Emlak ve İstimlak Müdürlüğü
Suat Yakupoğlu
01.05.1971 Manisa’da doğumludur. Evli 2 çocuk babasıdır. İlk orta öğrenimini Manisa’da tamamlamıştır. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi son sınıf öğrencisidir. 2 Kasım 1998 de Manisa belediyesinde memuriyete bilgisayar işletmeni olarak göreve başlamıştır. 2014 büyükşehir kanunu ile birlikte yeni kurulan belediyemize geçmiştir burada vezne biriminde şef olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında emlak müdürü olarak göreve devam ekmektedir.
HABERLER


 • Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi

  Yunusemre Belediyesi’nde Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri başladı. Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri;Yunusemre Belediyesi veznesinden nakit veya kredi kartıyla, www.yunusemre.bel.tr online işlemler menüsünden ve Halk Bankasının bütün şubeleri üzerinden ödeme yapabilir.Bilgi için (444 62 09) numaralı Çağrı Merkezini arayarak bilgi sahibi olunabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de 26 Taşınmaz Kiralama İhalesine Çıkarılıyor

  Yunusemre Belediyesi, 26 adet taşınmaz için kiralama ihalesi yapacak. 5 Nisan 2017 Çarşamba günü yapılacak ihaleye katılmak isteyenler 4 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi'ne başvurabilecek. Yunusemre Belediyesi, ilçedeki 26 adet taşınmaz için kiralama  ihalesi yapacak. 5 Nisan 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, % 3 geçici teminat bedeli yatırdığına dair makbuz, taşınmazı ne amaçla kullanacağına dair dilekçe, ihaleye tüzel kişilik adına katılacaksa oda sicil kaydı, ticaret sicil gazetesinin sureti ve imza sirküleriyle 4 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlar hangi yerlerin kiralanacağını belediyenin resmi sitesi www.yunusemre.bel.tr adresinin duyurular bölümünden öğrenebilecek.Kiralık Taşınmaz Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız...

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de 41 Adet Taşınmaz Satışa Çıkıyor

  Yunusemre Belediyesi, 41 taşınmazı ihaleyle satışa çıkarıyor. İhaleye katılmak isteyenlerin 28 Mart Salı Günü tarihine kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne talep edilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekiyor.Yunusemre Belediyesi 41 adet taşınmazı ihaleyle satışa çıkarıyor. İhaleye katılmak isteyenlerin evraklarını ihale tarihinden bir gün önce Yunusemre Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor. Yunusemre Belediyesi ilçeye bağlı Osmancalı, Ortaköy, Pınarköy, Asmacık, Muslih ve Karaahmetli Mahallesi’nde toplam 41 adet arsayı satışa çıkarıyor. 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyenler; taşınmaz mal satış şartnamesi, şartname alındı makbuzu, geçici teminata ilişkin belge, ikametgah belgesi, gerçek kişilerin TC kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı, tüzel kişilerin vergi numarasını gösteren vergi kimlik kartı, özel hukuk tüzel kişilerinin belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya sicilinin kayıtlı bulunduğu ticaret ve sanayi odasından yahut benzeri meslek kuruluşlarından ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri, kamu tüzel kişilerinin ise şartname alındı makbuzu, ikametgah belgesinden ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile yetkili olduğunu gösterir belge düzenlemeleri gerekiyor. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyen kişilerin belgelerini 28 Mart Salı günü saat 16.30’a kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralama birimine teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla iletmeleri gerekiyor.Taşınmaz listesine ulaşmak için tıklayınız.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Vezneler Hafta Sonu Da Açik

  Yunusemre ilçesine Yunusemre İlçesine ait Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergileri 2. taksitinin ödemelerinde mükelleflerin mağdur olmaması için Yunusemre Belediyesi’nde vezneler hafta sonu da açık olacak. Yunusemre İlçesine ait Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergileri 2. taksitinin ödemeleri sürüyor. Yunusemre Belediyesi’nde vezneler, hafta içi ödeme imkânı bulamayan vatandaşlar için haftasonu da tam mesai yapacak. Ödemelerin 30 Kasım Çarşamba Günü mesai bitiminde sona ereceğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ödemelerini son güne bırakmamalarını istedi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız ödemelerini tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. 30 Kasım 2016 tarihinden sonra yapılacak ödemelerde Emlak Vergileri ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergileri’ne gecikme faizi uygulanacak. Çalışan mükelleflerimizin mağduriyet yaşamaması için tahsilat servisimiz haftasonu da tam mesai yapacak” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Başladı

  Yunusemre ilçesine ait emlak ve işyerlerine yönelik çevre temizlik vergisinin 2. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 30 Kasım Çarşamba Günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi tahsilat servisine yapabilecek. Her yıl iki eşit taksit olarak tahsil edilen emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemeleri başladı. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için vergilerini zamanında ödemeleri konusunda uyaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ödemelerin 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar yapılması gerektiğini belirtti. Başkan Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediyemizde emlak ve işyerlerine yönelik çevre temizlik vergisinin 2. taksit ödemeleri başladı. Vatandaşlarımız ödemelerini tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. 30 Kasım 2016 tarihinden sonra yapılacak ödemelerde Emlak Vergileri ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergileri’ne gecikme faizi uygulanacaktır. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz