• Yunusemre'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Turnuvası Düzenlendi

  Yunusemre Belediyesi, Evrenos Kasap Emin Kaçar Futbol Tesislerinde U10 takımlarının katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Turnuvası düzenledi.   Yunusemre Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Turnuvası düzenledi. Evrenos Kasap Emin Kaçar Futbol Tesislerinde yapılan turnuvaya Altay, Altınordu, Manisa Futbol Kulübü, Yunusemre Belediyespor, Manisa Yıldızspor, Karabulut Spor Kulübü, AnkaSalihli Spor, Şehitler Spor Kulubü U10 takımlarından oluşan 8 kulüp katıldı. Futbol şöleni havasında geçen turnuvada çocuklar, veliler ve futbolseverler futbola doydu. Oldukça keyifli geçen turnuvanın sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramının önemi anlatılırken hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Turnuva birincisi takım olan Altınordu takımına birincilik kupasını Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Abdullah Can, ikinci olan Manisa Yıldızspor’a ikincilik kupasını Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Özer Şenoğlu verirken, üçüncü olan takım Karabulut Spor’a üçüncülük kupasını Yunusemre Belediyespor Sportif Direktörü Sedat Öngider Karabulut Spor Kulübü’ne verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • '30 Ağustos Türk'ün Vatan Aşkını Dünyaya Göstermiştir'

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "30 Ağustos, Türk'ün bağımsızlık mücadelesini, vatan aşkını dünyaya gösteren en önemli başarılarından biridir” diye konuştu. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 99 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin söz konusu bağımsızlığı olduğunda neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini vurguladı. Türk Milleti için Ağustos ayının zaferlerle dolu bir ay olduğuna vurgu yapan Başkan Çerçi mesajında; "6 Ağustos 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesiyle kapılarını açtığımız Anadolu’nun 30 Ağustos 1922’deki destan yazarak kazandığımız Büyük Taarruz ile Türk’ün yurdunu kimseye vermeyeceğini kanıtlamıştır. 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk'ün bağımsızlık mücadelesini, vatan aşkını dünyaya haykıran en önemli başarılarından biridir. 99. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin imkânsızlıklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini yedi düvele göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı.   

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Zafer Bayramı Futbol Turnuvası Düzenlenecek

  Yunusemre Belediyesi, Evrenos Kasap Emin Kaçar Futbol Tesislerinde U10 takımlarının katılacağı 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Turnuvası düzenleyecek.   Yunusemre Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Turnuvası düzenleyecek. Evrenos Kasap Emin Kaçar Futbol Tesislerinde yapılacak turnuvaya Altay, Altınordu, Manisa Futbol Kulübü, Yunusemre Belediyespor, Manisa Yıldızspor, Karabulut Spor Kulübü, AnkaSalihli Spor, Şehitler Spor Kulubü U10 takımlarından oluşan 8 kulüp katılarak futbol şölenini doyasıya yaşayacak. Sabah 09.00’da başlayacak turnuvaya sporcu velileri ve futbol izlemek isteyen vatandaşlar katılabilecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Laleli'de Vatandaşlarla Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Laleli’de vatandaşlar tarafından verilen aşure hayrına katılan Başkan Çerçi, Kuyumcular Çarşı esnafları ile Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Yunusemre ve Şehzadeler İlçe Başkanlıklarının düzenlediği aşure hayırlarında vatandaşlar ile sohbet etti.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, haftalık mahalle ziyaretlerine Laleli ile devam etti. Cuma namazını Laleli Camisinde kılan Başkan Çerçi, namazın ardından esnaf ziyareti yaptı. Ziyaretlerde Belediye Başkanı Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel ve partililer eşlik etti. Esnaflarla sohbet eden Başkan Mehmet Çerçi onların talep ve temennilerini dinledi, bölgede belediyenin yürüttüğü çalışmaları anlattı. AŞURE HAYIRLARINA KATILDI  İlk olarak Laleli Mahalle sakinleri ve Laleli Muhtarlığı tarafından hazırlanan aşure hayrına katılan Başkan Çerçi, daha sonra Kuyumcular Çarşı esnafları ile MHP Yunusemre ve Şehzadeler İlçe Başkanlıkları tarafından hazırlanan aşure hayrına katıldı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den İki Aileye Erzak Desteği

  Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan iki engelli aileyi ziyaret ederek erzak ve hijyen kolisi desteğinde bulundu. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri ile Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, daha önce tekerlekli sandalye desteğinde bulunulan Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan iki aileye ziyarette bulundu. Ziyarete Yunusemre Belediye Meclisi Sosyal Yardım, Yaşlı, Engelli, Çocuk ve Kadın Komisyonu Üyeleri İsmet Akçay, Zühre Karabulut, Atilla Demir ve Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız katıldı. Ailelere hijyen ve erzak kolisi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren aileler, desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz