• Yunusemreli Teakwoncular Yeni Yılın İlk Madalyalarını Topladı

  Yunusemre Belediyesporlu taekwondocular, Büyükler Taekwondo İl Birinciliği’nde 5 altın, 1 bronz madalya alarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Taekwondo İl Temsilciliği’nin 2022 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Taekwondo İl Birinciliği, Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Müsabakalarda ter döken Yunusemre Belediyespor taekwondocuları, 5 altın, 1 bronz madalya elde etti. Yeni yıla madalyalarla giren sporcular, 17-22 Ocak’ta Konya’da yapılacak Büyükler Taekwondo Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, müsabakaların ödül törenine katılarak, sporcuları ve antrenörleri tebrik etti. Antrenörler Serap Aydeniz, Zekai Demir ve sporcularla sohbet eden Alkan, gidişattan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “2022 yılına güzel bir giriş yapan taekwondocularımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İlçemizin adını sporun birçok branşında madalya kürsüsünde duyurmaktan mutluyuz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin destekleriyle Türk sporuna yetenekli, ahlaklı ve başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Alınan dereceler şöyle: 62 kg Funda Yılmaz 1. 63 kg Ali Tufan 1. 74 kg  Barış Çakır 1. 87 kg Halil İbrahim Çakır 1. +87 kg Mesut Zengin 1. 74 kg Abdülkadir Sağlam 3.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi'den Küçük Sanayi Sitesi Esnafına Ziyaret

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile buluştu. Ziyarette Başkan Çerçi’ye Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi İlkcan Durmaz ve esnaf eşlik etti. Sanayi esnafının Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, esnaf ve çalışanlara hayırlı kazanç diledi. Başkan Çerçi, “Üreten Türkiye’nin güçlü ekonomisine, gelişimine ve istihdamına katkı sağlayan Küçük Sanayi Sitesi esnafımız ve çalışanlarımız ile bir araya geldik. Alın terini berekete dönüştüren esnaflarımıza hayırlı kazançlar diledik. Esnafımız ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağlıyor” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Atletler Madalyaya Koşacak

  Yunusemre Belediyespor Atletizm Takımı, bu yıl yapılacak ulusal ve uluslararası yarışmalarda madalyalara odaklandı. Yunusemre Belediyespor, katıldığı her branşta olduğu gibi atletizmde de başarı hedefliyor. Pandemi nedeniyle uzun süre pistlerden uzak kalan Yunusemre Belediyespor Atletizm Takımı, bu yıl yapılacak yarışmalardan çok umutlu. Hazırlıklarını yeni yapılan Atatürk Olimpik Spor Kompleksi Atletizm Sahası’nda sürdüren Mavi Beyazlı atletlerin 2022’den beklentisi, madalyalar kazanıp milli formayı giymek. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Belediyespor Atletizm Antrenörü Halil Çıkrıkçılar, bu yıl içerisindeki yarışlara en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan tesisin Manisa’ya kazandırılmasıyla birlikte tarihi bir dönemece girdiklerini kaydeden Çıkrıkçılar, modern tesisin Türk atletizminin gelecek yıllardaki başarısına önemli etken olacağını kaydetti. Çıkrıkçılar, sözlerini şöyle tamamladı: “Sporcularımız yeni tesisi çok beğendi. Bu atılım, Manisa atletizmi için tarihi bir adım oldu. Burada fiziki anlamda her şey düşünülmüş.  Emeği geçenlerin yüreğine sağlık. Takım olarak pandemi ile birlikte bir yıldır yarışlara katılamamıştık. Yeniden yapılanarak çalışmalarımızı hızlandırdık. Taramalardan ve spor okullarımızdan yeni yetenekler keşfettik. Bu yıl birçok kategoride yarışmayı planlıyoruz. Haftanın 6 günü idmanlar yaparak başarılı olmak için çalışacağız. Disiplinli, gayretli ve istekli çalışarak hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz. Bizlere her konuda destek olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk ve Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanımız Arif Alkan’a teşekkür ediyoruz.”

  DEVAMINI OKU
 • YEGEMLİ Öğrencilere Farkındalık Eğitimi

  Yunusemre Belediyesi, Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası’nda Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi’nde (YEGEM) eğitim gören öğrencilere Verem (Tüberküloz) hastalığını anlattı.Yunusemre Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası dolayısıyla Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi’nde (YEGEM) eğitim gören öğrencilere Verem (Tüberküloz) hastalığı konusunda bilgi verdi. Tüberküloz İl Koordinatörü, Şehzadeler Verem Savaş Dispanseri Sorumlu Hekimi Dr. A. Pınar Balcan tarafından verilen eğitimde Verem hastalığı, bulaşma yolları ve tedavisi anlatıldı. Hastalığın belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi veren Dr. Pınar Balcan, “Mycobacterium tuberculosis isimli bakterinin solunum yollarından vücuda girmesi ile özellikle akciğerlerde yaygın iltihap gelişmesine neden olan Tüberküloz, halk arasında Verem Hastalığı olarak bilinen bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Aktif akciğer ya da gırtlak veremi bulunan hastalar tüberküloz mikrobunun kaynağı olarak görülür ve mikrop hasta kişilerin solunum yolundan nefes verme, öksürme ya da hapşırma yoluyla ortama yayılır. Ancak bağışıklık sisteminin yeterli direnci gösteremediği durumlarda tüberküloz mikropları aktif hale gelir ve verem hastalığı ortaya çıkar. Hastalığın belirtileri ise şöyle sıralanabilir: 15 günden uzun süren öksürük şikâyeti, yüksek ateş, gece terlemesi, şiddetli göğüs ağrısı, iştahsızlık, hızlı kilo kaybı, halsizlik, yorgunluk, ilerleyen dönemlerde kanlı balgam görülmesi” diye konuştu. Eğitime katılan Yunusemre Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arzu Yerkazanoğlu, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin bu tür farkındalık yaratma eğitimlerini çok önemsediğini dile getirerek eğitimlerin devamının geleceğini söyledi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre MCBÜ Hastanesini Ağaçlandırıyor

  Yunusemre Belediyesi, Yemyeşil Bir Yunusemre sloganıyla başlatılan “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi bahçesini ağaçlandırıyor.  Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi bahçesinde ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışma hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor projemiz kapsamında ilçemizde belirlenen noktalarda fidan dikimine hız kaybetmeden devam ediyoruz. Şu anda ekiplerimiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi bahçesini ağaçlandırıyor. Yemyeşil Bir Yunusemre şiarıyla çalışmaları belirli bir program dahilinde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz