• Gençlik Haftası'nda Doyasıya Futbol Oynadılar

  Yunusemre Belediyespor Kulübü futbol altyapı sporcuları, Gençlik Haftası’nda antrenman maçları yaparak eğlendi. Evrenos Kasap Emin Kaçar Spor Tesislerinde Gençlik Haftası Antrenman Turnuvası’na Murat Germen, Manisaspor, Şehitler Okul ve Yunusemre Belediyespor Kulübü’nün 2007 doğumlu sporcuları katıldı. Yunusemre Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Can, Yunusemre Belediyespor Bireysel Spor Sorumlusu Güliz Onater Yunusemre Belediyespor Kulübü Altyapı Koordinatörü Ethem Salih Aytaş, Kulüp antrenörleri turnuvayı izleyenler arasındaydı. Evrenos Kasap Emin Kaçar Spor Tesisleri’nde futbol oynayan sporcular, günü mutlu ve eğelenerek tamamladı. Sporcular günün sonunda Türk Bayrağı açarak da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Hanım Lokalleri Eğitime Başladı

  Tam kapanma döneminde eğitimlere ara veren Yunusemre Belediyesi meslek edindirme kurslarında kurslar yeniden başladı. Yunusemre Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği meslek edindirme kursları, Koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında eğitim faaliyetlerine ara vermişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında hanım lokallerinde yüz yüze eğitimler yeniden başladı. Meslek edindirme kurslarında koronavirüs tedbirleri sıkı sıkıya uygulanırken, hanımlar da eğitimlerine devam ediyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulan hanım lokallerinde hanımlar hem sosyalleşiyor hem de yeni hobiler ediniyor. 2020 yılında zor bir dönemi geride bıraktıklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hanımlarımızın yeni uğraşlar edinmesine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına önem veriyoruz. Kurduğumuz lokallerimizde yeni bir hobi edinmek, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen hanımlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Salgının seyrinin düşüşe geçmesi ve bakanlığımızın kararı ile koronavirüs tedbirlerine sıkı sıkıya uyarak eğitimlerimize tekrar devam ediyoruz. Amacımız vatandaşımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreliler 19 Mayıs Coşkusunu Doyasıya Yaşadı

  Yunusemre  Belediyesi ilçede yaşayan vatandaşlara 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu yaşattı.  Belediye ekipleri sesli araç ile bayrama özel şarkılar ve şiirlerle cadde ve sokakları gezdi. Esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Yunusemre Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda vatandaşların bayram coşkusunu yaşamasını sağladı.  Bayrama özel şiirler ve şarkıları sesli araç ile ilçede gezdiren ekipler, esnafa ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sesli aracımız ilçemizde dolaşarak şiirler ve şarkılar ile vatandaşlarımıza bayram coşkusunu yaşattı. Şanlı Türk bayrağımızı esnafımıza ve vatandaşlarımıza hediye ettik. Gençlerimizin bayram coşkusuna ortak olduk. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor; milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Sporcular Bayramlarını Coşkuyla Kutladı

  Yunusemre Belediyespor Kulübü sporcuları çektikleri videolarla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Yunusemre Belediyespor Kulübü sporcuları koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı evlerinde kutladı. Gençlik Haftası kapsamında evlerinde egzersiz etkinliklerine devam eden sporcular, evlerini Türk bayraklarıyla donatırken; şiirler okudu. Çektikleri videolarla bu günün önemine vurgu yapan sporcular bir araya gelmek için gün sayıyor.  

  DEVAMINI OKU
 • 'Gençlerimiz Geleceğimizdir'

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güveniyoruz ” diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Çerçi, yayımladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’dan yakılan kurtuluş meşalesinin 102. yılını kutluyoruz. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak milli mücadelenin fitilini buradan ateşledi. Yaklaşık 3.5 yıl süren milli mücadelemiz başarıyla sonuçlandı. İşgal edilen vatan toprakları düşmanlardan arındırıldı. Allah kurtuluş mücadelemizde şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Kurtuluş mücadelesinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bugünlere geldik. Yunusemre Belediyesi olarak gençlerimizi önemsiyor, onlar için güzel projeleri hayata geçiriyoruz. Gençlik akademimiz, gençlik eğitim merkezlerimiz, millet kıraathanemiz, spor kulübümüz ile gençlerimize hizmet veriyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Türk gençliğine güveniyoruz. İstikbalimiz onlara emanet. Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor; milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz