06.03.2017
Yunusemre’de Hak Sahipleri Sözleşmeleri İmzalamaya Başlıyor
Manisa’nın en büyük toplu konut projesi olan 5 bin 500 Konutluk Yunuskent Projesi’nin ilk etabında ödemeler 1 Şubat Çarşamba günü başlıyor. Hak sahiplerinin, Halk Bankası Mesir Şubesi’nde gerçekleştirilecek sözleşme öncesi nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ön peşinat dekontu ile Yunusemre Belediyesi’ne başvurması gerekiyor.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin ülkenin prestijli projeleri arasında gösterdiği, Manisa’da konut sıkıntısını ortadan kaldıracak 5 bin 500 Konutluk Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında hak sahipleri, 1 Şubat - 7 Nisan 2017 tarihleri arasında dairelerinin yer aldığı blok için belirlenen günde Halk Bankası Mesir Şubesi’ne (Ayn-ı Ali Mahallesi 8 Eylül Cd. No: 100/A - Halil Yurtseven İlköğretim Okulu karşısı) giderek sözleşme imzalayacak. Hak sahipleri, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ön peşinat dekontu, başka birinin işlemleri yapması durumunda noterden onaylı vekaletname, hak sahibinin vefatı durumunda ise varislerin veraset ilamıyla sözleşme öncesi Yunusemre Belediyesi’ne başvurması  gerekiyor. 
HAK SAHİPLERİNİN SÖZLEŞME ÖNCESİ BELEDİYEYE GELMELERİ GEREKİYOR
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hak sahiplerinin sözleşme gününü dikkatle takip etmeleri gerektiğini hatırlattığı açıklamasında, “Manisamızda konut sorununu ortadan kaldıracak 5 bin 500 Konutluk Yunuskent Toplu Konut Projemizin ilk etabına başladık. Akgedik’te bloklar hızla yükselirken; yaptığımız 2 kurayla hak sahiplerimizi, hangi blok ve dairede oturduklarını belirlemiştik. Hak sahiplerimizin sözleşme dönemi başlıyor. 1 Şubat – 7 Nisan 2017 tarihleri arasında Halk Bankası Mesir Şubesi’nde kendileri için belirlenen günde sözleşme için gereken evraklarla birlikte giderek sözleşmelerini imzalayabilirler. Hak sahipleri, sözleşme imzalanmadan önce nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ön peşinat dekontuyla Halkla İlişkiler Müdürlüğü birimimize başvurmaları gerekiyor. Hak sahibi vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyet yaşamamak için sözleşme günlerini dikkatle takip etmeliler” ifadelerini kullandı. 
LİSTELER BELEDİYE VE TOKİ’NİN SİTESİNDE YAYINLANIYOR 
Hak sahipleri; konut fiyatı, peşinat, vade oranı ve taksitler ile ne zaman sözleşme yapacaklarına ilişkin listeye TOKİ’nin resmi web sitesi www.toki.gov.tr ile Yunusemre Belediyesi resmi sitesi www.yunusemre.bel.tr adresinden ulaşabilir. 
İŞTE İSTENİLEN BELGELER; 
1- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi2- Başvuru Formu 3- Ön peşinat dekontu 4- Başka birinin işlemleri yapması durumunda Noter’den onaylı vekaletname 5- Vefat durumunda Veraset İlamı 

Soru ve Görüşleriniz