• "Şampiyonlukta İddialı Takımlara TFF 3. Lig’de Bir Grup Daha Açılsın”

  Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun  (TFF)  Bölgesel Amatör Lig (BAL) kararıyla ilgili  açıklamada bulundu. Alkan, BAL’dan bir üst tura çıkılması için şampiyonlukta iddiası bulunan takımlara bir grup daha açılmasını önererek ”Ya şampiyonlukta iddiası olan takımlar için TFF  3. Lig’de bir grup daha yapılsın, ya da play - off maçları oynatılsın” dedi. Bölgesel Amatör Lig 8. Grup’ta 22 maçta topladığı 52 puanla ikinci sırada yer alan Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan daha önce liglerin kaldığı yerden oynatılamaması halinde grup ikincilerinin ve hatta üçüncü sırada yer alan takımların da 3. Lig’e alınmaları tavsiyesinde bulunmuştu.  Ancak TFF’nin sadece grup birincilerinin çıkarılması kararı üzerine Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Belediyespor Başkanı Alkan, koronavirüs nedeniyle ara verilen liglerde TFF 2. ve 3.lig’de birinci olan takımların bir üst lige çıkarıldığını belirterek “2, 3, 4 ve 5. sırada yer alan takımların da play - off oynatılmasına karar verilmiştir. Ancak bölgesel amatör lige bu şans tanınmadı. Bu kararı yanlış buluyoruz“dedi. “GÖRMEZDEN GELİNİYOR” Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Yunusemre Belediyespor gibi iddialı olan 2. ve 3. sırada yer alan bölgesel amatör lig takımlarının görmezden gelindiğini vurgulayarak “Yıllardır bölgesel liglerden profesyonel lige çıkmak için mücadele eden il ve ilçe takımları maalesef kaderine kurban edilmiştir. Bu takımlar sezon başından beri ciddi masraflar yapmış ve her türlü cefayı çeken takımlar verilen kararla hüsrana uğramıştır. Kulübümüz ligde çoğu birinci sıradaki takımlardan daha fazla puan toplamıştır. Ligin bitimine 4 hafta kala liderle maçımız vardı ve şampiyonluk şansımız devam ediyordu. Sezon tamamlandığında olur ya da olmaz şansı devam eden kulübümüz bu kararla üzülmüştür.”dedi. “ŞAMPİYONLUKTA İDDİASI OLAN TAKIMLARA BİR GRUP DAHA AÇILSIN” Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan şampiyonlukta iddiası bulunan takımlara bir grup daha açılmasını önererek, ”Ya şampiyonlukta iddiası olan takımlar için bir grup daha yapılsın. Ya da play - off maçları oynatılarak şampiyonlukta iddiası olan takımların TFF 3. lige çıkarılmasını istiyoruz” dedi. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade eden Alkan “Biz de  Yunusemre Belediyespor Kulübü  olarak  sürecin sonuçlarına  göre oturup  karar alarak yolumuza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.  

  DEVAMINI OKU
 • Muazzam Spa ve Hamam Açıldı

  Yunus Emre Millet Çarşısı’nda yapımı tamamlanan Muazzam Spa ve Hamam’ın açılışı gerçekleştirildi. Ege Bölgesi’nin örnek tesislerinden biri olarak ön plana çıkan spa ve hamam kompleksinin içerisinde havuzlar, buhar odaları, saunalar, hamamlar ve dinlenme alanları yer alıyor. Yunusemre Belediyesi’nin Güzelyurt Mahallesi’nde hayata geçirdiği ve Türkiye’nin en modern alanlarından biri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nın içerisinde yer alan Muazzam Spa ve Hamam’ın açılışı yapıldı. Açılışa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye  Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Hamam işletmecisi Ahmet Demirtaş ve iş adamları katıldı.  Açılış konuşmasını gerçekleştiren işletmeci Ahmet Demirtaş Manisa’ya güzel bir eser kazandırmak için çalıştıklarını belirterek, “Belediye Başkanımızın da destekleri ile bugünlere geldik. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise “Millet Çarşımızda böyle bir nezih tesisi kazandırdık. Buranın işletmesini yap - işlet - devret modeli ile ihaleye çıktık. Ahmet bey de ihaleyi kazandı. Şimdi de Ege Bölgesi’nin örnek tesislerinden birinin açılışını yapıyoruz. Bayanlar hamamını da yan tarafta yakın zamanda açacağız.  Güzel bir yatırım, hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Konuşmaların ardından Muazzam Spa ve Hamam Tesisi’nin açılışı dualar eşliğinde gerçekleştirildi. MUAZZAM SPA VE HAMAM İÇERİSİNDE Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde yer alan Muazzam Spa ve Hamam’ın içerisinde bulunan giriş katında misafirlere ait 150 soyunma dolabı 9 adet soyunma kabini ve 13 soyunma odası yer alıyor. Giriş katında ve her katta lavabo bulunuyor.  Alt katta 25 metre boyunda 9 metre genişliğinde yer alan yarı olimpik havuzlar özel dezenfektan filtreleri ile anlık su devir daimi yöntemiyle temizleniyor. Nefes darlığı, astım, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici özellikte vücuttaki mikrop ve toksinlerin atılması için birebir buhar odaları, aynı anda 15 kişinin kullanabileceği büyüklükte vücuttaki mikrop ve toksinlerin atılması için birebir olan saunalar, 19 adet kurna,  aynı anda 50 kişinin kullanabileceği hamam, 8 kişinin kullanımına açık vücuttaki ölü derilerin atılması ve vücudun ter bezlerini rahatlatıp nefes alabilmesi için kese yapılan alan. 50 kişilik dinlenme olanağı ile her gün açık olacak kafe ve vitamin bar. Erkek masörlerin özel yağlarla masaj uyguladığı 5 adet masaj odası yer alıyor. Muazzam Spa ve Hamam haftanın 7 günü sabah 08.00 – 23.30 saatleri arasında sosyal mesafe kurallarına uyarak 150 kişiye hizmet verecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Voleybolcular İlk İdmanını Yaptı

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu voleybolcular tüm kurallara dikkat ederek çalışmalara başladı. Yunusemre Belediyespor voleybol takımı sporcuları 3 aylık aranın ardından ilk takım antrenmanını yaptı. Antrenörleri gözetiminde 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleştirilen idmanda bireysel kuvvet ve dayanıklılık çalışması yapan sporcular çalışmalarını Pazartesi, Salı Çarşamba ve Perşembe günleri  19.00 - 20.00 saatleri arasında sürdürerek hem spor yapıp hem de form tutuyor.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Atletizmciler İlk İdmanını Yaptı

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu  atletizmciler  tüm kurallara dikkat ederek çalışmalara başladı. Yunusemre Belediyespor atletizm takımı sporcuları 3 aylık aranın ardından ilk takım antrenmanını yaptı. Antrenörleri gözetiminde Cemil Çöllü Parkı’nda yapılan antrenmanda bireysel kuvvet ve dayanıklılık çalışması yapan sporcular çalışmalarını Çarşamba ve Cuma günleri 15.00 - 17.00 saatleri arasında sürdürüyor. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesporlu Taekwondocular İlk İdmanını Yaptı

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına yaklaşık 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu taekwondocular tüm kurallara dikkat ederek toplu idmanlarına başladı. Yunusemre Belediyespor Taekwondo Takımı sporcuları, 3 aylık aranın ardından ilk toplu antrenmanını yaptı. Antrenörleri gözetiminde 19 Mayıs ve 8 Eylül Stadyumunda antrenmanlarına başlayan taekwondocular, bireysel kuvvet ve dayanıklılık çalışması yaptı. Taekwondo sporcuları antrenmanlarını Pazartesiden Cumaya kadar haftanın 5 günü yapacak. Merkez grubu Salı - Cuma 09.30 - 11.00 saatleri 19 Mayıs Stadyumunda, Muradiye grubu Pazartesi – Salı -  Perşembe günü 16.00 - 18.00 arası, Güzelyurt grubu ise Çarşamba, Cuma günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında çalışmalar yapılıyor. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz