• Yunusemre'de Çanakkale'yi Görmeyen Kalmayacak

  Yunusemre Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ‘Yunusemre Belediyesi Halkını Ecdada Taşıyor’ projesi bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında 4 bin 500 vatandaşın kurtuluş destanının yazıldığı Çanakkale'yi görmesi planlanıyor.  Yunusemre Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve vatandaşlardan tarafından büyük ilgi gören Yunusemre Belediyesi Halkını Ecdada Taşıyor Projesi, yoğun talep üzerine bu yıl da devam ediyor. Projenin vatandaştan gelen yoğun talep üzerine hayata geçirildiğini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bayanlarımızın sosyal hayatta daha aktif rol almaları için açtığımız Hanımlar Lokallerimizdeki kursiyerlerimizden gelen talep üzerine Çanakkale gezilerimizin ilkini buradaki kursiyerlerimize yönelik düzenlemiştik. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda bu yıl da gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında 100 toplam 4 bin 500 vatandaşımızı Çanakkale'ye götüreceğiz” dedi.  Bu yıl da projenin belediyenin hanım lokallerinde kurs gören kursiyerlerden başlayacağını anlatan Başkan Çerçi sözlerini şöyle tamamladı: “Çanakkale ruhunun yerinde kazandırılmasının amaçlandığı projemiz ile vatandaşlarımızı Çanakkale’ye götürüyoruz. Dedelerimizin zor şartlarda ve imkansızlıklarla kazandığı bu topraklara layığı ile hizmet etmek gerekir. Genç, yaşlı demeden tüm halkımızı Çanakkale’ye götürecek ve ecdadını yakından tanımalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.  UNCUBOZKÖY'LÜ KURSİYERLER ÇANAKKALE'DE  Proje kapsamında Çanakkale'yi gezen Uncubozköy Hanımlar Lokali kursiyerleri, Kilit Bahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Koca Seyid ve Mecidiye Tabyaları, Sargı Yeri Şehitliği, Yahva Çavuş ve Ertuğrul Tabyası, Alçı Tepe Köyü, Conkbayırı, 57. Alay Şehitliği, Sultunkale ve Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ederek aziz toprakların nasıl savunulduğunu hakkında bilgi sahibi oldular. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Dört Dörtlük Galibiyet

  Süper Amatör Lig A grubunda mücadele eden Yunusemre Belediyespor ligin 5. Haftasında karşılaştığı Kırkağaç Acar İdman Yurdu’nu 4-0 yenerek üç puan aldı. Yunusemre Belediyespor, Ertuğrul Dilek Tesislerinde oynadığı müsabakadan galibiyet ile ayrıldı. İlk yarıyı Burak Yıldız ve Emre Ülkü’nün attığı goller ile 2-0 üstün kapatan Mavi Beyazlı takım, ikinci yarıda Süleyman Numan Çarıkçı ve Ahmet Celal Bozyurt’un attığı goller ile rakibini 4-0 yendi. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, “Bu hafta Kırkağaç  Acar İdman Yurdu maçından güzel bir oyun ile galibiyet ile ayrıldık. İlerleyen haftalarda daha da iyi olacağız. Futbolcu arkadaşlarımızın özgüveni yerine gelmiş. Güzel futbolumuzu galibiyet ile süslemeye devam edeceğiz”dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Mesir Tabiat Parkı Manisa’ya Çok Yakışacak

  Yunusemre Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine açacağı Mesir Tabiat Parkında incelemede bulunan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sportif, kültürel ve günlük aktivitelerin rahatlıkla yapılabileceği Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını yılsonuna kadar bitireceğiz” dedi. Yunusemre Belediyesi, kültürel ve sosyal tesis olarak vatandaşların faydalanabileceği bir alanı daha Manisa’ya kazandırıyor. Uncubozköy Mahallesi’nin üst tarafında bulunan 150 dönümlük Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabı yılsonuna kadar vatandaşların hizmetine sunulacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mesir Tabiat Parkı’nda incelemede bulundu. Başkan Çerçi’ye Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata ile Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı da eşlik etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabının yılsonuna kadar tamamlanacağını belirterek “Uncubozköy’ün üst tarafında Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını bitirmek üzereyiz. Mesir Tabiat Parkının üst kısmında kalan 150 dönümlük alanın büyük bölümünde ciddi bir proje uygulamasına başlayacağız. O kısım ikinci etap olacak. Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını ise yılbaşına kadar bitireceğiz. Burası halkımızın çoluk çocuğu ile gelerek güzel vakit geçirebileceği, gezip görebileceği, çocukların oyun oynayabileceği bir alan olarak halkımızın hizmetine sunuluyor. İkinci etabın da tamamlanmasının ardından 150 dönümlük Mesir Tabiat Parkı, tüm Manisalılar’a hitap edecek çok güzel bir alan olacak” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Kupa Sevincini Başkan Çerçi’yle Paylaştılar

  ‘Kuşak Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Minikler Kızlar ve Erkekler’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu, ‘Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi Ege Bölgesi 1.Kademe Müsabakaları’nda Türkiye Üçüncüsü olan Yunusemre Belediyespor Kulübü sporcular, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret ederek kupa sevincini paylaştı.  Bin 800 lisanslı sporcuyu bünyesinde bulunduran Yunusemre Belediyespor, sporda başarıdan başarıya koşuyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleştirilen Kuşak Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Minikler Kızlarda ve Erkekler’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan sporcularla ‘Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi Ege Bölgesi 1. Kademe Müsabakaları’nda Türkiye üçüncüsü olan başarılı sporcular, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret ederek madalya ve kupalarını Başkan Çerçi’ye takdim etti. Ziyarette başarılı sporculara Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Yunusemre Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Özcan ve Ahmet Sak, Yunusemre Belediyespor Judo Hocası Halil Atmaca eşlik etti. Sporda yakalanan başarının kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sporcuları kutladı. Başkan Çerçi burada yaptığı konuşmada, “Yunusemre Belediyespor Kulübümüz henüz 2 yıllık bir spor kulüp. Kulübümüzde yaklaşık bin 800 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Tesis çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sporcularımızın ihtiyaçlarını, ulaşımını ve spor eğitimini Yunusemre Belediyespor olarak yapıyoruz. Yakalanan bu başarıda emeği olan çocuklarımıza, hocalarımıza ve onları ailelere teşekkür ediyorum.” dedi.  ‘TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ OLMA YOLUNDAYIZ’  Yunusemre Belediyespor Judo Hocası Halil Atmaca ise “Kuşak güreşinde hem kızlarda hem de erkeklerde Türkiye Şampiyonu olduk. Her sene olduğu gibi bu sene de kulübümüze şampiyonluk kupasını getirdik. Türkiye’nin en iyi kulübü olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.” diye konuştu. Yunusemre Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sak ise başarıda emeği bulunan  herkese teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Burhaniye Belediyesi’ne Ziyaret

  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Balıkesir Burhaniye Belediyesi’ni ziyaret ederek iki belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.   Ülke genelinde dikkat çeken örnek projelere imza atan Yunusemre Belediyesi, diğer belediyelere de örnek oluyor. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın ricası ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin görevlendirmesi ile Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Balıkesir’in Burhaniye Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, bu ziyaret kapsamında Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ile de bir araya geldi. Yunusemre Belediyesi’nin projeleri, strateji politikası, idari yapısı ve mali programı hakkında Başkan Uysal’a bilgi veren, belediye yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Mustafa Dandin, Burhaniye Belediyesi’nin projeleri ve mali programı konusunda da bilgi edindi. İki belediyenin tecrübelerini birbirine aktarmasının önemine değinen Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, “Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatıyla talep eden tüm yerel yönetimlerle bilgimizi, tecrübemizi paylaşıyoruz. Kısa süre önce kurulmasına rağmen belediyemiz önemli bir mesafe kaydetti ve örnek bir belediye haline geldi. Bu bizi gururlandırıyor. Tabi ki bu tarz istişareler sonucunda biz de diğer belediyelerin tecrübesinden faydalanıyoruz. Burhaniye Belediye Başkanımız Sayın Necdet Uysal ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.