Emlak ve İstimlak Müdürlüğü
Suat Yakupoğlu
01.05.1971 Manisa’da doğumludur. Evli 2 çocuk babasıdır. İlk orta öğrenimini Manisa’da tamamlamıştır. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi son sınıf öğrencisidir. 2 Kasım 1998 de Manisa belediyesinde memuriyete bilgisayar işletmeni olarak göreve başlamıştır. 2014 büyükşehir kanunu ile birlikte yeni kurulan belediyemize geçmiştir burada vezne biriminde şef olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında emlak müdürü olarak göreve devam ekmektedir.
HABERLER


 • Emlak Vergisi 2.Taksit Ödemeleri Başladı

  Yunusemre ilçesine ait emlak ve çevre temizlik vergisinin 2. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 30 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar yapabilecek. Her yıl iki taksit olarak tahsil edilen emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemeleri başladı. Mükelleflerin herhangi, bir mağduriyet yaşamaması adına ödemelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 2. taksit ödemeleri başladı. Vatandaşlarımız ödemelerini Halkbank şubeleri, belediye tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. 30 Kasım 2018 tarihinden sonra yapılacak ödemelerde emlak ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi’ne gecikme faizi uygulanacağı için mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 30 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekiyor.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Yapılandırma Başvuruları Başladı

  Yunusemre Belediyesi, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşları uyardı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada vergi borcu olan mükelleflerin 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar belediyeye başvurmaları gerektiğine dikkat çekildi. Maliye Bakanlığının Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin 7143 Sayılı Kanun Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. 31 Mart 2018 ve önceki dönemlere ait ödenmesi gereken vergiler ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları, yeniden yapılandırma kapsamında olacak. Yunusemre Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada vergi borcu olan mükellefleri uyarırken; yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların 31 Temmuz Salı Günü mesai bitimine kadar belediyeye başvurmaları gerektiğine vurgu yaptı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Maliye Bakanlığının vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 31 Mart 2018 ve önceki dönemlere ait ödenmesi gereken vergiler ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları, yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızın başvurularını almaya başlandı. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi içinde, tamamen ya da ikişer aylık dönemeler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi mümkün olacak. İlk taksit ödeme süresi, 1 Ekim Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecek. 18 taksit yanında, 6, 9 ve 12 eşit taksitte ödeme seçenekleri de bulunacak. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 444 62 09 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilir. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükelleflerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için zamanında başvurmaları önemle rica olunur.”

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de 39 Taşınmaz Satışa Çıkarılıyor

  Yunusemre Belediyesi 39 adet taşınmazı ihaleyle satışa çıkarıyor. İhaleye katılmak isteyenlerin evraklarını ihale tarihinden bir gün önce Yunusemre Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor.  Yunusemre Belediyesi ilçeye bağlı Horozköy, Keçiliköy, Bağyolu, Üçpınar, Küçük Sümbüller, Gülbahçe, Davutlar, Osmancalı, Yuntdağ Yenice, Süngüllü, Mahallesi’nde toplam 39 adet arsayı satışa çıkarıyor. 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek ihalelere katılmak isteyenler; taşınmaz  mal satış şartnamesi, şartname alındı makbuzu, geçici teminata ilişkin belge(taşınmaz muhammen bedelinin en az yüzde 3 oranında geçici teminat alınacaktır), ikametgah belgesi, gerçek kişilerin TC kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı, tüzel kişilerin vergi numarasını gösteren vergi kimlik kartı, özel hukuk tüzel kişilerinin belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya sicilinin kayıtlı bulunduğu ticaret ve sanayi odasından yahut benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri, kamu tüzel kişilerinin ise şartname alındı makbuzu, ikametgah belgesinden ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile yetkili olduğunu gösterir belge düzenlemeleri gerekiyor. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyen kişilerin belgelerini ihale tarihinden bir gün önce saat 16.30’a kadar Yunusemre Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralama birimine teslim etmeleri önemle rica olunur. İhalelere ilişkin listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.TAŞINMAZ LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  DEVAMINI OKU
 • Emlak Verginizi Ödemeyi Unutmayın

  Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 31 Mayıs Perşembe Günü mesai bitimine kadar yapabilecek. Yunusemre ilçesi emlak ve çevre temizlik vergisi 2018 yılı 1. taksit ödemelerinde tahsilatlar başladı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak ve  çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Vatandaşlarımız ödemelerini Halkbank şubeleri, belediye tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 31 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.”

  DEVAMINI OKU
 • 51 Adet Taşınmaz Satış İhalesi

  Horozköy, Gülbahçe, Otmanlar, Seyitli, Süngüllü, Asmacık, Osmancalı, Pınarköy, Davutlar, Yuntdağyenice Mahallelerinde bulunan 51 Adet Taşınmaz 10.04.2018tarihinde satışa çıkarılacaktır. Son Başvuru Tarihi: 09.04.2018 Bilgi için : Emlak ve İstimlak MüdürlüğüDetaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz