İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü
Osman TUNCA
1960 yılında Saruhanlının Mütevelli kasabasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mütevelli’de, Liseyi Saruhanlı’ da bitirdi. 1998 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1984 yılında Mütevelli Belediyesinde Muhasip olarak başladığı görevini sırasıyla Hesap İşleri Müdürü ve Mali Hizmetler Müdürü olarak sürdürdü. Evli ve üç çocuk babası olan Osman TUNCA 30 Mart 2009 tarihinde Saruhanlı İlçe Özel İdare Müdürü olarak göreve başladı. 5 yıl devam eden görevi 6360 Sayılı 14 İlde Büyükşehir ve 27 İlçe Kurulmasına Dair Kanun ile Özel İdarelerin kaldırılması üzerine 30 Mart 2014 tarihinde sona erdi. Bilahare adı geçen Kanun ile kurulan Manisa İli Yunusemre İlçe Belediyesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.
HABERLER


 • Yunusemre'den Kadrolu İşçileri Sevindiren İmza

  Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan protokolle 2021 yılı için enflasyon farkı oranında iyileştirme yapıldı.  Yunusemre Belediyesi, yetkili sendika olan Hizmet-İş ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında kadrolu işçilerin 2021 yılı için enflasyon farkı oranında iyileştirme yapılırken; imza törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak ve Hizmet İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Saim Burul katıldı. Protokolün hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak her zaman çalışanlarının haklarını gözettiklerini söyledi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Yunusemre yaklaşık 250 bin nüfusu ile Manisa'nın nüfusu en yoğun ilçesi. Vatandaşımızın güzel bir ilçede mutlu bir şekilde yaşaması için çalışıyoruz. Tabi burada en büyük emek çalışanlarımızın. Bu anlamda onları da gözetiyoruz. İyileştirmenin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Mesai Saatleri Değişti

  Yunusemre Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında mesai saatlerinde düzenleme yaptı. Yeni düzenlemede mesai saatleri 09.00 – 17.30 olarak belirlendi. Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (KOVİD-19) nedeniyle Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun ilgili kararıyla mesai saatlerinde düzenleme gerçekleştirdi. Sabah ve akşam saatlerinde yaşanan toplu ulaşım yoğunluğunun azaltılması amacıyla yapılan düzenlemede mesai saatleri, 05 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren 09.00 – 17.30 olarak belirlendi. Vatandaşlar birçok işlemini belediyeye gelmeden internet üzerinden www.yunusemre.bel.tr adresine girerek online olarak yapabilecek ve 444 62 09 numaralı çağrı merkezini 24 saat boyunca arayabilecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Sosyal Mesafeli Eğitim

  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik düzenlediği eğitimlerine bir yenisini ekledi. Sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak verilen seminerde Aile Danışmanı Sema Yıldırım personele iletişim teknikleri, beden dili ve stres yönetimini anlattı.  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik eğitimlerine devam ediyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun maskeli olarak verilen eğitim Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğitime Belediye Başkan Yardımcısı N. Elif Binici ve belediye personeli katıldı. Yunusemre Kent Konseyi Aile Danışmanı Sema Yıldırım tarafından 2 oturum halinde verilen eğitimde belediye hanımlar lokali sorumlularına etkili iletişim teknikleri ve beden dili eğitimi; Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Çağrı Merkezi personeline de stres yönetimi ve çatışma çözümü eğitimi verildi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de İlk Yardım Eğitimleri Sürüyor

  Yunusemre Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yunusemre Belediyesi personeline yönelik düzenlenen ilk yardım eğitimleri devam ediyor. Yunusemre Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün girişimiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alanında uzman personel tarafından belediye çalışanlarına yönelik ilk yardım eğitimleri sürüyor. Belediye Meclis Lokali’nde uygulamalı olarak verilen eğitimlerde sahada karşılaşılabilecek kazalar ve olumsuz durumlarda yapılması gerekenler anlatılıyor. Eğitimden sonra teorik ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlayan personele ilk yardımcı belgeleri verilecek. Bu tür eğitimleri önemsediklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye olarak personelimize yönelik bilgilendirme eğitimlerini sürdürüyoruz. Personelimize bugüne kadar ilk yardım, iş güvenliği, sokak hayvanları bakım ve toplama koşulları, yol süpürme, temizlik, kara yolları çalışma, strateji planlama, çevre ve evsel atık ve kadro süreci gibi birçok eğitim verdik, vermeye devam edeceğiz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi

  Yunusemre Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yunusemre Belediyesi personeline yönelik ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar İlk Yardımcı Belgesi almaya hak kazandı.  Yunusemre Belediyesi, personeline yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerini sürdürüyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün girişimiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belediye personeline yönelik ilk yardım eğitimi verildi. 83 personele verilen eğitimlerde sahada karşılaşılabilecek kazalar ve olumsuz durumlarda yapılması gerekenler anlatıldı. Eğitimden sonra teorik ve uygulamalı sınavları başarı ile tamamlayan personele ilk yardımcı belgeleri takdim edildi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu tür bilgilendirici eğitimlerin devam edeceğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz