• Yunusemreli 3 Judocu Ümit Milli Takım Kampına Katılacak

  Katıldığı her turnuvadan başarılı sonuçlarla dönen Yunusemre Belediyespor’un başarılı judocuları Avrupa Kupası Ümit Milli Takım kampına davet edildi.  Yunusemre Belediyespor’un başarılı 3 milli erkek sporcusu Enes Pınar, Abdullah İnci ve Cuma Çiçek, 25 Mayıs -16 Haziran tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan Avrupa Kupası Ümit Milli Takım Hazırlık Kampı’na davet edildi.   Sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Judo Takımı Antrenörü Orhan Akdemir, sporcuların emeklerinin karşılığını aldığını söyledi. Akdemir konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Pandemi öncesi, sporcularımızın başarı grafiği oldukça yüksekti. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda önemli başarılar elde ettik. Pandemi döneminde de hiç ara vermeden çalışarak sporcularımızın formlarını korumalarını sağladık. Sporcularımızın Avrupa Kupası hazırlık kampında çok iyi çalışıp hem kulübümüzü hem de ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine inanıyoruz.” diye konuştu. Yunusemre Belediyesporlu sporcuların Milli Takım hazırlık kampı kadrosuna davet edilmelerinin kendilerini gururlandırdığını belirten Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan da, başarıda emeği olan antrenörleri kutladı, sporculara da başarılar diledi.

  DEVAMINI OKU
 • Tarih Tutkunlarını Geçmişe Götürecek Proje Yakında Açılacak

  Osmanlı Müzesi ile tarih tutkunlarını geçmişe götürecek Yunusemre Belediyesi, Yunus Emre Kültür Parkı içerisinde yer alan, doğadan elde edilen materyaller ile oluşturulmuş Osmanlı Müzesi’ni Temmuz ayında hizmete açmayı planlıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Yunus Emre ve Taptuk Emre’den başlayarak Manisa’nın kurtuluşuna kadar geçen süreçte Osmanlı döneminin, Kurtuluş Savaşı ve İstiklal mücadelesinin tasvirlerinin yer aldığı müzeyi Temmuz ayında hizmete açacağız” dedi. Hayata geçirdiği projeler ile kentin tarih ve kültür turizmine katkıda bulunan Yunusemre Belediyesi, şehzadeliklerini Manisa’da geçiren Osmanlı padişahları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Manisalı milli mücadele kahramanları, Ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre ve Taptuk Emre’nin heykellerinin yanı sıra o dönemi mizanse eden ortamların canlandırıldığı müzeyi Temmuz ayında faaliyete geçirmeyi planlıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “18 – 24 Mayıs tarihleri arası Müzeler Haftası… Biz de bildiğiniz gibi çok güzel bir müzeyi Temmuz ayında vatandaşlarımız ile buluşturacağız. Mesir Tabiat alanındaki bu konaklardan bir tanesi Osmanlı Müzesi olarak Yunus Emre Kültür Parkı’nda hizmete girecek. Burada Yunus Emre ve Taptuk Emre’den başlayarak, Manisa’nın kurtuluşuna kadar geçen süreçte Osmanlı döneminin tasvirleri yer alıyor. Sultanlarımız Hafsa Sultan’dan Valide Sultan’a, Merkez Efendi’den Manisa Tarzanı’na; çevre düzenlemesiyle beraber diğer materyalleri, içerisinin otantik yapısı, ahşap kaplamaları, teçhizatı, güzel kompozisyon haline getirilip yaklaşık 600 yılı anlatan Osmanlı Müzesi’ni Manisa’mızda hizmete açacağız. Yunusemre’nin ve Manisa’nın gelecek süreçte turizm potansiyelini canlandırmak ve harekete geçirmek istiyoruz. Bunun için gerek Aigai’deki çalışmalar gerek Fosil Ormanımızdaki çalışmalar gerekse İrfan Meclisi ve sanat atölyeleriyle beraber kültür ve turizmi harekete geçirmek istiyoruz. Çok büyük ilgi ve takdir göreceğini düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. PROJE HAKKINDA;Orman Müdürlüğünden 49 yıllığına kiralanan 45 bin 330 metrekare alan üzerine kurulan ve Osmanlı Mimarisi esas alınarak inşa edilen 4 adet konaktan biri Manisa Osmanlı Müzesi olarak tasarlandı. İçerisinde Yunus Emre Kültür Parkı Doğa Eğitim Merkezi’nin yer aldığı Manisa’nın kültürel değerlerini yaşatmak, korumak ve kültürel dokunun gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla kuruldu. Manisa Osmanlı Müzesi’nin bulunduğu konak, 2 katlı inşa edilip 6 adet salon ve 2 koridor, teşhir için hazırlandı.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Vezneler Haftasonu Açık

  Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2021 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 31 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapabilecek. Vergi ödemeleri için vezneler hafta sonları açık olacak.  Yunusemre ilçesi emlak, ilan ve reklam ile çevre temizlik vergisi 2021 yılı 1. taksit ödemelerini yatırmak isteyen vatandaşlar hafta içi 16.00’a kadar ödemelerini yapabilecek. Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına ödemeleri son güne bırakmamalarını isteyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergilerinin 2021 yılı 1. taksit ödemeleri başladı.  Vatandaşlarımız ödemelerini Halkbank şubelerine, yeni taşındığımız Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ek binasında (Merkezefendi Mahallesi, 3819 Sokak, No: 80) belediye veznelerimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 31 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.”  VEZNELER HAFTA SONU AÇIK OLACAK  Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak, çevre temizlik ile ilan ve reklam vergisinin 2021 yılı 1. taksit ödemelerini yatırmak isteyen vatandaşlar için vezneler hafta sonu saat 10.00 ile 16.00 arası açık olacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Wushucular Antrenmanlarını Aksatmıyor

  Yunusemre Belediyespor wushu kung fu sporcuları,  koronavirüs önlemleri kapsamında antrenmanlarına evde devam ediyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü tüm branşlarda olduğu gibi wushu kung fu branşında da antrenörler, sporcuları ile online bağlantı kurup, günlük antrenmanlarını evde yaptırıyor. Milli sporcuların alınan izinler ile salonda çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Yunusemre Belediyespor Kulübü Wushu Kung Fu  Takımı Antrenörü Yusuf Çetinkaya antrenman programa ilişkin bilgi verdi. Çetinkaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan koronavirüs önlemleri kapsamında  kulüp sporcularımız evden çalışmalarına devam ediyor. Sporcularımız çalışmaları günlük planlama ile yapıyor ve formlarını koruyorlar. Sporcularımızın antrenmanlarını da çektikleri videoları da oluşturduğumuz whatsapp grubundan paylaşıyoruz" dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Gençlik Haftası'nda Satranç Oynadılar

  Yunusemre Belediyespor Satranç Kulübü, Gençlik Haftası’nda 16 sporcunun katılımı ile kulüp içi antrenman turnuvası yaptı. Yunusemre Belediyespor Satranç Kulübü, Gençlik Haftasında sporcuları arasında antrenman turnuvası yaptı. Millet Çarşısında düzenlenen antrenman turnuvasında kulüp sporcularından Oktay Ertan şampiyon, Arda Mert Koçu ikinci, Halit Arhan Usta üçüncü oldu. Turnuvaya Misafir sporcu olarak katılan Muhammed Talha Güler ve kulüp sporcusu Buse Hoşer de derece elde ederek hediye çeki almaya hak kazandı. Sporculara hediye çekleri Yunusemre Belediyesi Gençlik Ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Can, Yunusemre Belediyespor bireysel spor sorumlusu Güliz Onater ve Yunusemre Belediyespor Kulübü satranç antrenörü Hasan Alevnur tarafından verildi.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz