• YUNMEK Eylül'de Eğitime Başlıyor

  Sosyal belediyeciliği önemseyen Yunusemre Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol ile 95 öğretmen belediye bünyesindeki lokallerde kurs verecek.  Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında vatandaşlarının kendilerini geliştirmesini önceleyen Yunusemre Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül ile Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi tarafından imza altına alınan protokol ile alanında deneyimli 95 öğretmen Yunusemre Meslek Edindirme Kursları (YUNMEK)’nda kurs verecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile vatandaşlarının kişisel gelişimine katkı sunacaklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi mutlu bir toplum için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hanımlarımızın kendilerini geleceğe hazırlaması ve yeni meslekler öğrenmesi bizim için çok önemli. Biliyoruz ki yeni meslekler öğrenen ve kendini geliştiren hanımlarımız daha mutlu oluyor. Bizler de bu mutlulukta yer alabilmek için kurduğumuz lokallerimizde yeni bir hobi edinmek, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen hanımlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Sayın Müdürümüze de bizimle birlikte bu projede yer aldıkları için teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Çerçi’ye teşekkür eden Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül ise öğrenmenin yaşı olmadığını belirterek YUNMEK ile toplumda eksikliği hissedilen bir hizmetin verilmesine katkı sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Eylül ayında hizmete başlayacak olan YUNMEK’lerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek olan alanında deneyimli öğretmenler kurs verecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunuskent 2. Etapta 215 Konut İçin Yedeklerle Sözleşme Süreci Başlıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin dev toplu konut hamlesi 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında, kuralı satış yöntemiyle satışa sunulan 215 konut için yedek hak sahipleri ile sözleşme süreci başlıyor. 35 konut için sözleşmeler 27 Temmuz – 8 Eylül 2020 tarihleri arasında imzalanacak. Manisa’da konut sorununa neşter vuran 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla yapılan projenin bin 500 konuttan oluşan 2. etabında kuralı satış yöntemi ile satışa sunulan 215 konuttan hak sahipliği sözleşmesi imzalanmayan 2 adet 1+1, 6 adet 2+1, 27 adet 3+1 olmak üzere toplam 35 konut için yedek hak sahipleri ile sözleşme süreci başlıyor. Program kapsamında 1+1 konutlar için 27 Temmuz Pazartesi günü sözleşme imzalanırken, 2+1 konutlar için 28 Temmuz – 12 Ağustos, 3+1 konutlar için ise 13 Ağustos – 8 Eylül 2020 tarihleri arasında yedek hak sahipleri ile sözleşme imzalanacak. Yedek hak sahipleri; ödeme planı ve ne zaman sözleşme sürecine ilişkin bilgilere TOKİ’nin aşağıdaki linkinden  ulaşabilir. https://www.toki.gov.tr/satis/tr/duyurular?CityId=45&DistrictIds=963  2. ETAP PROJESİNDE; 2 kısım halinde ihale edilen 2. etap projesinde 1503 konut, 28 işyeri, 2 cami, 12 derslikli ilkokul, 12 derslikli ortaokul, altyapı ve çevre düzenlemeleri yer alıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Yunus Emre Kültür Parkı Yolu Düzenleniyor

  Yunusemre Belediyesi, Uncubozköy Mahallesinde Yunus Emre Kültür Parkı’na giden yolu düzenliyor. Çalışmaların tamamlanması ile kentin prestij projeleri arasında olan Yunus Emre Kültür Parkı’na ulaşım kolaylaşacak.  Yunusemre Belediyesi, Manisa’nın en güzel projelerinden Yunus Emre Kültür Parkı’na giden yolda düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Yolun yan tarafında istinat duvarı yapımına başlayan ekipler, çalışmalar kapsamında beton parke ile yolu düzenleyecek. Çalışmalar tamamlandığında Yunus Emre Kültür Park’a ulaşımın kolaylaşacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Manisamıza kazandırdığımız Yunus Emre Kültür Parkımıza çıkan 1 km’lik yolu düzenliyoruz. Şu anda yolun yan tarafına istinat yapılıyor. Çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Tamamlanınca sürücülerimizin parka ulaşımı kolaylaşacak.”  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocularda Hedef Türkiye Şampiyonası

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu judocular, antrenmanlarına başladı. Judocularda hedef ilk yapılacak Türkiye Şampiyonasında Manisa’yı temsil etmek.  Yunusemre Belediyespor judo takımı sporcuları antrenmanlarını antrenörleri gözetiminde 19 Mayıs Stadyumunda yapıyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla açıklanan tüm kurallara uyan sporcularda ilk hedef Türkiye şampiyonasında Manisa’yı temsil etmek. 3 aylık aranın ardından yeniden çalışmalara başladıklarını kaydeden Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Antrenörü Orhan Akdemir konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde salonlar kapalı olduğundan takım olarak çalışmalarımıza gruplar halinde 19 Mayıs Stadında devam ediyoruz. 2020-2021 sezonunda da Yunusemre Belediyespor’u judo 1. liginde inşallah en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hedefimiz Türkiye Şampiyonalarında dereceler yaparak, millî takıma sporcular kazandırmak ve Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonalarında da kulübümüz, ilimiz ve ülkemizin ismini duyurmak. Bize çalışmalarımızda destek olan başta Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a, bizlere imkanlarını sunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Yunusemre Belediyesporlu judoculardan Mehmet Alp Seçilmiş ve Halil Öğer de yeniden arkadaşlarıyla birlikte antrenman yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Hedeflerinin  şampiyonalarda en iyi dereceler elde etmek olduğunu kaydeden Halil Öğer duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Çalışmalarımıza 19 Mayıs Stadında kuvvet ve kondisyon idmanı yaparak devam ediyoruz. Temennimiz en kısa sürede salonlara geri dönmek, antrenmanlarımıza orada devam etmek. Takım olarak hedefimiz de ilk Türkiye Şampiyonasına giderek ilimizi, kulübümüzü temsile etmek, madalyalar kazanmak.”

  DEVAMINI OKU
 • “Bu Millet Mazluma Umuttur”

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Hükümet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, milli şuurun önemine dikkat çekerek “Bu millet mazluma umuttur dedi.  FETÖ-PDY terör örgütü tarafından 4 yıl önce gerçekleştirilen ve 251 vatandaşın şehit olduğu hain darbe kalkışmasının yıl dönümünde Manisa Hükümet Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü programına katılım yoğun oldu. Programda bu günün önemine dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, milli birliğe ve milli şuura vurgu yaptı. Başkan Çerçi konuşmasında, “O gün şehit olan tüm vatandaş ve askerlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Yaşayan tüm gazilerimize de Allah uzun ve sağlıklı bir ömür versin, milletimizin yolu açık olsun. O gün binlerce vatandaşımızla birlikte biz de abdestimizi alıp şehadete hazır bir şekilde bu meydana koştuk. O gün çok zor bir gündü. Kahraman milletimiz ve kahraman polisimiz, askerimiz ile birlikte ülkemizin kaderine ket vurmak isteyen hainlere darbeyi vurduk. Darbeciler ava giderken avlandı. Hainleri bu millet avladı” dedi.  Devletin ve milletin geleceğinin her şeyden önemli olduğunu belirten Başkan Çerçi, “Medeniyetimizde zulüm yoktur. Bizim medeniyetimiz barış ve kardeşlik medeniyetidir. Gençliğimizin de milli bir şuurla yetiştirilmesi her şeyin üzerindedir” dedi. Batı ülkelerinin geçmişindeki katliamlara dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ülkede yer alan hain yapılanmaların da batının hamiliğinde hareket ettiğini vurguladı. Başkan Çerçi konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Milyonlarca insanın katili olan batı, önce bu katliamların hesabını vermeli. Bizim geçmişimizde katliam yok! Bu ülkeyi yıkmaya çalışanlar, bu içimizdeki hainlerin hamileri bu ses yükselen Türkiye’nin sesidir. Bu milletin ayak sesleridir. İnsanlığa refahı barışı ve kardeşliği getirecek olan yine bu millettir. Bunun dünyada başka bir örneği yok! Diğer ülkelerden milletlerden bunu beklersek boşuna beklemiş oluruz. İşte umut burası. Umut Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Umut bu millettir. Herkesin gözü sizde ey gençlik. Allah yolunuzu açık etsin. Allah devletimizi var etsin. Allah bu necip milleti var etsin. Yolunuzu açık etsin. Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz