Kentsel Tasarım Müdürlüğü
Vacide ELMALI
1971 Manisa doğumludur.İlk orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümünden 1992 yılında mezun oldu.Mezun olduktan sonra İstanbul da Oral Vural mimarlık bürosunda 1.5 yıl mimari proje uygulamalarında çalıştı.13-12-1993 yılında Manisa Belediyesinde göreve başladı. Manisa’nin Büyükşehir olmasıyla birlikte 1 Nisan 2014 tarihinde Yunusemre Belediyesin’nde Mimar olarak göreve başladı. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen projelerin tasarım ve uygulamasında yer aldı. Evli ve 2 çocuk annesidir.
HABERLER


 • Yunus Emre Kültür Parkı Tamamlanıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı en güzel alanlardan biri olan Yunus Emre Kültür Parkı, açılış için gün sayıyor. Manisa’nın en gözde mekanlarından olan ve sosyal medya üzerinden yapılan anket sonucu ismi Yunus Emre Kültür Parkı olarak belirlenen Mesir Tabiat Parkı 2. Etap projesinde sona yaklaşılıyor. Alanda çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, kısa sürede çalışmaları tamamlayacak. İçerisinde İrfan Meclisi, Müze, Kafeterya, Sanat Atölyesi, Misafir Evi, Çocuk Oyun Parkı, Spor Alanları ve Seyir Terasları bulunan projenin kente prestij katacağını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu projeye büyük önem verdiklerini dile getirdi. MANİSA’YA ÇOK YAKIŞACAK Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  “Yapımına geçen yıl başladığımız, vatandaşımızın da Manisa’da en sevdiği mekanlardan olacak projemizde sona geldik. Hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü projemizin isminin ne olacağını da vatandaşımıza sormuştuk. Sosyal medya üzerinden yaptığımız anketten Yunus Emre Kültür Parkı çıktı. Doğayla iç içe, içerisinde Klasik Türk İslam Sanatları Atölyesi, Anadolu Kadın Kıyafetleri Müzesi, İrfan Meclisi, Misafirhane, kafeterya, çocuk oyun parkı, spor alanları ve seyir terasları bulunan Yunus Emre Kültür Parkı kentimize çok yakışacak.”

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Mahallelilere Kentsel Dönüşümü Anlattı

  Şehrin imarı için yoğun mesai harcayan Yunusemre Belediyesi, Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerinde kentsel dönüşüme hazırlanıyor. Hak sahipleri ile bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 4.5 yıldır yürütülen çalışmaların sonunda ihale aşamasına geldiklerini söyledi ve ekledi: “Vatandaşımızın güzel bir şehirde yaşaması için çalışıyoruz.” Modern bir şehir şehir oluşturmak amacıyla Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerinde kentsel dönüşüm projesi yapan Yunusemre Belediyesi, 4.5 yıllık çalışmasında sona yaklaşıyor. Her fırsatta Türkiye’ye örnek bir projeye imza atacaklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Kentsel Dönüşüm ofisinde hak sahipleriyle bir araya geldi, projenin kent ve vatandaşlar için önemini anlattı. Toplantıya Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı, Hukuk İşleri Müdürü Cemile Uysal ile teknik personel de katıldı. Toplantıda vatandaşların sorularını yanıtlayan Başkan Çerçi, bu konuda çıkarılmak istenen spekülasyonlara dikkat çekti. Kimseyi mağdur etmeden projeyi hayata geçireceklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Çerçi, “Ekibimiz ile beraber 4,5 yıldır şehrimiz güzel olsun diye, vatandaşlarımız kötü yerlerde yaşamasın diye uğraşıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin desteğiyle büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Kimseyi mağdur etmeden ev sahibi yapmak için çalışıyoruz. Öyle bir çalışma yapıyoruz ki; bittiği zaman altyapısı, yeşil alanları, yolları, okulu, camisi, sosyal donatıları ile yepyeni bir yerleşim alanı ortaya çıkıyor. Kangren olan bir olayı çözmek için gayret gösteriyoruz. Şubat ayının sonuna kadar vatandaşlarımızın süresi var. Çoğunluk projeyi isterse yapacağız. Ben halkımın daha güzel, daha çağdaş, daha sağlam yerlerde yaşamasını isterim” dedi. Lalapaşa ve Mutlu Mahallelerinden yoğun katılımın olduğu toplantıda Başkan Çerçi’nin konuşmasının ardından söz alan tüm vatandaşların soruları Başkan Çerçi ve teknik ekip tarafından cevaplandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Mutlu ve Lalapaşa’da Vatandaş İle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kentsel dönüşüm projesi için bakanlık onayları alınan Mutlu ve Lalapaşa mahallesinde vatandaşlar ile buluştu, projenin önemini anlattı. Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirmeye hazırlanan Yunusemre Belediyesi, Mutlu ve Lalapaşa Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. Çarpık, eski, kullanım ömrünü tamamlayan konutların yer aldığı 2 mahallede projenin maketleri oluşturuldu. Vatandaşlarla görüşmeler tüm hızıyla devam ederken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi mahallede hak sahipleriyle bir araya geldi, projenin önemini anlattı. Ziyarette Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Meclis Üyesi Arif Alkan ve Daire Müdürleri eşlik etti. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İHALEYE ÇIKILACAK 10 hektarlık alan üzerinde uygulanacak proje için Ocak ayında ihaleye çıkmayı öngördüklerini aktaran Başkan Çerçi, ilk kazmayı ise yerel seçim öncesi vurmayı planladıklarını dile getirdi. Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mutlu ve Lalapaşa mahallelerimizde 10 hektar alan üzerinde uygulanacak proje kapsamında bakanlık onaylarımızı aldık. Ocak ayında ihalemizi yapmayı, Mart ayında da ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. Etap etap ilerleyeceğiz. Bölgemizde hak sahiplerimizle görüşmelerimiz başladı, oldukça da güzel geçiyor. Hak sahiplerimiz Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne gelerek projenin maketini görebilirler. Çok güzel bir şehircilik örneği olacak.” MUHTARDAN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR Çarpık yapılaşma nedeniyle vatandaşların yaşadığı sıkıntının bu projeyle aşılacağını dile getiren Mutlu Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Hastürkoğlu da, kentsel dönüşüm projesi için Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Mutlu ve Lalapaşa Planları Onaylandı

