• Yunusemre Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı

  Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Yunus Emre Millet Çarşısı’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapılan toplantıda 28 madde görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, Manisa’nın kurtuluşunun 99. yılını kutladı. Türk Milletinin tarih boyunca esarete boyun eğmediğini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletiz. Kurtuluş Savaşı da bunlardan bir tanesi. Kurtuluş mücadelesinde 8 Eylül 1922 ilimizin düşman işgalinden kurtulduğu gün. Ebediyete intikal eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kurtuluş kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.  Toplantıda 2018 yılında Yunusemre’ye kazandırılan Horozköy Çamlık Projesi’nin içerisinde yer alan açık spor sahası, alınan kararla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi. MECLİS ÜYELERİNİ GELENEKSEL YUNTDAĞI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNE DAVET ETTİ Meclis üyelerini 3 Ekim Pazar günü 6.sı düzenlenecek Yunusemre Belediyesi Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ ne davet eden Başkan Mehmet Çerçi, organizasyona bu yıl katılımın yoğun olmasını beklediklerini belirtti. Başkan Çerçi, “3 Ekim Pazar günü büyük bir yağlı güreş organizasyonumuz var. 2 Ekim Cumartesi günü de kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Tüm meclis üyelerimizi bekliyoruz. Hep birlikte bu yıl da güzel bir organizasyona imza atacağız” diye konuştu. Ekim ayı meclis toplantısının 4 Ekim Pazartesi günü yapılması kararlaştırıldı.    

  DEVAMINI OKU
 • Manisa'nın Kurtuluşunun 99. Yılını Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türk Milleti, söz konusu bağımsızlığı olduğunda kimseye aman vermediğini herkese göstermiştir” dedi.   Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında kurtuluş mücadelesinin önemine vurgu yapan Başkan Çerçi mesajında; “30 Ağustos Büyük Zafer’le başlayan işgalci orduların çekilme süreci Manisa ve ilçelerinde de birçok acıya sahne olmuş, yöre halkı memleketini düşmana teslim etmemek için canla başla mücadele etmiş, düşmana yurdunu teslim etmemiştir. 5 Eylül’de geri çekilen Yunan askerleri tarafından başlatılan ve günlerce süren yangında Manisa’nın büyük bir bölümü zarar görmüş, binlerce kişi hayatını kaybetmiştir. Türk Milleti, bağımsızlığı söz konusu olduğunda düşmanına aman vermediğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor; tüm hemşehrilerimizin 8 Eylül Kurtuluş Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Gezici Kütüphane Bin 500 Öğrenciye Ulaştı

  Gezici kütüphane ile yaz aylarında öğrencileri kitapla buluşturan Yunusemre Belediyesi, tatilde yaklaşık bin 500 çocuğa ulaştı. 70 mahalleyi ziyaret eden Gezici Kütüphane öğrencilere 4 bine yakın kitap dağıttı. Yunusemre Belediyesi “Yüzüncü Yıla Yüz Proje” vaatleri kapsamında yaz tatili süresince gezici kütüphane ile ilçede kütüphaneye erişim imkânı bulamayan Yuntdağı’ndaki kitapseverlerin ayaklarına giderek öğrencileri kitapla buluşturdu. Yaz süresince 70 mahallede bin 500 öğrenciye ulaşan Yunusemre Belediyesi, öğrencilere 4 bine yakın kitap dağıttı. Çalışmanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getiren hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Yunusemre ilçe sınırlarındaki kırsal mahallelerinin tamamı ve bazı merkez mahallelerimizde de gezici kütüphane hizmeti verdik. Yaz süresince binlerce kitabı öğrencilerle buluşturduk. Bin 500 öğrenci bu hizmetten faydalanırken onlara 4 bine kitap dağıttık. Güzel bir proje. Önümüzdeki yıllarda da bu çalışmamızın devamı gelecek. Hedefimiz 500 durakta 5 bin ziyaretçiye ulaşarak, 10 bin kitap dağıtmak” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • TOKİ’den İndirim Kampanyası

  TOKİ,  borcunu erken ödeyerek tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine yönelik yılın 2. indirim kampanyasını 21 Eylül Salı günü başlatıyor. Kampanyadan Akgedik Yunuskent’te yaşayan hak sahipleri de faydalanabilirken; hak sahiplerinin geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olması gerekiyor. TOKİ,  borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine yönelik yılın 2. indirim kampanyasını başlattı. 21 Eylül Salı günü başlayan kampanyadan Akgedik Yunuskent 1 ve 2. etabında oturan hak sahipleri de faydalanabilecek. Kampanyada indirim oranı yüzde 22 olacak. Fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. YÜZDE 22 İNDİRİM UYGULANACAK Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor. ÖDEMELERİ 2020 HAZİRAN AYI SONUNDA BAŞLAYANLAR KAMPANYADAN FAYDALANABİLECEK Kampanyada geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.   

  DEVAMINI OKU
 • Diksiyon Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

  Yunusemre Belediyesi’nin verdiği diksiyon kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi tarafından verildi. Yunusemre Belediyesi bünyesinde açtığı kurslar ile vatandaşların gelişimine yardımcı oluyor. Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Diksiyon Eğitmeni Yonca Gezgin tarafından verilen 12 haftalık eğitimi tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri verildi. Yunusemre Kent Tiyatrosu Stüdyosu’nda gerçekleştirilen törende kursiyerler, başarı belgelerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Şaver Yüksel ve Ahmet Sak’tan aldı. ‘DİLİMİZ HERŞEYİMİZDİR’  Kursiyerleri tebrik eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Kamu kurumlarımız da Türkçenin güzel kullanımı konusunda dikkatli olmalıdır. Dilimiz; geçmişimiz, geleceğimiz kısacası her şeyimizdir. Bu konuda en büyük görev eğitimcilerimize düşmektedir. Türkçemizin güzel ve doğru kullanımı çok önem arz etmektedir. Belediye olarak açtığımız diksiyon kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı belgelerini verdik. Bu tür kurslarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunacak olan kurslarımızı sürdüreceğiz.” dedi. Ayrıca 15 yaş üzeri diksiyon kursundan faydalanmak isteyen kişilerin Yunusemre Belediyesi Yeni Hizmet Binası’na gelerek ya da Yunusemre Kent Tiyatrosu instagram hesabından iletişime geçerek başvuruda bulunabileceği ifade edildi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz