan YEGEM’e başvurabiliyor.  Yeni dönem kayıtları hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Alanında uzman öğretmenlerimiz ile eğitimlerimiz başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki yılda da başarılarımıza yenilerini eklemek öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmak için eğitim öğretim yılını başlatmış bulunuyoruz. Yeni dönem kayıtlarımız da devam ediyor. Kayıt yaptırmak isteyen 8. 12. sınıf ve mezun öğrencilerimizi Çağatay Uluçay İlkokulu karşısında bulunan YEGEM’e bekleriz. Kayıt işlemleri hakkında bilgi almak isteyen veliler, 444 62 09 numaralı Yunusemre Belediyesi, Çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilir” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz