• Güzelyurt Mahallesi Modern Kapalı Pazaryeri Projesi

  Güzelyurt mahallesine 8000 m2 taban oturma alanına sahip kapalı pazaryeri yapılacaktır. Pazaryeri bodrum katıyla beraber 5 katlı ve betonarme prefabrik olarak yapılacaktır. Cephe süslemelerinde prekast yapı malzemesi kullanılacaktır. Bodrum katında 160 binek ve 24 kamyonet olacak şekilde 184 araçlık otopark bulunmaktadır. Zemin katında 4800 m2 alana sahip pazar yeri bulunmaktadır ayrıca  zemin katı 140, asma katı 140 m2 toplamda en az 280 m2 olacak şekilde 12 adet dükkan yapılacaktır. 1. Katında 6800 m2 Pazar yeri ve zemin katla bağlantıyı sağlayan yaya rampaları, 2’si yük asansörü olmak üzere toplam 6 asansör  bulunmaktadır. 2. Katta 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya, 4 sınıf, 4 atölye, serfi salonu, fuaye, etkinlik salonu bulunmaktadır. Zemin kattan pazaryerine 4 ayrı noktadan giriş yapılabilmektedir.  

  DEVAMINI OKU
 • Mesir Tabiat Parkı 2.Kısım Sosyal Tesisleri Projesi

  Mesir Tabiat Parkı’nın üst kısmındaki alana vatandaşlarımıza hizmet vermesi amacıyla 4 adet sosyal tesis binası yapılması planlanmıştır. 335 m2 alana sahip sanat atölyesi binasında bayanlara yönelik kurslar düzenlenmesi amacıyla atölyeler yapılacaktır. 335 m2’lik müze olarak kullanılacak ve içerisinde Manisa’ya özgü yöresel kıyafetlerin sergileneceği Manisa Evi binası yapılacaktır. 515 m2 alana sahip konaklama amacıyla kullanılacak misafirhane binası ile 570 m2’lik sosyal tesis ve kafeterya binası da yapılacaktır. Alanda 41 araçlık otopark, mesire yerleri ve şelale bulunmaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • Muradiye Mahallesi Meydan Projesi

  Yunusemre ilçesi, Muradiye Mahallesi, Muradiye belediye hizmet binasının önünde bulunan 4300 m2'lik alan belediyemizce yeniden düzenlenerek meydan haline getirilmiştir. Meydan içerisinde 19 araçlık otopark, bay ve bayan tuvaleti, çocuk oyun alanı ve muhtarlık binası bulunmaktadır. Meydana peyzaj düzenlemesi yapılarak yeşil alanlar oluşturulmuş ve halkın oturup zaman geçirebileceği yerler yapılmıştır. 2016 yılında projelendirilen meydan 2017 yılında hizmete açılmıştır.  

  DEVAMINI OKU
 • Spil Mahallesi Kültür ve Taziye Evi

  Yunusemre Belediyesi,  Spil Mahallesi Kültür ve Taziye Evi bitmiş olup halkın hizmetine açılmıştır. Zemin kat  alanı 138 m2 olup içerisinde 93 m2 alana sahip eğitim ve taziyelerin yapılacağı çok amaçlı salon bulunmaktadır. 1.kat 135 m2 alana sahip olup imam evi olarak kullanılmaktadır. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Kentsel Dönüşüm Ofisi

  KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİLaleli-Mesir-Lalapaşa ve Mutlu Mahallelerinde yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kullanılmak amacıyla Laleli Mahallesinde pazaryerinin yanına 347 m2 kapalı alana sahip Yunusemre Belediyesi Kentsel Dönüşüm Ofisi yapıldı. 30 Mart 2017 tarihinde Belediye Başkanımız Dr. Mehmet ÇERÇİ tarafından açılışı yapılan ofiste vatandaşlarımıza Kentsel Dönüşümle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. Ayrıca vatandaşlarımıza Kentsel Dönüşümle ilgili soru ve sorunlarında Hafta içi 08:00-17:00 mesai saatleri arasında yetkili personellerimiz tarafından bilgilendirme hizmeti de  verilmektedir. Kentsel dönüşümle ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz...

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz