• Öğrenciler Atık Yağların Zararlarını Öğrendi

  Yunusemre Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Gıda Mühendisliği öğrencileriyle gerçekleştirdiği çalışmayla Üzümcüler İsa Artunç  İlkokulu 4.sınıf öğrencilerine atık yağların doğaya verdiği zararları anlattı.Yunusemre Belediyesi, genç beyinlerde atık yağlarda geri dönüşüm bilinci oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, MCBÜ Gıda Mühendisliği öğrencileriyle birlikte Üzümcüler İsa Artunç  İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine atık yağların çevreye verdiği  zararlarını anlattı. Seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, Çevre Mühendisi Cihat Eken, Eğitmen Uğur Kapar ve MCBÜ öğrencileri katıldı. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, çevre bilinci oluşturulmuş duyarlı öğrenciler yetiştirmek amacıyla çalışmalarda bulunduklarını kaydetti. Başkan Yardımcısı Altay, “Geri dönüşüm bilincinin oluşturulması amacıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl  da bilgilendirme eğitimleri sürüyor. Yunusemre Belediyesi olarak seminerlere devam ederken, üniversite öğrencilerimizin verdiği eğitimleri de destekliyoruz. Çocuklarımızın geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi amacıyla çalışmalarımız devam edecek” dedi. Seminer sonunda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.

  DEVAMINI OKU
 • “Prostat Hastalığında Erken Teşhis Hayat Kurtarır”

  Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Prostat Hastalığında Erken Teşhis Hayat Kurtarır” konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında belediye personeline seminer verildi. Devlet Hastanesi’nden Op. Dr. Bayram Doğan tarafından Yunusemre Belediyesi personeline verilen seminerde prostat hastalığında erken teşhisin önemine dikkat çekildi. Yunusemre Belediyesi, personellerine yönelik bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Belediye Meclis Salonu’nda “Prostat Hastalığında Erken Teşhis Hayat Kurtarır” konulu seminer verildi. Seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Manisa Devlet Hastanesi’nden Op. Dr. Bayram Doğan ve Op. Dr. Volkan Şen, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve Yunusemre Belediye personeli katıldı. Manisa’da gerçekleştirilen Prostat Hastalığında Erken Teşhis Hayat Kurtarır” projesinin ilk ayağının Yunusemre Belediyesi’nin düzenlediği seminer olduğu kaydedildi.Bu tür seminerlerin önemine dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, “40 yaş üzerindeki erkeklerde prostat hastalığı görülmektedir. Prostat hastalığında erken teşhis çok önem arz etmektedir. Prostat hastalığındaki erken teşhis sayesinde kanser hastalığının önüne geçinilebilir. Bugün burada personelimize yönelik bilgilendirme semineri gerçekleştirdik. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi.Devlet Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Bayram Doğan ise prostat hastalığında erken teşhisin hayat kurtardığını vurgulayarak, 40 yaşını geçen her erkeğin yılda en az bir kere muayene olması gerektiğini belirtti. Op. Dr. Bayram Doğan, hastalığın belirtilerini şu sözler ile aktardı: “Sık sık idrara çıkıyor, zayıf ve kesik kesik idrar yapıyorsanız, idrar kaçırıyorsanız üroloji uzmanına danışmanızda fayda vardır. Unutulmamalıdır ki prostat hastalığında erken teşhis hayat kurtarır” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Makine Ağını Genişletti

  Yunusemre Belediyesi makine ağını genişletti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alınan yeni makinelerle artık daha hızlı çalışırken; dal öğütme makinesi ile de meydana gelen artıkları  öğüterek onları peyzaj ve gübre yapımında kullanıyor. Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede daha verimli bir çalışma gerçekleştirmek amacıyla yeni makineler aldı. Özellikle son bahar ve kış aylarında yaprak temizliğinin daha hızlı yapılabileceğini aktaran Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı, makinelere ilişkin bilgi verdi. Balcı, “Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatlarıyla parklarımızda daha hızlı ve daha güzel bir çalışma yapmak amacıyla yeni makineler aldık.  Bünyemize Dal Öğütme, Yaprak Toplama, Yaprak Üfleme, Vertikat, Fidan Dikme Burgusu, Gübre Atma, Çim Silindiri ve Tohum Atma makinelerini kazandırdık. Örneğin Dal öğütme makinesinde budamada meydana gelen artıkları  öğüterek onları peyzaj ve gübre yapımında kullanıyoruz. Yeşil alanlardaki yaprakları da makine ile toplayarak daha kısa sürede daha verimli hale getiriyoruz. Dal öğütme makinesi sağa sola atılan çırpıları talaş haline getiriyor peyzaj yapımında ve gübrelemede oldukça faydalı oluyor. Vatandaşlarımızın daha iyi bir hizmet almasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürecek.” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hanımlar Streslerini Fırçalarla Atıyor

  Yunusemre Belediyesi Uncubozköy Hanımlar Lokali bünyesinde açılan Dekoratif Ahşap Süsleme Kursu büyük ilgi görüyor. Kurslara katılarak monoton hayatlarına renk kattıklarını anlatan bayanlar, streslerini burada fırça darbeleriyle attıklarını dile getirdi. Sosyal belediyecilik alanında emin adımlarla ilerleyen Yunusemre Belediyesi, bünyesinde açtığı hanım lokalleriyle, bir yandan bayanların sosyal becerilerini geliştirmesini sağlarken bir yandan da ev ekonomilerine katkı sunmalarına önayak oluyor. Uncubozköy Hanımlar Lokali’nde düzenlenen kurslarda  en fazla ilgi görenlerden  biri de Dekoratif Ahşap Süsleme kursu. Kursa katılan ev hanımları hem stres atıyor hem de yaratıcılıklarını ahşaba yansıtıyor.  EV EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLIYORLAR Bayanların kursa olan ilgisinden memnun olduklarını anlatan Dekoratif Ahşap Süsleme Kursu Öğretmeni Ayşe Acaröz, yeni bir hobi edinmek isteyen bayanlara çağrı yaptı. Acaröz, “Lokalimizde yaklaşık 2 ay önce açtığımız Ahşap Süsleme Kursumuza katılan hanımlarımız, burada ahşap boyamayı öğreniyor. Hanımlarımız bu eğitimlerde yaptıkları eserlerini satarak maddi kazanç elde edebiliyor.  Bunun yanı sıra ev hanımlarımızın ruhsal açıdan da motive olmaları için daha eğlenceli bir ortamda eğitimlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kursiyerlerimiz, panolar, çay tepsileri, dikiş kutuları gibi ahşap eşyaların süslemelerini yapıyorlar. İsteyen kızının çeyizine koyuyor, isteyen gelinine hediye ediyor” dedi. ‘MONOTONLUKTAN KURTULDUK’ Ahşap Süsleme Kursu kursiyerlerinden Necla Süslü ise, kurs sayesinde monotonluktan kurtulduğunu ifade ederek duygularını şu sözlerle anlattı: “Bu kursa katılmadan önce monoton bir hayatım vardı. Burada arkadaşlarım ile birlikte hem sosyal aktivitelere katılıyorum hem de kurslarda aldığımız eğitimlerle el becerilerimi geliştiriyorum. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz yılsonu sergimizde kendi elemeklerimiz ile yaptığımız elişlerini satarak maddi kazanç da elde etme fırsatı bulduk. Bu nedenle bizlere bu güzel imkanları sağladığı için Yunusemre Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’ye bütün kurs arkadaşlarım adına da gönülden teşekkür ediyorum” UYGUR’DAN ‘KURSLARIMIZA KATILIN’ ÇAĞRISI Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur da belediye bünyesinde açılan tüm kurslara 18 yaş üstü tüm bayanların katılabileceğini belirterek şunları söyledi: “Şu an 18 kursiyerimizin olduğu Ahşap Süsleme Kursumuz 26 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Hanımlarımız hem eğlenceli hem de verimli vakit geçirdikleri bu kursumuza büyük ilgi gösteriyorlar. Bu nedenle kurslarımızın biri sona ererken diğerini açıyoruz hemen. Kurslarımız sonunda başarılı kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz. Uncubozköylü bütün bayanlarımızı lokalimize bekliyoruz” 

  DEVAMINI OKU
 • ‘Gel Sen Ne Çektiğimi Bir De Bana Sor’

  Yunusemre Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Fotoğraf Dostları tarafından gerçekleştirilen “Gel Sen Ne Çektiğimi Birde Bana Sor”  isimli fotoğraf Forum Magnesia’da fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu. 28 fotoğrafın beğeniye sunulduğu sergide, elde edilen gelir lösemili çocuklar yararına kullanılacak. Yunusemre Belediyesi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam ediyor. Forum Magnesia’da Yunusemre Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Fotoğraf Dostları’nın işbirliğiyle ‘Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor’ isimli fotoğraf sergisi açıldı. Açılışa Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aynur Özdemir ve fotoğrafçılık eğitimi gören kursiyerler katıldı. Sergide Yunusemre Belediyesi Topçu Asım ve Yeni Mahalle Hanımlar Lokali ile Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin objektifinden yansıyanlar fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu. Serginin çok anlamlı bir amaca yönelik gerçekleştirildiğini kaydeden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, açılışta yaptığı konuşmada, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Sergiyi gezen Avşar ve davetliler, fotoğraflar hakkında bilgi alırken; sergiden elde edilen gelirin lösemili çocuklar yararına kullanılacağı belirtildi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.