• Mutlu ve Lalapaşa Mahallesi'ni Sevindiren Karar

  Yunusemre Belediyesi, Mutlu ve Lalapaşa Mahallesinde hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşüm start alıyor. Bu konuda açılan davaları kazandıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Lalapaşa ve Mutlu’da kentsel dönüşümün sonuna geldik. Hak sahiplerimizle sözleşme sürecine başlayacağız” dedi. Yunusemre Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda 34 madde görüşüldü. Yunusemre Belediyesi’nin Mutlu ve Lalapaşa Mahallesinde yapacağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında belediye başkanına yetki verilmesi maddesi toplantıda gündeme geldi. Lalapaşa ve Mutlu mahallesinde yaşanan mahkeme sürecinin olumlu sonuçlandığını duyuran Belediye Başkanı Çerçi, süreç hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. HAK SAHİPLERİYLE SÖZLEŞME İMZALANMAYA BAŞLAYACAK Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Lalapaşa ve Mutlu Mahallesinde açılan davaları kazandık. Sürecin sonuna geldik. İmar uygulamaları da yapıldı. 4 etap halinde yapım projeleri, uygulama projeleri bitti. Bakanlıkça da onaylandı. Belediyeden projeleri biten alanların ruhsatlarını hazırlıyoruz. Alınmış ruhsat numaratajı ile beraber vatandaşa giderek sözleşme yapalım diyeceğiz. Büyük oranda vatandaşlarımız bunu talep ediyor bizden. Onun için ruhsatını bu günlerde çıkartıyoruz. Meclisten yetki alıp vatandaş ile başkan ya da başkan adına yetkilendirilecek görevlinin sözleşme imzalaması gerekiyor. İmzalardan sonra etap etap ihaleye çıkacağız. Lalapaşa ve Mutlu’da kentsel dönüşümün sonuna geldik. Bunu gerçek anlamda başarmanın mutluluğunu birlikte yaşayalım. Bu da hayırlı bir iş, vatandaşı ev sahibi yapacağız” diye konuştu. Madde oy çokluğuyla meclisten geçti.   YENİ MÜDÜRLÜKLER KURULUYOR Tarımsal Hizmetler, Arşiv, Koordinasyon İşleri, Dış İlişkiler, İnovasyon ve Teknoloji, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık ile Kültürel Miras Koruma Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı. Alınan karar kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün ismi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğünün ismi Sosyal Konutlar Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün ismi de Kültür İşleri Müdürlüğü olarak değiştirildi. Temmuz ayı meclis toplantısının 5 Temmuz Salı günü yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Muradiye'de Özel Öğrencilerle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri ile buluştu. Özel öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel eserleri inceleyen Başkan Çerçi, onları kutladı. Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesislerinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezinde özel öğrenciler birbirinden değerli eserler sergileyerek vakitlerini güzel değerlendiriyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, özel öğrencileri ziyaret ederek, sergiledikleri eserleri inceledi. Başkan Çerçi’ye ziyarette Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş,  Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz eşlik etti. Ziyarette özel öğrencilerin oluşturduğu mehter takımı da hünerlerini gösterdi. Dezavantajlı gruplara her zaman destek verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, öğrencilerin merkezde hem eğitim aldığını hem de keyifli vakit geçirdiğini söyledi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Suzanna'dan Manisa'ya Gümüş Madalya

  Yunusemre Belediyespor'un minik raketi Suzanna Solmaz, İzmir'de düzenlenen 12 Yaş Hafta Sonu Tenis Turnuvasında ikinci olarak başarılarına yenisini ekledi. Türkiye Tenis Federasyonu organizasyonunda İzmir'de düzenlenen 12 Yaş Hafta Sonu Tenis Turnuvasında Manisa'yı temsil eden Suzanna Solmaz, müsabakalarda ikinci olmayı başardı. Güçlü rakiplere karşı kürsünün ikinci sırasında kendisine yer bulan Suzanna, gelecek için büyük ümitler vermeye devam ediyor. 10 yaşındaki Suzanna'nın kendisinden iki yaş büyük sporculara karşı başarılı maçlar çıkardığını belirten Yunusemre Belediyespor Tenis Antrenörü Beytullah Solmaz, "Suzanna kendi yaş kategorisinde Türkiye'nin en iyi sporcularından biri. İzmir'deki turnuvada kendisinden iki yaş büyük sporculara karşı yarıştı. Madalyanın rengi altın olabilirdi ancak olmadı, gümüş madalya da bizim için çok değerli. Tenisin her daim destekçisi olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan'a teşekkür ediyoruz" dedi. Yeni başarılara odaklanan Suzanna, 20 Haziran Pazartesi günü Ankara'da yapılacak 10 Yaş Tenis Turnuvası'nda madalya arayacak.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hentbolcular 2. Lig Hedefiyle Afyonkarahisar'a Gitti

  Yunusemre Belediyespor Hentbol Erkek A Takımı, 7 - 11 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Bölgesel Lig Müsabakaları için Afyonkarahisar’a gitti. Yunusemre Belediyespor Hentbol Erkek A Takımı, 7 - 11 Haziran’da Afyonkarahisar’da yapılacak Bölgesel Lig Müsabakalarında Manisa’yı temsil edecek. Hedefini 2. Lig olarak belirleyen Mavi Beyazlılar,  son hazırlıklarını tamamlayarak bu kente hareket etti. Çok Amaçlı Spor Salonu önünde toplanan hentbol takımını Yunusemre Belediyespor Kulüp Genel Koordinatörü Güliz Onater uğurladı. Teknik heyete ve sporculara başarılar dileyen Onater, müsabakalardan şampiyonlukla döneceklerine inandıklarını söyledi. Antrenör Vedat Öcal da Manisa’yı başarıyla temsil edeceklerini belirterek, “Genç bir ekiple müsabakalara çok iyi hazırlandık. Müsabakalarda elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız. İnşallah yolun sonu 2.Lig olur” dedi. Yunusemre Belediyespor müsabakalarda; Afyonkarahisar Ritim GSK, Afyonkarahisar Frig GSK, Muğla Milas Belediyesi, Burdur Gençlik ve Spor Kulübü, Aydın Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü’nün bulunduğu grupta mücadele edecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Fahriye Teyzenin Talebine Duyarsız Kalmadı

  Yunusemre Belediyesi, 83 yaşındaki Fahriye Başaran’ın tekerlekli sandalye isteğini geri çevirmedi. Tekerlekli sandalyesini teslim eden belediye ekiplerine teşekkür eden Fahriye Teyze, “Mehmet Çerçi Başkanımızdan ve ekibinden Allah bin kere razı olsun” dedi. Yunusemre Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor. Yunusemre Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 83 yaşındaki Fahriye Başaran’ın tekerlekli sandalye isteğine duyarsız kalmadı. Belediye ekipleri, Fahriye Teyze’ye tekerlekli sandalyesini teslim etti. Teslimat sırasında duygusal anlar yaşayan Fahriye Başaran, “Uzun süredir yürüyemiyordum. Maddi imkânlarımız da sınırlı olduğu için kızım aracılığıyla birçok makama başvurarak tekerlekli sandalye talep ettim. Ama bir geri dönüş olmamıştı. Son olarak Yunusemre Belediyesi’ne başvurdum. Kısa sürede bana dönerek tekerlekli sandalyeyi getirdiler. Çok mutlu oldum. Artık rahat bir şekilde hareket edebileceğim. Mehmet Çerçi Başkanımızdan ve ekibinden Allah bin kere razı olsun” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.