• Yunusemre Kent Konseyi ‘Camdaki İzler’i Tartıştı

  Manisa’da kitap okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla seferberlik ilan eden Yunusemre Kent Konseyi, bu kez Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Şık’ın kaleme aldığı  ‘Camdaki İzler’ kitabını masaya yatırdı. Geçtiğimiz ay belirlenen Ümit Meriç’in Türk edebiyat ve felsefe tarihine yön veren isimlerinden babası Cemil Meriç’i kaleme aldığı ‘Babam Cemil Meriç‘ kitabı masaya yatıran Yunusemre Kent Konseyi üyeleri, bu ay ki etkinlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ ) Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Şık’ın yazdığı ‘Camdaki İzler’ kitabı hakkında fikir alışverişinde bulundu. Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, konsey üyeleri, kitabın yazarı Doç. Dr. Levent Şık ve çalışma grupları katıldı. ‘UFKUMUZU OKUYARAK GENİŞLETEBİLİRİZ’ Toplantıda konuşan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Bizler konsey olarak kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla etkinliklerde bulunmaya devam ediyoruz. MCBÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Şık’ın kaleme aldığı ‘Camdaki İzler’ kitabı masaya yatırdık. Özellikle yeni neslin kitap okuma alışkanlığı kazanması çok önemli. Okuyarak gelişebilir, ufkumuzu genişletebiliriz. Biz bir farkındalık yaratalım istedik. Konsey olarak bu tür etkinliklerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmanın ardından kitabın yazarı Doç. Dr. Levent Şık, kitabı hakkında bilgi verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Güreşte Türkiye Şampiyonu Yunusemre’den

  Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı Sporcusu Yusuf Çakır 13-14 Yaş Okullararası Greko - Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda 38 kg’de Türkiye Şampiyonu oldu. Yılmaz Can Aycan ise 38 kg’de ise Türkiye 3. oldu. Yunusemre Belediyespor, altyapılarda genç sporculara verdiği önemin meyvelerini topluyor. Sporun birçok dalında Türkiye dereceleri elde eden Yunusemre Belediyespor, güreştede başarılı dereceler kazandı.  Güreş takımı sporcularından Yusuf Çakır 38 kg’de Yalova’da gerçekleştirilen 13-14 Yaş Okullararası Greko - Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu oldu. Yılmaz Can Aycan ise 38 kg’de ise Türkiye 3. olarak Nisan ayında yapılacak olan Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası öncesi umut verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Finali Garantiledi

  Yunusemre Belediyespor Judo takımı Kocaeli’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo yarı finallelerinde elde ettiği derecelerle Ordu’da gerçekleştirilecek finallere katılmaya hak kazandı. Kocaeli’de gerçekleştirilen şampiyonaya Yunusemre Belediyespor Judo takımı damgasını vurdu. Şampiyonada Judo sporcularından Nil Karasu 28 kg’de birinci,  Kardelen Öztürk 36 kg’de ikinci, Remziye Yılmaz 44 kg’de beşinci, Sezin Recepçe 48 kg’de beşinci, Alp Çalışkan 34 kg’de ikinci, Mustafa Efe Barak 46 kg’de üçüncü, Buğra Pak +66 kg’de ikinci oldu. Takım, Ordu’da yapılacak olan şampiyonaya katılmaya hak kazandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Kentsel Dönüşümü Yerinde Gördü

  İlçenin merkezini oluşturmak için kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarla birebir görüşmeye hazırlanırken; Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, beraberindeki heyetle birlikte kentsel dönüşüm projelerinin yapıldığı İstanbul’da incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcıları Can Mercül ve Saniye Altay, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ve Kentsel Tasarım Müdürlüğünün teknik personelleri ile birlikte kentsel dönüşüm uygulamasının yapıldığı İstanbul’da proje alanlarını inceledi. Teknik gezinin ilk gününde Yunusemre Belediyesi’nin yürüttüğü Laleli-Mesir mahalleleri ve Lalapaşa-Mutlu mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinin plan-proje ihalesini alan yüklenici firma yetkilileri Başkan Çerçi, proje hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kentsel dönüşümle ilçeye meydanı, rekreasyon ve yeşil alanları, kültürel yapıları ve kamu yapılarıyla bütünleşen bir çarşı oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre’nin geleceğini planladıklarını dile getirdi. KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI İNCELEDİLER Başkan Çerçi ve beraberindekiler, gezinin 2. gününde 13 bölgede 6306 sayılı yasa ile Riskli Alan ilan edilen alanlarda yapılan kentsel dönüşüm proje çalışmalarını incelemek üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile bir araya gelen Başkan Çerçi, ziyaret sonrasında hali hazırda faaliyette bulunan ve açılacak olan kentsel dönüşüm ofislerini ve yıkımları başlayan alanlarını yerinde inceledi. İnceleme gezisinin son gününde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ziyaret edildi. İl Müdür Yardımcısı Dr. Hande Yalçıntaş ile ilgili şube müdürleri tarafından Dr. Mehmet Çerçi ve Başkan Yardımcıları, Kentsel Tasarım Müdürü ve teknik personellerine Fikirtepe’de uygulanan kentsel dönüşüm proje uygulamaları hakkında bilgi verildi. YUNUSEMRE’DE ÇALIŞMALAR HIZLANIYOR Oldukça verimli bir gezi gerçekleştirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin de çalışmalarını hızlandıracağını, kentsel dönüşüm ofisinin de kısa süre içerisinde açılacağını belirtti.  

  DEVAMINI OKU
 • Horozköy Modern Bir Sosyal Alana Kavuşuyor

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yapımı devam eden Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’ni yerinde inceledi. Bölgeye güzel bir sosyal donatı alanı kazandırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çerçi, yıl sonuna kadar çalışmaları tamamlamayı planladıklarını kaydetti. Yunusemre Belediyesi, vatandaşlara söz verdiği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Horozköy bölgesindeki vatandaşların hizmetine kazandıracağı Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ederken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Çerçi’ye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata, Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı eşlik etti. İLK ETAPIN İHALESİ YAPILDI Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çok önem bir projeyi hayata geçiriyoruz. Spor tesisi, sosyal alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı ve çevre düzenlemesiyle Horozköy’e güzel bir sosyal donatı alanı kazandırıyoruz. Projede birinci aşamanın ihalesi bitti. Yüklenici firma çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ekiplerimiz de alanda hummalı bir çalışma yürütüyor. İkinci aşama olan çok amaçlı salon ve kültür merkezi ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor. 2017 yılının sonuna doğru bu çalışmalar büyük ölçüde tamamlanacak. Burayı halkımızın kullanımına büyük oranda açmış olacağız. Yunusemre Belediyesi olarak Horozköy bölgesindeki vatandaşlarımıza bu alanı kazandırmış olacağız. Projede emeği geçenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz