07.03.2017
Ortaköy Güreş Festivaline Hazırlanıyor

Bu yıl 2.si düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi organizasyonun yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ilçeye modern bir festival alanı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.  

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 9 Nisan Pazar Günü Ortaköy Mesire Alanında Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi incelemelerde bulundu. İncelemede Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Belediye Meclis Üyeleri İsmail Kadıoğlu, Mustafa Gürler, Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz, ve ilgili birim müdürleri eşlik etti.

BAŞKAN ÇERÇİ ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çerçi, festivalle ata sporumuz olan güreşe ilgiyi arttırmak istediklerini dile getirdi. Başkan Çerçi açıklamasında, “9 Nisan Pazar günü Ortaköy Mesire Alanında Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin ikincisini düzenleyeceğiz. Bu organizasyonumuzu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bunun için de alanda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Çevre düzenlemesi, tribünleri ve diğer ihtiyaç alanlarıyla modern bir festival alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Tüm hemşerilerimizi festivalimize bekliyoruz” diye konuştu. 

Soru ve Görüşleriniz