  Modern bir kent kurmak için yoğun mesai harcayan Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi için ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerinde uygulanacak projede bakanlık onaylarının alındığını duyuran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Ocak ayında ihalemizi yapmayı, Mart ayında da ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Kentin merkezini oluşturmak, çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için 4 yıldır hummalı bir çalışma yürüten Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesinde uygulama aşamasına geçiyor. Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerinde toplam 80 hektar alan üzerinde uygulanacak projede büyük mesafe kaydedilirken; Mutlu ve Lalapaşa’da projelerin onayları alındı. 10 hektarlık alan üzerinde uygulanacak proje için Ocak ayında ihaleye çıkmayı öngördüklerini aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yerel seçimler öncesi ilk kazmayı vurmayı planladıklarını söyledi.   MUTLU VE LALAPAŞA İÇİN İHALEYE ÇIKILIYOR Hafta başında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ettiklerini, Bakanın bu konuyu önemsediğini belirten Başkan Çerçi, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kentsel dönüşüm hamlemizi başlatıyoruz. Projeydi, müşavirlikti, plandı derken 4 yıldır hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarda büyük mesafe kaydettik. Hafta başında bakanımızı ziyaret ederek süreç hakkında bilgilendirdik. Mutlu ve Lalapaşa Mahalleleri için planlarımız onaylandı, gerekli izinler alındı. Planlarımız askıya çıktı, mimari tasarımlar bitti, 18 uygulaması tamamlandı. Etap etap ilerleyeceğiz. Bölgemizde hak sahiplerimizle görüşmelerimiz başladı. Görüşmeler çok güzel geçiyor. Projemizin maketleri hazır. Hak sahiplerimiz Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne gelerek görebilirler. İnşallah Mutlu ve Lalapaşa Mahalleleri için Ocak ayında ihaleye çıkmayı hedefliyoruz. Bu tarih ötelenebilir. Amacımız bu süreci kısaltmak. Çok güzel bir şehircilik örneği olacak. Vatandaşımızın güzel, konforlu konutlarda oturması için çalışıyoruz. Yerel seçim öncesi ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz. Modern bir kent kurmak gelecek vizyonumuzun en önemli unsurlarından birisi. Bunu başarmak, en azından bunun altyapısını oluşturmak istiyoruz” dedi. VATANDAŞLARI SPEKÜLASYONLARA KARŞI UYARDI Bu projenin bir devlet projesi olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Çerçi, hak sahiplerinden bu konuda çıkarılmak istenen spekülasyonlara kulak asmamasını istedi. Başkan Çerçi açıklamasını şu sözlerle tamamladı: Bu bir devlet projesidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bunun uygulayıcısıdır. Bu projeler belediye eliyle yürütülür. Biz de onlardan bir tanesiyiz. Belediye el değiştirse dahi proje devam eder. Vatandaşımızın içi rahat olsun.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Millet Çarşısı Tamamlanıyor

  Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin örnek projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Manisa’da kapalı ve modern pazaryeri sorununu da ortadan kaldıracak Yunusemre Millet Çarşısı tamamlanıyor. Türkiye’nin en güzel ve modern kapalı pazar yerlerinden birisini Manisa’da hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, Millet Çarşısı’nda sona yaklaşıyor. Proje, 2019 yılının ilk aylarında hizmete açılıyor. Bölgede hummalı bir çalışma yürütülürken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi projeyi yerinde inceledi. Başkan Çerçi’ye incelemede Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak ve firma yetkilileri eşlik etti. 2019 YILININ İLK AYLARINDA HİZMETE GİRECEK Belediye Başkanı Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada projenin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini kaydetti. Başkan Çerçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayında Güzelyurt’ta temelini attığımız projemizde hummalı bir çalışma yürütülüyor. 2019 yılının ilk aylarında Yunusemre Millet Çarşısını hizmete açmayı planlıyoruz. Kapalı ve açık otoparkın yer aldığı çarşıda; yaklaşık 500 esnafımızın satış yapabileceği pazar yeri, mescit, tuvaletler, bebek bakım ve dinlenme odaları, kafeteryalar, 24 adet işyeri, gençlik merkezi ve 600 kişilik kapasitesiyle Manisa’nın en büyük konferans salonu bulunuyor.”  BEKLENEN İHALENİN TARİHİ 12 ARALIK ÇARŞAMBA  Kısa süre içerisinde hizmete açılması planlanan projede işyeri kiralama ihalesi için başvuru tarihi 11 Aralık Salı günü (yarın) mesai bitimi sona erecek. Büyüklükleri 14 metrekareden 353 metrekareye kadar değişiklik gösteren eczane, market, pastane, kasap, restoran gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği 24 işyerinin kiralama ihalesi 12 Aralık Çarşamba günü yapılacak. Açık ihale usulüyle yapılacak ihale sabah saat 10.00’da başlayacak. İhaleye katılmak isteyen vatandaşlar şartnameyi Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden temin edebiliyor.    

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz