• Pazartesi Semt Pazarı Açılıyor

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla yaklaşık 3 aydır tezgah açılmayan Karaköy Pazaryerinde tezgahlar kuruluyor. Pazartesi pazarı yarın hizmet vermeye başlıyor.   Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında Karaköy’de Pazartesi günleri kurulan semt pazarının hizmetlerini durdurmuştu. Yaklaşık 3 aydır tezgah açılmayan pazaryeri normalleşme süreci kapsamında yarın kuruluyor.  Pazaryerinde yeniden tezgah açılacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada esnaf ve vatandaşların açıklanan tedbirlere uymalarını rica etti. Başkan Çerçi açıklamasında; “Karaköy Pazaryeri yarın tekrardan hizmet vermeye başlıyor. Esnafımız ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Covid-19 tedbirleri kapsamında esnafımızın gereken bütün önlemleri almasının, alışverişini yapan vatandaşlarımızın da bu kurallara uymasının önemine özellikle vurgu yapmak istiyorum. Bereketli pazarlar Yunusemre” ifadelerini kullandı.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Burak'ın İsteğine Kayıtsız Kalmadı

  Yunusemre Belediyesi, 14 yaşındaki zihinsel geriliği bulunan Burak Karaca’nın çöp kamyonu binme isteğine duyarsız kalmadı. O çok istediği çöp kamyonuna binen Burak’ın heyecanı ise görülmeye değerdi.  Yunusemre ilçesinde yaşayan ve Mental Retardasyon (Zihinsel Gerilik) sorunu bulunan 14 yaşındaki Burak Karaca, çöp kamyonlarını çok seviyor. Burak’ın babası Şahin Karaca Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak oğlunun çöp kamyonuna bindirmelerini istedi. Engelli gencin isteğini yerine getiren belediye ekibi, Burak ve babasını evinden alarak yeni belediye şantiyesine götürdü. Şantiyede çöp kamyonuna binen Burak ve babası kamyon ile gezerek tur attı.  BURAK ÇOK SEVDİĞİ ÇÖP KAMYONUNA BİNDİ  Çöp kamyonuna binen Burak’ın heyecanı gözlerinden okunurken ; oğlunun talebini yerine getiren Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Baba Şahin Karaca da duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Oğlum 14 yaşında kendisinde Mental Retardasyon var. Çöp kamyonlarını çok seviyor. Her gördüğünde peşinden gitmeye çalışıyor. Biz de Yunusemre Belediyesine gelerek oğlumuzun çöp kamyonuna binme isteğini ilettik. Belediye ekipleri bizi kırmadı. Burak’ı çöp arabasına bindirdik ve gezdirdik. Burak çok sevindi. İsteğimize kayıtsız kalmayan başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere Yunusemre Belediyesine teşekkür ediyorum.” Engelli genç ile yakından ilgilenen Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan ise Burak’ın isteğini yerine getirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Muradiye Sosyal Tesisleri Haftanın 7 Günü Hizmet Veriyor

  Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesisleri yüzme havuzu, fitness salonu normalleşme sürecinde koronavirüs tedbirlerine uyularak haftanın 7 günü hizmet veriyor.  Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesisleri haftanın 7 günü hizmet veriyor. Normalleşme süreci kapsamında tüm koronavirüs (KOVİD-19) tedbirlerine uyulan tesiste yüzme havuzu haftanın 7 günü saat 09.00 - 16.00 arasında üyelerine hizmet veriyor. Havuzu kullanacak üyelerin maskeleri havuz güvertesinde çıkarılarak,  havuza girmeden önce ve sonra tesisin duşları kullanılıyor. Hizmet alan kişilere dolaplar kullandırılmıyor. Yoğun ilgi gören ve şu an yaklaşık 200 üyesine hizmet veren fitness salonuna  ise sosyal mesafeye uyularak belli sayıda kişi kabul ediliyor. Antrenörler gözetiminde gelenlerin ateşi ölçülüp el dezenfektesi yapılıyor. Salonda erkek üyeler Pazartesiden Cumartesiye saat 17.00 -  23.30 arasında haftanın 6 günü, bayan üyeler Pazartesiden Cumaya saat 09.00 - 16.00 saatleri arasında olmak üzere haftanın 5 gün spor yapıyor. Taekwondo da ise çalışmalar Pazartesi, Salı, Perşembe günleri 15.00 - 17.00 saatleri arasında antrenörleri gözetiminde yapılıyor. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi’den Ankara Çıkarması

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Ankara’ya çıkarma yaptı. Başkan Çerçi, 22. Dönem Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç,  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’i makamlarında ziyaret etti. Başkan Çerçi’ye Ankara temaslarında Yunusemre Belediye Meclis Üyesi İhsan Akyel eşlik etti. Başkan Çerçi, 22. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç’ı makamında ziyaretinin ardından Cuma Namazını Beştepe Millet Camii’nde kıldı.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’ye Yakışır Nikah Salonu

  Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda bulunan Konferans Salonu’nda nikah işlemi gerçekleştirmeye başladı. Yunusemre ilçesinde hayatını birleştirmek isteyen çiftler, Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda mutluluğa adım atıyor. 650 kişilik salonda koronavirüs tedbirleri kapsamında nikah törenlerine kurallar dahilinde belirlenen kişi sayısı katılabiliyor. Vatandaşlar için kapalı otoparkın yer aldığı alanda nikaha katılanlara dezenfektan verilerek vatandaşların ateş ölçümü yapılıyor. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda kıyılan nikahlar da belirtilen kurallara özen gösteriliyor. Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda evlenmek isteyen vatandaşların Yunusemre Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na başvuruda bulunulabileceği ifade edildi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz