• Başkan Çerçi'den Kızılay'ın Kampanyasına Destek

  Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Türk Kızılayı’nın ‘Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye’ sloganıyla başlattığı kurban bağış kampanyasına destek vererek, şahsi kurban vekaletini Türk Kızılayı’na verdi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türk Kızılayı Yunusemre Şube Başkanı Serdar Sevim ve yönetimini ağırladı. Ziyarette çalışmaları hakkında Başkan Çerçi’ye bilgi veren Serdar Sevim Türk Kızılayı’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl ‘Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye’ sloganıyla hayata geçirilen kurban bağış kampanyasına destek istedi. Şube Başkanı Sevim, “Geleneksel hale getirdiğimiz kurban bağış kampanyamız başladı. Bizler de başkanımızı ziyaret ederek kendisinden destek istedik. Sağ olsun bu yıl da şahsi kurban vekaletini kurumumuza bağışladı. Kendisine yaptığı yardımdan dolayı teşekkür ederiz” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çerçi de hayırseverleri bağış kampanyasına destek vermeye çağırarak şunları söyledi: “Türk Kızılayı ülkemizin en büyük yardım kuruluşlarının başında geliyor. Mazlum ve mağdurun yanında olan kuruluşumuzun her yıl düzenlediği kurban bağış kampanyasına destek vermekten mutluluk duyuyorum. Şube başkanımıza ve yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor; görevlerinde başarılar diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de 9 Branşta Spor Çalışmaları Devam Ediyor

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu sporcular, 9 branşta tüm kurallara uyarak antrenman yapıyor.  Yunusemre Belediyesporlu sporcular, koronavirüs nedeniyle 3 aylık aranın ardından toplu antrenmanlarına başladı. Judo, taekwondo, voleybol, güreş basketbol, wushu-kung-fu, badminton, atletizm ve tenis branşlarında çalışma yapan sporcular, antrenörleri gözetiminde form tutuyor. Sporcular antrenmanlarını  judo, taekwondo, basketbol branşında 19 Mayıs ve 8 Eylül Stadyumunda, güreş branşında Atatürk Spor Kompleksinde, Taekwondoda Muradiye ve Güzelyurt Spor Tesislerinde, teniste Barış Alanı Açık Tenis Sahasında, atletizmde  ise Cemil Çöllü Parkında yapıyor. Normalleşme sürecinde açıklanan tüm kurallara riayet edilerek çalışmalara başladıklarını kaydeden Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  ”Normalleşme süreci ile birlikte tüm kurallara uyarak kulübümüzde 9 branşta spor faaliyetleri start aldı. Pandemi  nedeniyle uzun süre evde kalan sporcularımız da form tutmaya başladı. Çalışmalar branş branş sosyal medya hesaplarımızdan günlük olarak paylaşılıyor. İnşallah salon ve futbol sahalarımız da en kısa sürede açılır ve her şey normale döner.“ 

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE’DE HEDEF 170 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE TAŞI

  Bozulan ve ihtiyaç duyulan yollarda kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına başlayan Yunusemre Belediyesi, bu yıl 170 bin metrekarelik yol çalışmasını hedefliyor.  İlçede vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yol yapım çalışmalarına başlayan Yunusemre Belediyesi, bozulan ve ihtiyaç duyulan yollara kilitli parke taşı döşüyor. Bu yıl 170 bin m² kilitli parke taşı döşemeyi hedeflediklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlçede parke taşı döşeme çalışmalarımıza başladık. Belirli bir program dahilinde bir yıl içerisinde 170 bin metrekarelik yol yapım çalışması hedefliyoruz. Yol yapım işi ve altyapı firmalarının kazdığı yerlerin tamiratı çalışmasına düzenli olarak devam edeceğiz. Manisa Büyükşehir Belediyesi AYKOME Şube Müdürlüğü ile belediyemiz arasında yapılan protokol kapsamında altyapı firmalarının bozduğu karo ve parkeler müdürlüğümüz tarafından yapılacak.” 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi'den 15 Temmuz Mesajı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Milli irademizi ve egemenliğimizi kimseye teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.  15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 4 yıl önce Türk Milleti’nin tek yürek olarak hainlere, darbecilere fırsat vermediğini dile getirdi. Milli birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Çerçi yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “4 yıl önce 15 Temmuz günü, devletimizin içerisine sızmış sapkın çeteler darbe yapmaya kalkıştı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızı alanlara davet etmesi üzerine on milyonlar sokağa döküldü. Türk Milleti kıyama kalktı ve darbecileri bastırdı. Maalesef o gün 248 şehit verdik ve 2 bin 196 vatandaşımız da gazi oldu. Milletin iradesini, milletin temsilcilerini yok etmeye çalışan, devlete ait uçaklarla milleti, devletin kurumlarını, kamu binalarını bombalayan bu alçaklar içimizden çıktı. Yurtdışında bazı gizli şebekelerle irtibatlı olan bu hainler millet tarafından o gün bertaraf edildi. İnşallah bu ülkede bir daha milletin iradesine kasteden sapkın zihniyetler olmayacak. Millet ve devlet olarak bunun üstesinden gelmeyi bildik. Bundan sonra da devletin içerisinde bu tarz yapılar yer bulamayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde o gün bu sapkın zihniyeti nasıl yok ettiysek, bundan sonra da ülkemize kasteden her türlü terör odakları yok edilecektir. Ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Milli irademizi ve egemenliğimizi kimseye teslim etmeyeceğiz. Devletimiz ilelebet var olsun.” 

  DEVAMINI OKU
 • Karaköy Semt Pazarı Açıldı

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla yaklaşık 3 aydır tezgah açılmayan Karaköy Pazaryerinde tezgahlar kuruldu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de pazaryerini gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Yunusemre İlçe Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında Karaköy’de Pazartesi günleri kurulan semt pazarının hizmetlerini durdurmuştu. Yaklaşık 3 aydır tezgah kurulamayan pazaryeri normalleşme süreci kapsamında açıldı.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Pazaryerinde Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan ve Zabıta Müdürü Özgür Esin eşlik etti. Vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Çerçi, pazarcı esnafına ve alışveriş yapan vatandaşlara  koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Çerçi’ye teşekkür eden esnaf ve vatandaşlar pazaryerinin açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz