14.07.2021
'Ülkemizin Bölünmesine İzin Vermeyeceğiz'

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda bu günün önemine atıfta bulunarak “Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Çerçi, 5 yıl önce hainlerce yapılmak istenen darbe girişimine Türk Milleti’nin tek yürek olarak fırsat vermediğini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “5 yıl önce 15 Temmuz günü, devletimizin içerisine sızan çeteler darbe yapmaya kalkıştı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızı alanlara davet etmesiyle on milyonlar sokağa döküldü. Türk Milleti o gece darbecilere karşı durdu. O gün 251 vatandaşımız şehit olurken; 2 bin 196 vatandaşımız da gazi oldu. Yurtdışında bazı gizli şebekelerle irtibatlı olan bu hainler millet tarafından o gün bertaraf edildi. İnşallah bu ülkede bir daha milletin iradesine kasteden sapkın zihniyetler olmayacak. Millet ve devlet olarak bunun üstesinden geldik. Bundan sonra da devletin içerisinde bu tarz yapılar yer bulamayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde o gün bu zihniyeti nasıl yok ettiysek, bundan sonra da ülkemize kasteden her türlü terör odakları yok edilecektir. Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Milli irademizi ve egemenliğimizi kimseye teslim etmeyeceğiz.”

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Manisa’da da etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler saat 10.00’da Manisa şehitliğinde başlayacak.

 

Programın diğer ayrıntıları ise şöyle:

 

10.30                         15 Temmuz Konulu Karikatür Sergisi (15 Temmuz Demokrasi Meydanı)

11.00                         15 Temmuz Şehitleri Adına 251 Fidan Dikimi (Şehzadeler Bilim ve Sanat Merkezi)

12.00                         15 Temmuz Gazisinin Ziyaret edilmesi

12.30                         Şehitler İçim Mevlit (Hatuniye Camii)

14.30                         15 Temmuz Fotoğraf Sergisi (Kültür Merkezi Fuayesi)

15.00                         Türkiye Geçilmez Konulu Panel (Kültür Merkezi Lale Salonu)

20.00                         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı (Cumhuriyet Meydanı)

00.13                         Tüm Camilerde Selaların Okunması

 

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.