• Çocuklarımız Mutlu Olsun Diye 29 Parkımızı Yeniledik

  Türkiye’ye örnek projelere imza atan Yunusemre Belediyesi, 2021 - 2022 sezonunda ilçenin farklı noktalarındaki 29 parkta yenileme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma kapsamında 5 bin 500 metrekare alanın zemini yenilendi. Hayata geçirdiği projelerle takdir toplayan Yunusemre Belediyesi, ilçedeki  parklarda yenileme çalışmaları yapıyor. Gelecek nesillerin çocukluklarını doyasıya yaşayabilmesi için yeni parklar oluşturmanın yanı sıra mevcut parklarda da hummalı bir yenileme çalışması gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2021 - 2022 sezonunda 29 parkta zemin yenilemenin yanı sıra oyun gruplarının tamirini de tamamladı. Çalışmalar kapsamında ilçenin farklı mahallelerindeki 29 parkta 5 bin 500 metrekare alanda kauçuk zemin yenilemesi gerçekleştirildi. Yapılan çalışmada ayrıca bu parklardaki oyun gruplarının tamiratı da yapıldı. “YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLSUN” Çalışmalara ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, attıkları her adımda çocukların mutluluğunu düşünmeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Çerçi açıklamasında, “İlçemizin farklı noktalarındaki parklarımızda ekiplerimiz zemin yenileme çalışması gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yıpranan parklarımızda kauçuk zemin yenilemesi yaptı. 5 bin 500 metrekareden fazla bir alan kauçuk olarak kaplandı. Ayrıca parklarımızda bulunan oyun grupları da tamir edildi. Çocuklarımız ve onların yüzündeki tebessüm için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdüreceğiz. Yeter ki çocuklarımız mutlu olsun. Yazı güzel geçirsinler. Ekiplerimize de verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Tenis Yaz Sezonu Açıldı

  Yunusemre Belediyespor'da minik raketler, yaz sezonuna "merhaba" diyerek sezonu açtı. Sporun birçok branşında faaliyetlerini sürdüren Yunusemre Belediyespor, teniste yaz sezonunu açtı. Barış Alanı Açık Tenis Kortunda yaz sezonunun ilk startını veren Mavi Beyazlılar, yaz tatili süresince çocuk ve gençlere tenis eğitimi verecek. Kulüp Genel Koordinatörü Güliz Onater, antrenmanı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili Antrenör Beytullah Solmaz'dan bilgi alırken, sporculara güzel bir sezon diledi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Belediyespor Tenis Antrenörü Beytullah Solmaz, yaz mevsiminin gelişiyle haftanın 6 günü keyifli ve eğlenceli bir çalışma sürecinden geçeceklerini söyledi. Manisa'da tenisi sevdirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydeden Solmaz, tenis oynamak isteyen 6 yaş üzeri çocuk ve gençleri kulübün Yunusemre Belediyesinde devam eden yaz spor okulu kayıtlarına davet etti.

  DEVAMINI OKU
 • Çapaçarık'ta Çöp Toplama Etkinliği

  Yunusemre Belediyesi ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) üyeleri el ele verdi, Türkiye Çevre Haftasında Çapaçarık mevkisinde çöp toplama etkinliği düzenledi. Yunusemre Belediyesi, ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) üyeleri, Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla Çapaçarık mevkisinde çöp topladı.  Etkinliğie Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan, ÇEKUD Manisa Şubesi Başkanı İbrahim Gümüş ve gönüllüler katıldı. Etkinlik kapsamında Başkan Çerçi ve beraberindekiler bölgede çöp topladı. Çevre kirliliğine dikkat çekmek için bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirten ÇEKUD Manisa Şubesi Başkanı İbrahim Gümüş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Amacımız 5 Haziran Çevre Gününü çöplerden arındırılmış tertemiz bir doğayla karşılarken, Türkiye Çevre Haftası çalışmalarına destek vermek ve bu toprakları vatan bilen her bir bireyin bilinçli bir çevre dostu olmasına katkı sağlamaktır. Doğaya bıraktığımız her bir çöpün, her bir atığın çevreye zararının çok yüksek olduğunu ve sadece dünyamıza değil, ülkemize de gerek toplum sağlığı gerekse ekonomik açıdan ciddi bir yük getirdiğini aklımızdan hiçbir zaman çıkartmamalıyız.” dedi. ‘DOĞAYA SAHİP ÇIKMAK, YARINLARIMIZA NEFES OLMAKTIR’ Etkinliğin önemine dikkat çeken Başkan Çerçi ise şöyle konuştu: “Türkiye Çevre Haftası nedeniyle Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) üyeleri ve genç kardeşlerimiz ile Çapaçarık’ta çöp toplama etkinliği yaptık. Biz toplarız ama lütfen siz geleceğimiz için doğamızı temiz bırakın. Doğamızı tahrip edecek her türlü faaliyetten kaçının. Doğamıza sahip çıkmak, yarınlarımıza nefes olmaktır. Dünya ortak çevremiz.”

  DEVAMINI OKU
 • Üreticimize Yaptığımız Desteklemeler Sonuç Veriyor

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyenin Yuntdağköseler Mahallesinde kurduğu meyve bahçesini gezerek aşılama çalışmasını inceledi. İlçede gerçekleştirdiği kırsal kalkınma hamleleri ile üreticisini destekleyen  Yunusemre Belediyesi, bölgede ürün çeşitliliğini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yuntdağköseler Mahallesinde 25 bin metrekarelik alanda anaç bahçe kuran Yunusemre Belediyesi, yaptığı örnek çalışma ile gelecekte bölgede yapılacak meyveciliğe de öncülük ediyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, meyve bahçesini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çerçi’ye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, teknik personel ve muhtarlar eşlik etti. Meyve bahçesinde yapılan aşılama çalışmasını da inceleyen Başkan Çerçi, kırsal alanda yaptıkları çalışmaların semeresini aldıklarını söyledi. Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bu yıl 55 bin göz menengiçten Antep fıstığı, 10 bin deliceden zeytin ağacı, 5 bin ahlattan armut aşılaması yaparak toplamda 450 bin aşımızı tamamlamış olduk. 2015 yılından bu yana devam ettiğimiz süreçte aşıladığımız ağaçlar meyve vermeye başladı. İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile görüştüğümüzde aşılamadaki başarımızın yüzde 80’in üzerinde olduğunu söylediler. Başta Antep fıstığı olmak üzere ceviz, badem, zeytin, armut ve incir olmak üzere pek çok alanda çok yıllık bitkileri fidan dağıtarak ve dikerek meyveciliği geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tüm bu emeğimizin neticesini almaya başlayacağız. Meyvelerimiz gelişmeye başlayacak. Önümüzdeki süreçte başta Antep fıstığı olmak üzere meyvecilik sektör haline gelecektir. Pelitalan’daki fabrika ve sosyal tesislerimizin de faaliyete geçmesiyle tüccarımız ve üreticimizi orada buluşturarak bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağız” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Geleceğin Şampiyon Güreşçileri Mindere İlk Adımını Attı

  Güreş altyapısına büyük önem veren Yunusemre Belediyespor'da geleceğin şampiyonları ilk antrenmanlarına başladı. Yunusemre Belediyespor, güreş altyapısına çok sayıda yeteneği kazandırmaya devam ediyor. Mavi Beyazlılarda güreşe yeni başlayan sporcular, ilk çalışmalarına uzman eğitmenler eşliğinde başladı. Temel eğitimlerle mindere "merhaba" diyen yeni güreşçiler, gelecekte Manisa ve ülkemize madalya kazandırmayı hedefliyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Belediyespor güreş antrenörleri Ömer Rona ve Murat Bozkurt, 2011 – 2012 - 2013 yaş grubunda yeni ve dinamik bir ekip oluşturduklarını belirterek, "Çocuklarımızın çalışkanlığı, isteği ve arzusu bizleri mutlu ediyor. İleride elde edecekleri başarılarla çok ses getirmeye aday sporcularımız var. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan'ın bizlere vermiş olduğu desteklerle altyapımızdan iki sporcumuz, kısa sürede çalışma sonucunda katıldıkları U11-U13 Türkiye Şampiyonası'nda bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı. Bu başarılar ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Yaz spor okulları kayıtlarımız ise hızla devam ediyor. Yaz spor okulları ile güreşe olan ilginin daha fazla artacağını umut ediyoruz. 6-13 yaş arası tüm çocuk ve gençlerimizi ücretsiz olarak güreş eğitimlerimize bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.