• Yunusemre Judo’da Başarıyı Sürdürüyor

  Yunusemre Belediyespor Judo Takımı Sporcuları, Kütahya’da gerçekleştirilen Analig Judo Grup Müsabakalarında başarılı dereceler elde etti. Yunusemre Belediyespor, sporun birçok dalında önemli dereceler elde ediyor. Judo branşında da iddialı olan Yunusemre Belediyespor sporcuları Kütahya’da yapılan şampiyonada başarılı sonuçlar kazandı. Şampiyonada Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcularından; erkeklerde 46 kg’de Mustafa Efe Barak ve +66 kg’de Buğra Pak birinci, 34 kg’de Alp Çalışkan beşinci, bayanlarda ise 28 kg’de Sura Nil Karasu, 48 kg’de Sezin  Recepce ve 36 kg’de Kardelen Öztürk birinci, 44 kg’de Remziye Yılmaz beşincilik elde etti. Böylece Yunusemre Belediyespor, 10 ilin katıldığı şampiyonada hem kızlarda hem de erkeklerde en çok madalya kazanan kulüplerden biri oldu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Galibiyet Serisini Sürdürüyor

  Süper Amatör Lig A grubunda mücadele eden Yunusemre Belediyespor, ligde 12. haftada karşılaştığı Manisa Sanayispor'u  4-0 yenerek galibiyet serisini devam ettirdi. Geçtiğimiz haftaiçi erteleme maçında Karaağaçlı Teknikspor maçından galibiyetle ayrılan Yunusemre Belediyespor, ligde 12. haftada Ertuğrul Dilek Tesislerinde karşılaştığı Manisa Sanayispor maçında rakibini 4-0 yenerek gülen taraf oldu. Yunusemre Belediyespor'a galibiyeti getiren golleri Gökay Tunç, Okan Yıldız, Emre Ülkü ve Bayram Hasçelik getirdi. Bu galibiyet ile Yunusemre Belediyespor ligde liderliğini devam ettirdi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Miniklerin Karne Heyecanı

  Yunusemre Belediyesi Gündüzbakımevi’nde eğitim gören minikler de karne heyecanı yaşadı. Miniklere karnelerini Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu ve MAYEB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu dağıtırken; onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu, MAYEB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu ve MAYEB Genel Müdürü Mustafa Gürler, Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Gündüzbakımevi’nde yarı yıl tatiline giren miniklerin karne heyecanını paylaştı. Gündüzbakımevinde  öğrencilerle yakından ilgilenen Koyuncu ve Kadıoğlu, onlara çeşitli hediyeler takdim ederken; birlikte pasta kesti. Öğretmenlere de çiçek takdim eden Başkanvekili Koyuncu ve beraberindekiler, çocukların hayatında önemli bir yere sahip olan öğretmenlerin zor bir görev ifa ettiğini söyledi. İlk kez karne heyecanı yaşayan miniklere eğitim hayatında başarılar dileyen Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çerçi, çeşitli temaslarda bulunmak ve belediyemizin projelerini bizzat takip etmek üzere Ankara’da. Bizler de belediyemizde eğitim gören miniklerimizi yalnız bırakmamak için gündüzbakımevimizi ziyaret ederek onlarla sohbet edelim istedik. Bazı çocuklarımız ilk kez karne heyecanı yaşıyor. Onların bu heyecanına ortak olmak bizleri de mutlu ediyor. Yunusemre Belediyesi olarak eğitime imkanlarımız ölçüsünde destek veriyoruz. Bu vesileyle ilimizde karne alan yaklaşık 250 bin öğrencimize, tatillerini iyi değerlendirmelerini öneriyoruz. Velilerimize ise; verilen karne ile yalnızca öğrencinin başarısının değil ailenin ilgisinin de ölçüldüğünü hatırlatmak istiyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Spor Sahaları Yenileniyor

  Gençleri spora teşvik etmeyi sürdüren Yunusemre Belediyesi, ilçedeki spor sahalarında zemin düzeltme ve telle çevirme çalışması gerçekleştiriyor. Gençleri daha elverişli ortamlarda spor yapması amacıyla çalışmalar yapan Yunusemre Belediyesi, ilçenin spor sahalarına kavuşmasını sağlıyor. Kırsal ve merkez mahallelerde birçok noktaya spor sahası yapan belediye ekipleri, sahanın zarar görmemesi için zemininde düzeltme çalışması gerçekleştirirken; etrafını da tel örgülerle çeviriyor. Gençlerin kötü alışkanlıklar edinmemesinde sporun önemine dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, gençleri spora teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye olarak spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Biz biliyoruz ki spora teşvik edilen gençler sağlıklı, toplumuna faydalı birer birey olur. Buradan hareketle Muradiye mahallemizde bulunan 23 Nisan Parkı, 23 Nisan İlkokulu bahçesi oyun sahası, Şamar, Müslih, Davutlar, Yuntdağyenice, Seyitli, Düzlen, Yağcılar, Merkez Efendi Mahallesi Kirazlık Parkı, Karaali, Laleli Mahallesi Mimoza Parkında bulunan spor sahalarının spor yapmaya daha elverişli olması için zemin düzeltme ve etrafının kafes tel örgü ile çevrilmesi için çalışma gerçekleştirdik. Yeni spor alanları yaratmak için de çalışmalarımız sürecek” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hanımlara Kanser Semineri

  Yunusemre Belediyesi hanım lokallerinde kurs gören bayanlara yönelik düzenlenen seminerler devam ediyor. Yunusemreli kursiyerler, bu kez kadınlarda en sık rastlanan kanser türlerini ve erken teşhisin önemini uzmanından dinledi. Yunusemre Belediyesi, kanserde erken teşhisin öneminin anlaşılması amacıyla belediye bünyesinde hizmet veren hanım lokallerinde Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi  (KETEM)’yle işbirliği yaparak seminerler düzenledi. İlk olarak Muradiye Aile Yaşam Merkezi’nde verilen seminerde kanserde erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çekildi. Seminer öncesi bayanlara seslenen Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, belediye olarak bu tür projeleri önemsediklerini belirterek, “Kanser, tüm dünyada görülme sıklığı giderek artan en önemli hastalıklardan biri. Günümüzde, erten tanı ve gelişmiş tedavi yöntemleriyle kanserde iyileşme sağlamak mümkün. Kendisi de hekim olan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi, sağlık konularında hanımlarımızın bilinçlendirilmesi için ayrı bir önem veriyor. Sizlerin bizlerden birşeyler talep etmeniz ve açılan kurslara da yoğun ilgi göstermeniz bizleri mutlu ediyor. Sizlerin bu lokallerde hem daha aktif vakit geçirmeniz, hem de düzenlediğimiz seminerlerle bilgi sahibi olmanız bizim için çok önemli” dedi. KETEM görevlileri Yasemin Gülbahar ve Gülay Özçetin ise 40 yaşından sonra her kadının düzenli olarak kanser taraması yapması gerektiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Kadınlarımızın meme, serviks (Rahim ağzı) ve kolorektal kanserine yakalanmamaları ve erken teşhis konusunda bilgilendirilmelerini gerçekleştirdik. Kanser en önemlisi erken teşhis. Moders tıp yöntemlerinin ve güncel teknolojiyle üretilmiş cihazların gelişmesiyle, daha çok kişiye erken tanı konabiliyor, tedavi başarısı artıyor. Bu nedenle biz de bayanlarımızı bu konuda daha da bilinçlendirerek bir farkındalık yaratmak istiyoruz” Seminerler, TOKİ 2 Kültür ve Sanat  Merkezi, Topçu Asım Mahallesi Hanımlar Lokali, Barbaros Mahallesi Hanımlar Lokali, Uncubozköy Hanımlar Lokali ve Yeni Mahalle Hanımlar Lokali’yle devam etti.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz