Halka İlişkiler Müdürlüğü
Arzu YERKAZANOĞLU
-
HABERLER


 • Yunusemre Binlerce Vatandaşın Talebine Cevap Verdi

  Yunusemre Belediyesi, 2020 yılında Çağrı Merkezini arayan ve Kentli Servisine gelen yaklaşık 120 bin vatandaşın talebine cevap verdi. Vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yunusemre Belediyesi, 2020 yılında da vatandaşının yanında yer aldı. Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2020 yılında Kentli Servisine gelen, Çağrı Merkezini arayan yaklaşık 120 bin vatandaşın talebine cevap verdi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, her daim vatandaşlarının yanında olduklarını kaydetti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şehrimizi imar ederken vatandaşlarımızın taleplerini de yerine getiriyoruz. Koronavirüs sürecinde Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz aracılığı ile halkımızın sorunlarını dinledik. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri ilgili müdürlüklere aktararak sorunların daha hızlı bir şekilde çözülmesini sağladık.  2020 yılı içerisinde Çağrı Merkezimiz 56 bin 580 çağrıya yanıt verdi. Canlı destek, sosyal medya yorumları ve direkt mesajları, e-posta ve Whatsapp hattı üzerinden 5 bin 548 vatandaşımıza yardımcı olduk. Kentli Servisimiz ile de 57 bin 467 vatandaşımızın talebine cevap verdik. 2020 yılında Çağrı Merkezini arayan ve Kentli Servisine gelen yaklaşık 120 bin vatandaşın talebine cevap verdik. Vatandaşlarımız belediye ile ilgili taleplerini Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne gelerek iletebileceği gibi 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da bildirebilir. Yunusemre Belediyesi olarak her daim vatandaşlarımızın isteği, dileği, şikâyeti, yorumu ile hizmetlerimizi şekillendiriyoruz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDE HES UYGULAMASI BAŞLIYOR

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile Yunusemre Belediyesi’ne girişlerde de 20 Ekim Salı günü itibariyle HES kodu uygulaması kullanılacak.  İçişleri Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında 81 ile gönderdiği genelge ile kamu kurumlarına randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde zorunlu olarak HES kodu uygulaması getirdi. Genelge kapsamında Yunusemre Belediyesi’ne girişlerde 20 Ekim Salı günü itibariyle HES kodu uygulaması kullanılacak. Girişte yığılmanın yaşanmaması amacıyla getirilen uygulama ile belediye personelleri başta olmak üzere belediyeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar, ateş ve maske kontrolünün ardından güvenlik görevlilerine gösterdikleri HES kodu ile binaya alınacak. Genelge gereği HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacak. HES KODU NASIL ALINIR? HES kodu 3 şekilde alınır: Sağlık Bakanlığı’nın mobil HES uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilip “HES Kodu Oluştur” butonun tıklanır. Kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturulur. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılarak 2023’e SMS olarak atılıp gelen kod kullanılır. HES Kodu, E-Devlet internet sayfası üzerinden de alınabilir.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre İşçi Ve İşvereni Buluşturuyor

  Yunusemre Belediyesi, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla kurduğu istihdam birimi aracılığıyla işyeri sahipleri ile iş arayan vatandaşları buluşturuyor.   Yunusemre Belediyesi oluşturduğu istihdam biriminde iş arayan vatandaşlara yardımcı oluyor. Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan birim, İŞKUR İl Müdürlüğü ve danışmanlık şirketleriyle birlikte çalışarak vatandaşların iş bulmalarını sağlıyor. Birime başvuran vatandaşların formları, demografik özelliklerine göre düzenlenerek Bilgi İşlem Müdürlüğü’nce geliştirilen sistemde toplanıyor. Toplanan başvurular, vatandaşların kriterlerine göre firmalara yönlendiriliyor. Yapılan çalışma kapsamında işçi arayan Uğur Beton Fabrikası aradığı özellikleri taşıyan personeller ile Yunusemre Belediyesi Meclis Lokali’nde mülakat gerçekleştirdi. Çalışmaya ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye olarak işçi ve işveren arasında köprü kurmak amacıyla hizmet veren birimin birçok vatandaşın iş bulmasına vesile olduğunu belirtti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Binlerce Vatandaşı Dinledi

  Yunusemre Belediyesi, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği günden bu yana çağrı merkezini arayan, kentli servise gelen yaklaşık 30 bin vatandaşın talebine cevap verdi. Vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Yunusemre Belediyesi, pandemi sürecinde de vatandaşının yanında. Halkla İlişkiler Müdürlüğü, tüm dünyada etkili olan koronavirüsün (KOVİD-19) Türkiye’de görüldüğü tarihten bu yana kentli servise gelen, çağrı merkezini arayan yaklaşık 30 bin vatandaşın talebine cevap verdi. Bu süreçte tüm belediye hizmetlerine kesintisiz devam ettiklerini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şehrimizi imar ederken vatandaşlarımızın taleplerini de yerine getiriyoruz. Koronavirüs sürecinde Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz aracılığı ile halkımızın sorunlarını dinledik. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri ilgili müdürlüklere aktararak sorunların daha hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayan müdürlüğümüz, 16 Mart - 2 Haziran tarihleri arasında çağrı merkezimiz yaklaşık 16 bin çağrıya yanıt verdi. Sosyal medya üzerinden belediyemize ulaşan 3 bin 801 vatandaşımıza yardımcı olduk. Aynı zamanda kentli servisi ile de 10 bin 202 vatandaşımızın talebine cevap verdik. Bu sürede yaklaşık 30 bin talebi karşılayan ekiplerimiz, vatandaşlarımızın bu süreci en sorunsuz şekilde atlatmalarına yardımcı oldu. Vatandaşlarımız belediye ile ilgili taleplerini Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne gelerek iletebileceği gibi 444 62 09 nolu Çağrı merkezini arayarak da bildirebilir. Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Artık kontrollü bir sosyal hayatı benimseyeceğiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak bu dönemi de inşallah hep birlikte aşacağız” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Çocukların 23 Nisan Coşkusuna Ortak Oldu

  Yunusemre Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda evlerinden çıkamayan çocukları yalnız bırakmadı. Bayrama özel süslenen belediye araçları birbirinden güzel marşları çalarak sokak sokak gezerken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de balkonda bayram coşkusu yaşayan çocukların sevincine ortak oldu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilçede yaşayan çocuklara bayram sürprizi yaptı. Bayrama özel süslenen araçlarla ilçede şehir turu yapan Başkan Çerçi, tüm dünyada salgın haline gelen Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri dolayısıyla haftalardır evinden çıkamayan çocukların bayramını kutladı, birlikte nice güzel bayramlar geçireceklerini dile getirdi. Çocuklara bayram hediyeleri de veren Başkan Çerçi, onlara hitap ederek, “Tüm dünya zorlu bir süreçten geçiyor. Biliyorsunuz bir salgın var. Bu salgından etkilenmemeniz için haftalardır evlerinizdesiniz. Belki sıkılıyorsunuz, arkadaşlarınızı özlediniz. Ama emin olun bu da geçecek. Bu zamanı en güzel şekilde değerlendirin, derslerinize çalışın, etkinlik yapın, kitap okuyun. Bu virüs salgını geçtiğinde çok daha güzel bayramları birlikte büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Başkan amcanız olarak bunun sözünü şimdiden veriyorum” diye konuştu. Başkan Çerçi’ye AK Parti İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Başkan Yardımcıları N. Elif Binici ve Musa Dirik eşlik etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz