Basın Yayın Müdürlüğü
Volkan ÖZAK
-
HABERLER


 • Yunusemre’den Önemli Duyuru

  Manisa’da etkili olan aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Yunusemre Belediyesi ana yerleşke binalarında meydana gelen su baskınından dolayı dilekçe, imar, tahsilat vb. bazı hizmetler kısa süreliğine aksadı. Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Kalkan ile beraber olayın yaşandığı alanda incelemede bulunan Başkan Çerçi, “Gece aşırı lodos ve şiddetli yağmur yağmıştı. Hizmet binalarımızın güneyinde bulunan Batı Kışla ile sınırı oluşturan duvarın bir bölümü yıkıldı. Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz” dedi. Şiddetli fırtına ve yağış Manisa’yı olumsuz etkiledi. Aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Yunusemre Belediyesi ana yerleşke hizmet binalarının güneyinde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası (Batı Kışla) ile sınırı oluşturan duvarın bir bölümü yıkıldı. Askeriye içerisinde biriken su ve çamur duvarın yıkılmasıyla birlikte belediye hizmet binalarının zemin katlarına girerek elektrik ve bilgi işlem sistemlerini kullanılamaz hale getirdi. Olayın oluşmasıyla birlikte sorunu çözmek için belediye ekipleri teyakkuza geçti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan ile beraber alanda incelemede bulundu. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sizin de gördüğünüz gibi batı kışla hemen komşumuz. Orayla aramızdaki duvar arkasında belirli bir su birikmesi olmuş. Gece aşırı lodosla birlikte şiddetli yağmur yağmıştı. Yaklaşık 50 yıllık olan bu duvar su birikintisine dayanamamış ve gece göçmüş. Duvarda yaklaşık 45 metre uzunluğunda bir göçük var. Bu göçükten sonra oradan bir hayli sel gelmiş bahçemize. O sırada hem İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz hem ana binamızda zemin katlara su ve çamur dolmuş. Arkadaşlarımız gece hemen elektrikleri keserek müdahale etti. Sular boşaltılıyor tahliye ediliyor. Tugay Komutanımız az önce ziyaret etti. Göçük olan yeri beraber inceledik. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları konuştuk. Bilgi işlem ve elektrik kabloları hasar görmüş. Yarına kadar bazı birimlerimizde hizmet veremiyoruz. Çok büyük bir hasar yok. Yarına kadar burada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yıllar önce biz Milli Savunma Bakanlığımızdan buradaki yol ile ilgili projemizi onaylatmıştık. Onun protokol ve çalışmaları devam ediyor. Çok hızlı bir şekilde bitireceğiz. Su tahliyelerine bakarak aşırı yağmurlarda sel olmaması yönünde zemin tahliye drenaj çalışmaları yapılacak. Burada büyük bir meydan projesini de belediye ve kaymakamlık hizmet binalarıyla birlikte hayata geçirmek için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 2 sene içerisinde burada çok güzel bir projeyi Manisa’ya kazandıracağız” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • ÖNEMLİ DUYURU

  İlimizde etkili olan aşırı yağış ve fırtına nedeniyle belediye hizmet binalarımızın güneyinde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası (Batı Kışla) ile sınırı oluşturan duvarın bir bölümü yıkılmış ve biriken su hizmet binalarımızın zemin katlarına girerek elektrik ve bilgi işlem sistemlerimizi kullanılamaz hale getirmiştir. Ekiplerimiz geceden bu yana sorunu çözmek için çalışıyor. Belediyemizde bugün (13.01.2021) dilekçe, imar, tahsilat vb. bazı hizmetler verilemeyecektir. Vatandaşlarımızdan bu işlemler için bugün belediyemize yorulmamalarını rica eder birçok işlemi resmi internet sitemiz olan www.yunusemre.bel.tr üzerinden online olarak yapabileceklerini hatırlatırız. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Anneleri Evlerinde Ziyaret Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, korona virüs nedeniyle bu yıl buruk geçen Anneler Gününde evde kalan anneleri unutmadı. Başkan Çerçi, anneleri evlerinde ziyaret edip anneler gününü kutlayarak hediyeler takdim etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu yıl korona virüs (kovid-19) nedeniyle evlerinde kalan anneleri unutmadı. Anneleri evlerinde ziyaret eden Başkan Mehmet Çerçi, Anneler Gününü kutladı. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde Başkan Yardımcısı Musa Dirik eşlik etti. Annelere hediyeler veren ve kendisinden istekleri olup olmadığını soran Başkan Çerçi, varsa taleplerini tek tek not aldı. Akmescit, Topçuasım, Yenimahalle, Barbaros, Hafsasultan ve Uncubozkoy Mahallelerindeki anneleri ziyaret eden Başkan Çerçi, annelerle sohbet etti. Başkan Çerçi, yaptığı açıklamada “Bu yıl korona virüs nedeniyle anneler gününü biraz buruk geçiriyoruz. Annelerimizin kendilerini yalnız hissetmemesini istedik. Onları evlerinde ziyaret ederek anneler günlerini kutladık. Onların yüzündeki tebessüm her şeye değer. Aklımda kalan isimlerden Fatma, Mürvet, Huriye, Bahriye, Güngör, Filiz annelerimizi ve birçok vatandaşımızı ziyaret ettik. İnşallah bu korona virüs sürecini atlattıktan sonra vatandaşlarımızla daha rahat birlikte olacağımız günleri hasretle bekliyoruz. Bu vesileyle tüm annelerimizin gününü kutluyorum” dedi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren anneler Başkan Çerçi ve Yunusemre Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE’DE 4 GÜN PAZAR KURULACAK

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını dolayısıyla Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, pazaryerlerinde düzenleme gerçekleştirdi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması dolayısıyla yeni düzenleme kapsamında Yunusemre’de 4 gün pazar kurulacak.Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla; haftasonu sokağa çıkma yasağı da dâhil alınan tedbirler kapsamında Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Yunusemre İlçesinde pazaryerlerinin günlerinde değişikliğe gidildi. Alınan karar kapsamında Yunusemre’de sebze-meyve pazarları; Pazartesi günü Horozköy Pazaryerinde,Salı günü Yunus Emre Millet Çarşısı’nda,Çarşamba günü Laleli Pazaryerinde,Cuma günü Muradiye Pazaryeri ve Yunus Emre Millet Çarşısı’nda kurulacak. Pazaryerine alışveriş yapmaya gelen esnaf ve vatandaşların maske takmaları zorunlu olacak. Pazaryerlerinde tezgâhlar 3 metre aralıklarla konumlandırılacak. Pazarın kurulacağı günlerde, pazaryerine kontrollü giriş çıkışların sağlanması için belirlenen noktalar haricinde diğer tüm alanlar kapatılacak. Pazaryerlerine, içerideki esnaf sayısının 2 katı vatandaş alınacak; alışverişini yapanlar çıktıktan sonra sıradaki vatandaş içeriye alınarak pazaryerinde sürekli aynı sayıda vatandaş bulunmasına özen gösterilecek. Belirlenen pazaryeri giriş noktalarında vatandaşların beklemesi için oluşturulacak koridorlarda 2 metre aralıklarla beklenmesi sağlanacak. Salı ve Cuma Günleri Millet Çarşısında açılacak olan pazaryerine ulaşım için önceki haftalarda olduğu gibi belirli mahallelerden hijyen önlemlerine uygun şekilde ücretsiz servis seferleri düzenlenecek. Ayrıca Çarşamba günü kurulacak Laleli Pazarı için Karaköy semtinden ücretsiz servis hizmeti de yine Yunusemre Belediye’nce yapılacak.

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE’DE 6 GÜN PAZAR KURULACAK

  PAZARYERLERİNDE TEDBİRLER ARTTIRILDI Yunusemre Belediyesi tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgının dolayısıyla pazaryerlerinde önlemlerini genişletti. Pazaryerlerinde İnsan sirkülasyonunun azalması için haftanın 6 günü pazar kurulacak. Vatandaşların alışveriş yaparken maske takmaları da zorunlu olacak. Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında önlemlerini arttırdı. Alınan tedbirler kapsamında; İlçede Karaköy Pazaryerinde Pazartesi ve Çarşamba günleri, Yunus Emre Millet Çarşısı’nda Salı ve Cuma günleri, Laleli Pazaryerinde Cumartesi günü, Horozköy ve Muradiye Pazaryerinde pazar günü pazar kurulacak. Pazaryerine alışveriş yapmaya gelen esnaf ve vatandaşların maske takmaları zorunlu olacak. Pazaryerlerinde tezgâhlar 3 metre aralıklarla konumlandırılacak. Pazarın kurulacağı günlerde, pazaryerine kontrollü giriş çıkışların sağlanması için belirlenen giriş çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar kapatılarak kontrolsüz giriş çıkışlar engellenecek. Pazaryerlerine, içerideki esnaf sayısının 2 katı vatandaş alınacak; alışverişini yapanlar çıktıktan sonra sıradaki vatandaş içeriye alınarak pazaryerinde sürekli aynı sayıda vatandaş bulunmasına özen gösterilecek. Belirlenen pazaryeri giriş noktalarında vatandaşların beklemesi için oluşturulacak koridorlarda 2 metre aralıklarla beklenmesi sağlanacak. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz