10.02.2017
Bakan Arslan, Başkan Çerçi’yi Kutladı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı makamında ağırladı. Başkan Çerçi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Bakan Arslan, ilçe sınırları içerisinden geçecek yüksek hızlı tren hattı konusuna da atıfta bulunarak, “Yüksek hızlı tren güzergahında belediyemizin hangi ihtiyaçları varsa karşılayacağız” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Bakan Arslan’a Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir ile İsmail Bilen eşlik etti. Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri ile bürokratların da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Bakan Arslan’ı Yunusemre’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

YÜKSEK HIZLI TREN KONUSUNDA DESTEK İSTEDİ

Yaptıkları çalışmalar hakkında Bakan Arslan’a bilgi veren Belediye Başkanı Çerçi, ilçe sınırları içerisinden geçecek hızlı tren hattı konusunda Bakan Arslan’dan destek istedi. Başkan Çerçi, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız Türkiye’nin en büyük yatırımcı kurumlarından bir tanesi. Biz de büyükşehir yasasından sonra kurulan 2 yeni merkez ilçeden birisiyiz. İlin en büyük ilçesiyiz. Yaklaşık 220 bin nüfusumuz var. Organize Sanayi Bölgemiz ve üniversitemizle yoğun göç alan bir ilçeyiz. İlçemizde faaliyette bulunan sanayilerde 65 bin insanımız çalışıyor. İzmir’den ilçemize günde ortalama 15 bin çalışan geliyor. Bir o kadar da üniversitede okuyan öğrenci sirkülasyonu var. Tarım ve sanayinin gelişmiş olduğu bir ilçeyiz. Yeni bir belediye olmamızdan kaynaklanan sorunlarımız var. Beklentilerimiz büyük. İlçemizin Muradiye Mahallesinden geçen hızlı tren hattı var. Bu konuda da yardım istiyoruz. Bizler ilçemizin gelişmesi için belediye olarak çalışıyoruz. Toplu konut, kentsel dönüşüm, modern pazaryeri, kent meydanı gibi güzel projelerimiz var. Bakanlık olarak ilgili konularda sizlerden de destek görüyoruz. Duyarlılığınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor; çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” diye konuştu.

‘ÇALIŞMALARINIZDAN HABERDARIZ’

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise Belediye Başkanı Çerçi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirtti. Başkan Çerçi’yi kutlayan Bakan Arslan, “Başkanımızın yaptığı çok değerli işler var. Şunu belirtmek isterim ki yaptığınız çalışmalardan haberdarız. Eminim ki şu an yaptıklarınızın 10’da birinden dahi bahsedemediniz. Özellikle Manisa’dan geçecek yüksek hızlı tren güzergahında belediyemizin hangi ihtiyaçları varsa karşılayacağız. Çünkü belediyelerimizin çalışmalarına katkı sağlamamız gerekiyor. Amacımız Manisalıların hayatını kolaylaştırmak. Bu konuda çalışma arkadaşlarım üzerine düşen görevi yapıyor. Başkanım da, Manisalılar da bu konuda rahat olsun. Bu projeleri de çok hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Değerli başkanımıza yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Başkanım bilsin ki bakanlık olarak üzerimize her ne düşüyorsa sayın milletvekillerimizin paylaştığı her konuyu sonuna kadar takip edip gereğini yaparız. Gerek yüksek hızlı trenin yapılmasıyla ilgili gerek şehirden geçtiğinde hayatı kolaylaştıracak noktaları yapacağız. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Manisa’ya sıklıkla gelemesek de milletvekillerimizle sıklıkla görüşüyoruz. Belediyemize, çalışma arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

BAKANA MESİR SEPETİ VE TABLO HEDİYE ETTİ

Ziyarette Başkan Çerçi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanına günün anısına teship sanatının güzel bir örneğinin sergilendiği tablo ile kentin simgesi olan mesir macunu ve ürünlerinin yer aldığı çeşitli hediyeler takdim ederken; Bakan Arslan Yunusemre Belediyesi anı defterini imzaladı. 

Soru ve Görüşleriniz